در بوداپست چه غذاهایی بخوریم؟

به محض ورود به شهر بوداپست، حس می کنید به سرزمین افسانه ای کتاب های داستان قدم گذاشته اید. بناهای تاریخی به سبک رنسانس و معماری های بی نظیر ، بوداپست را به یکی از زیباترین شهر های دنیا تبدیل کرده اند. اما زیبایی های این شهر در همینجا خلاصه نمی شود. در بشقاب های غذای بوداپست می توانید جنبه ی دیگری از رنگ و زیبایی های مجارستانی را پیدا کنید.با مهرآباد گشت همراه باشید تا شما را با بهترین غذاهای بوداپست در مجارستان آشنا کنیم.

لانگوس (Lángos)

یک غذای سبک و خوشمزه که خیلی سریع هم آماده می شود. لانگوس نوعی نان مسطح است که از خمیر سرخ شده تهیه می شود و به همراه پنیر رنده شده و خامه ی ترش سرو می شود. روی این نان خوشمزه ترد و داخل اش کاملا نرم است. یکی دیگر از انواع لانگوس، از سیب زمینی درست می شود و با سوسیس سرو می شود. لانگوس از غذاهای رایج بوداپست است که در تمام طول سال می توانید آن را در نقاط مختلف شهر پیدا کنید.

بیشتر بخوانیم : هر آنچه باید راجع به تور ارزان بیروت بدانیم.کورتوسکالاکس (Kürtőskalács)

کورتوسکالاکس بدون شک یکی از معروف ترین شیرینی های مجارستانی است که افراد زیادی برای آن سر و دست می شکنند. این شیرینی معروف مجارستانی، از نوعی خمیر شیرین درست می شود که آن را روی قالب استوانه ای شکلی می پیچند. روی این خمیر کمی کره زده و آن را به صورت ذغالی می پزند. شکر موجود در این شیرینی باعث می شود روی آن ترد و کاراملی بشود. این شیرینی به صورت داغ سرو می شود و به محض جدا شدن از قالب، از وسط آن حرارت بیرون می زند؛ به دلیل همین حرارت خارج شده از شکل استوانه ای این کیک، به آن کورتوسکالاکس یا کیک دودکشی می گویند.

داباس تورتا (Dobos Torta )

داباس تورتا یکی از رایج ترین کیک های مجارستانی است که بهترین گزینه برای مراسم های عروسی و یا تولد به شمار می آید. این کیک خوش قیافه که اسم آن به معنی طبل زن است، از ۵ تا ۷ لایه کیک اسفنجی تشکیل می شود و هر کدام از لایه ها با خامه ی شکلاتی پوشانده می شوند. روی این کیک با لایه های نازکی از کارامل تزیین می شود و معمولا در آن، پره هایی از انواع آجیل مثل فندق، گردو یا بادام ریخته می شود.

سوپ میوه (Gyümölcsleves)

با یکی از خوشمزه ترین اختراعات غذایی مجارستانی ها آشنا شوید.این سوپ خوش رنگ، معمولا به عنوان پیش غذا یا یک وعده ی غذایی سبک خورده می شود. یکی از انواع پرطرفدار این سوپ، مگیلوس (meggyleves) یا سوپ ترش است. این سوپ از آلبالو، خامه ترش و کمی شکر تهیه می شود. سوپ میوه بیشتر در مناطق شمالی و مرکزی اروپا درست می شود.

گولاش (Gulyás)

آبگوشت به سبک مجارستانی! گولاش از غذاهای رایج و ملی مجارستان است. این غذا از تکه های گوشت پخته شده با پیاز، فلفل سیاه، گوجه فرنگی و پاپریکا تهیه می شود. این غذای خوش رنگ و لعاب، به همراه نان سفید و فلفل پاپریکا سرو می شود. گولاش در اصل یکی غذای روستایی است که نوع اصیل آن معمولا در ظرف های مخصوص، روی آتش پخته می شود.
تور های مرتبط

هتل های مرتبط

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر