1. صفحه اصلی
  2. تور
  3. قبرس

تور قبرس به همراه لیست قیمت و جزئیات

گروه تورها

قبرس

هر آنچه قبل از رزرو بلیط هواپیما تور قبرس باید بدانید (21 جاذبه تور قبرس)

قبرس دو تکه شده با فرهنگ های متفاوت می تواند بهترین گزینه برای گردشگران تنوع طلب باشد.

یونان و ترکیه ادغام شده در این جزیره مدیترانه ای یک سفر جذاب و عالی برای تور قبرس در هر فصل از سال است.

خرید بلیط هواپیما تور قبرس به یادمانی با خدمات ویژه مهرآباد گشت حکم بلیط لاتاری را برای شما دارد.

آب و هوای گرم و خشک تابستان و دمای معتدل زمستان مسافران زیادی را سمت قبرس هر ساله می کشاند.

قبرس که سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه محسوب می شود، از چهار طرف خود همسایه دارد.

از همین رو تورهای متفاوتی را در منوی پیشنهادی خود از جمله تور قبرس اروپایی، قبرس جنوبی و قبرس شمالی خود برای گردشگران ذخیره کرده است.

تقسیمات جغرافیایی قبرس

تقسیم بندی جالب کشور راحتی کار برای مسافران شده است. از سال 1974 قسمت شمال جزیره تحت سلطه ترک ها قرار گرفت و حکومتی را برای خود تشکیل دادند.

ترک نشین های شمال کشور که «جمهوری ترکی قبرس شمالی» را معرفی کرده اند، قانون شان تنها توسط ترکیه مطرح بوده و به رسمیت شناخته می شود.

از سوی دیگر جمهوری خواه های قبرس این بخش کشور را «قبرس اشغالی» می نامند. به همین دلیل جمهوری مستقلی به نام جمهوری قبرس را گاهی هم «قبرس یونانی» می گویند، تشکیل دادند.

در این میان شاید وجود 6 استان با این تقسیمات مهم چندان وسعتی را از جزیره نشان ندهد اما هر کدام از این استان ها خود به تنهایی گنجینه های سرشار از جاذبه های تور قبرس هستند.

نیکوزیا که شهر پایتخت نشین محسوب می شود و از دریا کمی دورتر است، نمونه ای کوچک از این 6 استان فرض می شود. هرچند این دور بودن به معنای نرفتن توریست به این شهر نیست.

سنگ فرش های زیبا در منطقه قدیمی شهر چشمها را خیره خود می کند. مراکز خرید لوکس و شیک از دیگر امتیازات نیکوزیا در خدمات تورهای اروپایی آژانس های مسافرتی مهرآباد گشت می باشد.

فرودگاه اصلی قبرس در شهر توریستی لارناکا از یک طرف، نمایشگاه دائمی چین از سوی دیگر موجب درخشش این قسمت از کشور شده است.

رسم و رسوم مردم قبرس

بیشتر اقلیت کشور را یونانی تبارها تشکیل داده اند، و بعد از آن ترک ها تک سوار میدان هستند. اقلیت های مسیحی از جمله مارونی، کاتولیک لاتینی و ارمنی دیگر افراد ساکن جزیره اند.

تسلط کامل مردم به زبان انگلیسی به سال 1878 بر می گردد؛ زمانی که قبرس تا سال 1960 مستعمره بریتانیا شد.

همین امر هم باعث شده است که تا الان پایگاه های نظامی کشور انگلیس در این جزیره حفظ شود. البته اگر یونانی هم بلد باشید می توانید با مردم ارتباط گرمی برقرار کنید.

رسمی حرف زدن قبرسی ها با بزرگان خود زبان زد خیلی جاها شده است. میهمان نوازی، پذیرایی های عالی با مواد غذایی خوب و نوشیدنی ها خوشمزه می تواند هر گردشگری را برای سال بعد دوباره سمت خود بکشاند.

واژه پر مفهوم خانواده را می توان در این جزیره به وضوح دید. قبرسی ها به شدت به خانواده اهمیت می دهند و ارتباط تنگاتنگ بین پدربزرگ و مادربزرگ ها و نوه ها این سخن را اثبات می کند.

درک بالای مردم می تواند برای کسایی که زیاد سروقت حاضر نمی شوند یک خوشی عالی خواهد بود. مردمان جزیره اعتقاد دارند که دیر رسیدن یک امر طبیعی می باشد به همین دلیل مراسم هایشان همیشه سر وقت برگزار نمی شود.

دست دادن ، لبخند زدن و از همه مهمتر تماس مستقیم چشمی در هنگام احوالپرسی یک امر واجب است. از نام کوچک کسی استفاده نکنید تا زمانی که به شما این اجازه را نداده اند.

بوسیدن صورت همدیگر هنگام ملاقات برای زنان یک احترام اجتماعی می باشد و حواستان باشد که هنگام خداحافظی با همه خداحافظی کنید.

اگر در تورقبرس با یک نفر قرارملاقات گذاشتید حتما یادتان باشد که گل سوسن سفید با خودتان نبرید چون این گل را برای مراسم تدفین استفاده می کنند.

جاذبه ها و دیدنی های وصف ناپذیر قبرس

از هر چه بگذریم سخن جاذبه ها و دیدنی های جزیره سراسر شگفتی قبرس از همه چیز خوش تر است. هر نقطه از جزیره حرفی برای گردشگران سراسر جهان در تمام ایام سال دارد.

فاماگوستا تاریخ کهن و بهشت پنهان قبرس

پیدایش این شهر تاریخی به 300 سال پیش از میلاد مسیح بر میگردد البته با نام Arsino که واژه ای یونانی است.

نبض سازه های به جا مانده از قرن های نخستین میلادی هنوز در بتن شهر به گوش می رسد.

این شهر بعدها به بندگاه خیلی مهم تبدیل شد. تور قبرس را می توان با قدم زدن در ساحل زیبای فاماگوستا با شن های طلایی رنگ جذاب تر کرد.

تعدد سواحل بکر و زیبای فاماگوستا به خوبی کم بودن روزهای تور را به رخ می کشد.

مسجد لالا مصطفی پاشا در فاماگوستا

کلیسای جامع سنت نیکولاس که در حوالی سال 1300 میلادی ساختش شروع شد، بعدها به مسجد لالا مصطفی پاشا تبدیل شد.

معماری دیدنی به سبک گوتیک که بسیار شبیه به کلیسای جامع معروف پاریس است، چشم ها را محو تماشای خود می کند.

حکمرانی پادشاهان فرانسه در سال های 1190 تا 1489 بر معماری های کلیساهای قبرس تاثیر زیادی داشته و با گردش در جزیره به راحتی می توانید اثر این حکمرانی ها را به خوبی ببینید.

زخم های 600 ساله را به هنگام بازدید از دو برجی که در دل مسجد قد برافراشته ، بی شک شما را به یاد نیروهای عثمانی می اندازد که بی رحمانه به این بنا خدشه وارد کردند.

با وجود اینکه تعداد زیادی از پادشاهان قبرس در این کلیسا دفن شده اند، اما ورود مسلمان به این مکان باعث از بین رفتن تمام سنگ قبرها شد.

صومعه پر از شگفتی رسول بارناباس

صومعه رسول بارناباس را یکی از شریف ترین صومعه های جزیره قبرس می دانند. بارناباس «حامی آسمان» که در سالامین به دنیا آمده است، طبق افسانه ها شاهد معجزاتی بوده است که توسط عیسی مسیح انجام شده است. =

همین امر باعث شد که مردم زیادی از جمله سرجیل پل رو به مسیحیت بیاورند. صومعه امروزه به یک سایت توریسیتی جذاب در تورهای قبرس تبدیل شده است و پذیرای تعداد زیادی مردم از سراسر جهان است.

ساخت این بنا که به سال 1750 برمیگردد به دفعات مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است.

 صومعه که اینک به عنوان موزه شناخته می شود محل نگه داری صنایع دستی قبرس است و قدمت برخی از آن ها به 3000 سال پیش بر میگردد .

در هنگام بازدید از این مکان زیبا می توانید از مقبره خود بارناباس را کنار صومعه هم دیدن فرمایید.

واروشا، شهر ارواح قبرس

همیشه از بازدیدهای جذاب و دیدنی در تورهای اروپا گفته شده است، اما اینک ورق برگشته است و شما حق بازدید از برخی مکان های قبرس را ندارید.

واروشا که در دل خود سواحل طلایی جذابی دارد که در پس این سواحل هتل و آپارتمان هایی متروک مانده است که در تیرراس بمباران های سربازان ترکیه قرار گرفته است.

با نزدیک شدن به این منطقه و دیدن تابلوهایی که بیشتر نشانه تهدید و خشونت است تا خوشآمد گویی؛ معنی شهر ارواح را به خوبی لمس خواهید کرد.

دیوارهای تیرخورده، پنجره های باز و شکسته و علف های هرز خیابان های سنگ فرش همگی خبر از وحشت و رعب در این شهر می دهند.

واروشا که زمانی منطقه ای توریستی و شیک برای هر گردشگری بود، امروز تحت سلطه نیروهای مسلح ترکیه در آمده است.

در سال 2018 رسما واروشا را با نام شهرک ارواح به رسمیت شناختند و ورود تمام افراد به این مکان ممنوع اعلام شد.

سواحل آلاگادی یا ساحل لاک پشت قبرس

چنانچه به فکر رزرو بلیط هواپیما چارتر تور قبرس هستید زمان خود را معطوف به ماههای آگوست تا سپتامبر کنید.

ساحل آلاگادی که به ساحل لاک پشت ها معروف است در این ماهها پذیرای لاک پشت های سبز کمیابی هستند که برای لانه درست کردن به کنار ساحل کوچ کرده اند.

در سال 2008 چیزی در حدود 600 لاک پشت در این سواحل تخم گذاری کردند و تقریبا 110 عدد از آنها تحت حفاظت قرار گرفت.

تمام زیبایی ساحل فقط به این موجودات ریز ختم نمی شود و چشم انداز زیبای کوههای قیرنیا که با نام کوههای «5 انگشت» معروف شده است، چشم ها را نوازش خواهد کرد.

قلعه سنت هیلاریون در ارتفاع 733 متری قبرس

سواحل شمالی قبرس و شهر زیبای گیرنه پذیرای قلعه ای به یادگار مانده از قرن 11 می باشد. قلعه سنت هیلاریون که در ابتدا کلیسا بوده، بر روی تپه هایی به ارتفاع 733 متری قرار گرفته است.

هیلاریون در قرن 7 به کوهی که بعدها قلعه بر روی آن ساخته شد فرار کرد و بعدها کلیسا و قلعه در کنار مقبره اش ساخته شد.

محافظت از جزیره در برابر حملات دزدان دریایی توسط همین قلعه مستحکم بوده است. البته تنها اثرات حملات دزدان دریایی بر روی قلعه خودنمایی نمی کند.

بلکه به راحتی می تواند از هجوم عثمانی ها، عرب ها و جنگ 4 ساله با امپراتوری روم را به خوبی در تور قبرس مشاهده کنید.

همه روز را به دیدن آثار به جا مانده از جنگ بر روی این قلعه مستحکم سپری نکنید در نزدیکی دورازه ی ورودی قلعه کافه ای برای استراحت شما گردشگران عزیز ساخته شده است.

قلعه ی فراموش شده بوفاونتو قبرس

کم لطفی گردشگران در هنگام بازدیدهای تور قبرس شامل قلعه بوفاونتو شده است. با وجود پیچیده تر بودن این قلعه نسبت به قلعه سنت هیلاریون اما در اکثر مواقع از قلم انداخته می شود.

قلعه که در دوران بیزانس ساخته شده، زیاد وسعت ندارد اما در منطقه ای بکر و مشرف به تپه های سرسبز واقع شده است.

ارتفاع این قلعه چیزی در حدود 3100 فوت است و نقش اساسی در دفاع از خطوط ساحلی را داشته است.

برای بازدید از این قلعه دیدنی مسیری برای وسایل نقلیه عمومی وجود ندارد. البته بالا رفتن از پله ها و در عین حال لذت بردن از مناظر زیبا حس خستگی اصلا به شما نمی دهد.

کاروانسرای تاریخی بویوک هان قبرس (بویوک خان)

اگر یکی از گردشگران تور قبرس هستید با بازدید از این کاروانسرا می توانید یک تیر و چند نشان را تجربه کنید.

کاروانسرا یا مسجد بویوک هان که با اسم بویوک خان هم معروف شده است، از جاذبه ها و زیبایی های قبرس شمالی است.

در سال 1527 این بنای بکر توسط امپراتوری عثمانی ساخته شد. در طول گذر زمان دچار فرسایش زیادی شد اما در سال 1990 توسط جمهوری قبرس مورد مرمت قرار گرفت و اینک باز یک مکان جذاب گردشگری محسوب می شود.

حیاط اصلی این کاروانسرا شامل کافه، مراکز خرید، کارگاه های متعدد و نگارخانه های دیدنی می باشد.

حیاط مرکزی را برای نماز خواندن و عبادت تعبیه کرده اند و کسانی که از این مکان دیدن می کنند می توانند نماز خود را در نمازخانه اسلامی مسجد بخوانند.

بندر گیرنه (جواهر قبرس)

شهر ساده ولی در عین حال جذاب گیرنه با بندر زیبایش و قلعه مجاورش به عنوان «جواهر قبرس» شناخته شده است.

طبق نظر تاریخ شناسان احتمالا خود شهر گیرنه 10 قرن قبل از میلاد مسیح پایه گذاری شده است. و بند گیرنه در سال 1489 توسط ونیزیان جهت دفاع در مقابل حملات عثمانی ساخته شده است.

با وجود تمام این تعابیر در سال 1571 شهر را عثمانی ها به تصرف خود درآوردند.

در حاشیه همین بند به راحتی می توانید رستوران، مغازه و خیلی مکان های دیدنی توریستی دیگری بیابید.

بناهای قدیمی شهر گیرنه را می توانید با قدم زدن در خیابان های پشتی بندر مشاهده کنید.

آثار هنری، کتاب ها و کارت پستال های زیبا، صنایع دستی و سوغاتی های تور قبرس را می توانید در برج گرد که در بندر گیرنه قرار دارد، به راحتی خریداری کنید.

موزه قبرس در شهر نیکوزیا

شهر نیکوزیا در دل تاریخی خود موزه ای دیدنی به نام موزه قبرس دارد. کلکسیون بزرگ و مهم از آثار و صنایع دستی هایی که از دوران نوسنگی تا دوران بیزانس وجود داشته است، در این موزه نگه داری می شود.

اتاق های این موزه هر کدام به بخشی از تاریخ تخصیص داده شده است. اتاق اول آن اشیای حفاری شده دوران نوسنگی را به نمایش گذاشته است.

عصر برنز، انواع ظرف و گلدان با نقوش حیوانات در اتاق دوم برای عموم قابل بازدید می باشد.

هر کدام از این 14 اتاق حرفی برای گفتن دارند، از آثار مجسمه های دوره های مختلف تاریخ تا تندیس های زیبای سپتیموس سوروس به ترتیب در این اتاق ها چیده شده است.

موزه بیزانتین قبرس

کار حرفه ای و شاهکار مارکاریوس با جمع آوری مجموعه ای بسیار شیک و ارزشمند در یک موزه به خوبی خودنمایی می کند.

شاید در وهله اول 220 قطعه در نگاه اول چندان دیدنی نباشد اما همین تعداد کم به خوبی نماد تاریخ کشور را در هر قطعه ترسیم کرده است.

کارهای هنری، کتاب های مجلل و مهم ، موزاییک کاری های قرن ششم ذهن هر گردشگری را به خود معطوف می کند، از آثار دیدنی موزه بیزانتین است.

ساحل نیسی قبرس (جزیره کوچک)

در 3 کیلومتری غرب آیاناپا ساحل محبوب نیسی بهترین مکان برای گردشگران کشور قبرس شده است.

شاید نیسی در زبان یونانی به معنی جزیره کوچک می باشد، اما در عوض این ساحل به دو قسمت نامساوی تقسیم شده است..

در این تقسیم بندی قسمت کم عمق به قسمت کوچک ساحل و قسمت پرعمق به قسمت بزرگتر رسیده است.

کودکان و نوجوان های مسافر در تور قبرس در آبهای کم عمق شنا می کنند.

موج سواری، جت سواری، قایق سواری، پرش از ارتفاع از دیگر سرگرمی های این ساحل زیبا می باشد.

پکیج ویژه آژانس مهرآباد گشت در تابستان تور اروپا را به دلیل ورزش های مفرح این ساحل خاص تر می کند.

اگر فکر می کند سکوتی خاص در این ساحل حکمفرماست در اشتباهید. کافه ها و صدای بلند موسیقی که در ساحل طنین انداز شده جایی برای سکوت نمی گذارد.

صومعه کیکوس در قبرس

یکی از اماکن مذهبی که در میان کوهستان به خوبی تا به الان حفظ و نگهداری شده است، صومعه کیکوس در قبرس می باشد.

صومعه ارتدوکس یونانی در فاصله 20 کیلومتری روستای پدالوس قرار دارد و جزو گرانبهاترین و ثروتمندترین صومعه های قبرس می باشد.

صومعه در ارتفاعی بیش از 1301 متر از سطح دریا واقع شده و از دیدنی های به جا مانده امپراتور بیزانس آیکسیوس از قرن یازدهم میلادی می باشد.

به یاد داشته باشید اگر میخواهید از این صومعه دیدن کنید حتما با خود 5 یورو داشته باشید. اما پیشنهاد می کنیم گروهی به بازدید صومعه بروید چون در این صورت هزینه بلیط به 3 یورو کاهش پیدا می کند.

دریاچه نمک لارناکا شوری تور قبرس

اگر می خواهید ماه عسل خود را داغ داغ برگزار کنید حتما لارناکا را در فصل تابستان برای این سفر در نظر داشته باشید.

شهر مدیترانه ای لارناکا با وجود دریاچه نمک لارناکا یکی از محبوب ترین مکان های توریستی قبرس شده است.

رسیدن به این دریاچه برای هر گردشگری به راحتی مهیا می باشد.

دیدن دریاچه در هنگام غروب یک تصویر تماشایی و رویایی برای هر بیننده ای خواهد بود.

به طور تقریبی در حدود 86 گونه از پرندگان از جمله فلامینگو در دریاچه ای با مساحت 2/2 کیلومتر مربع در حال زندگی کردن می باشند.

شواهدی یافت شده که نشان می دهد قرن 2 قبل از میلاد افرادی در محدوده ی این دریچه و مسجد تکیه خاله سلطان تاریخی زندگی می کردند.

در کنار این همه جاذبه یک پارک آمفی تئاتر ساخته شده که مهمترین کنسرت های شهر در آنجا برگزار می شود.

شانس بیاورید هنگام تور قبرس مراسم و کنسرت های جذاب و پر جنب جوش قبرسی ها را ببینید.

کلیسای لازاروس قبرس

شهر لارناکا قبرس پر از جذابیت های خیره کننده برای بازدیدکنندگان و گردشگران سراسر دنیاست.

یکی از این شگفتی های مجذوب کننده کلیسای لازاروس است که با نمای سنگی در دنیای مسیحیت به شهر خاصی رسیده است.

این کلیسا که داستان آن در انجیل یوحنا در موردش نقل شده است، به عنوان یادبود لازاروس که اولین مبلغ مسیحیت در قبرس تقریبا در سال 33 میلادی می باشد.

لازاروس که از پیروان و یاران مسیح بوده پس از مرگ دوباره به دست حضرت مسیح زنده می شود و حدود 30 سال در شهر لارناکا به حیات خود ادامه می دهد.

سال ها بعد، پس از مرگ دوم وی که در همین شهر هم به خاک سپرده می شود، در قرن نهم لئوی ششم دستور می دهد که کلیسایی به یاد وی ساخته شود.

در پشت همین کلیسا موزه ای با نام سنت لازاروس دایر شده است که گنجینه ای از آثار گران بها و قدیمی می باشد.

آبشار کالدونیا در قبرس

آبشار کالدونیا با 12 متر ارتفاع یکی از بلندترین و مرتفع ترین آبشارهای قبرس می باشد. بیشتر محیط بکر و دیدنی اطراف این آبشار جذابیت خاصی به این مکان داده است.

وجود مسیری به مسافت 3 کیلومتر برای پیاده روی هر توریست تور قبرس را وسوسه پیاده روی و گردش در اطراف آبشار می کند.

فقط این نکته را از مهرآباد گشت به خاطر داشته باشید که پیاده روی این مسیر به دلیل تغییر ناگهانی شیب کمی سخت و دشوار است پس حتما کفش مناسب با خود ببرید.

این آبشار در روستای کوهستانی پلترس که به عنوان بزرگترین استراحتگاه ترودوس قرار دارد.

پلترس خود یک روستای بسیار قدیمی می باشد و در روزهای معمولی و عادی شاید کمتر از 350 نفر جمعیت داشته باشد اما در زمان گردشگری های فصلی جمعیت به 10 هزار نفر هم می رسد.

 پارک آبی واترورلد در تور قبرس

به خیال اینکه قبرس کشوری کوچک است از رزرو بلیط هواپیما ارزان تور قبرس غافل بشوید.

علاوه بر شهرهای تاریخی، سواحل زیبا، طبیعت فوق العاده این کشور پر از تفریحات و سرگرمی ها عالی و مهیج برای گردشگران خود می باشد .

یکی از این تفریحات پارک آبی واترورلد قبرس است که به جرات می توان گفت از بهترین های اروپا و جهان است.

پارک آبی که در حدود 20 سال سابقه را دارد،  از ابتدای تاسیس تا به امروز بیش از 30 جایزه بین المللی را نصیب خود کرده است.

این پارک آبی جذاب که برای رده های سنی مختلف از کودک تا بزرگسال ساخته شده است، از تم رنگ های اساطیر یونانی در طراحی های خود استفاده کرده است.

سرسره های شیرجه آپولو، چرخشی ایولوس، رودخانه ادیسه، حمام آفرودیت، سرسره ماری و سقوط ایکاروس تنها بخشی از هیجان های پارک آبی می باشد.

مجموعه تفریحی لونا پارک پارکو پالیاتسو قبرس

شهر آیاناپا به دلیل وجود سواحل شنی زیبا و فوق العاده و شرایط جوی مناسبش در بین گردشگران تور قبرس به شهر خاصی رسیده است.

سالانه هزاران گردشگر از همه نقاط جهان برای لذت بردن از زندگی و کسب تجربه های هیجانی به لونا پارک پارکو پالیاتسو قبرس روانه می شوند.

این مجموعه تفریحی که در سال 1999 به بهره برداری رسید سابقه درخشانی را در پرونده خود به جای گذاشته است.

وسعت 30 هزار متر مربعی لونا پارک پارکو پالیاتسو قبرس باعث شده که شهربازی بزرگی با مجموعه بزرگی در حدود 25 جاذبه برای کودک و بزرگسال را به رخ مسافران خود بکشد.

برخی از این سرگرمی ها شامل ترن هوایی، خانه خالی از سکنه، چرخ و فلک 45 متری، موش وحشی، قطار وحشت، کشتی دزدان دریایی و ... خیلی جاذبه های دیگر می باشد.

پارک جنگلی کیپ گرکو قبرس

لیست پر از جاذبه های متنوع تور قبرس که توسط مهرآباد گشت برنامه ریزی شده، هر شخصی را وسوسه رزرو بلیط هواپیما قبرس می کند.

یکی از این منوها پارک جنگلی کیپ گرکو قبرس با مناظر چشم نواز و رنگارنگ با سواحل و آب های دریای مدیترانه ای می باشد.

این پارک که تا حدودی به صورت دست نخورد و بکر باقی مانده است محلی پر از آرامش و سکوت برای هر گردشگری می باشد.

پارک جنگلی کیپ گرکو قبرس وسعتی در حدود 386 هکتار دارد و به عنوان پارک ملی در سال 1993 به ثبت رسیده است.

گونه های نایاب درختان سرسبز و گل های زیبای ارکیده و ... در فصل بهار تصویری را به نمایش می گذارد که دست هر نقاشی را به رنگ آلوده می کند.

این پارک جنگلی دیدنی جاذبه های دیگری از جمله غار دریایی کیپ کرگو، غار غول یا پهلوان ، فانوس دریایی، خرابه های معبد باستانی و کلیسای کوچک سفید را هم در معرض دید گردشگران تور قبرس گذاشته است.

خلیج فیگ تری در تور قبرس

پرچم آبی که نماد بهترین سواحل دیدنی و جذاب دنیا است، شامل بیشتر خلیج ها و سواحل قبرس شده است.

خیلج فیگ تری قبرس یکی از پرچم دارهای این نماد آبی می باشد. ساحل شنی خیلج فیگ تری قبرس که استراحتگاه گردشگران سراسر جهان است، با آب های کریستالی و شن های رنگ طلایی خود پذیرای مهمانان خود می باشد.

خلیج فیگ تری قبری در سال 2011 به عنوان سومین ساحل زیبا و برتر در اروپا معرفی شد و جایزه پرچم آبی را نصیب خود کرد.

گردشگرانی که به صورت خانوادگی تور قبرس را انتخاب می کنند در اکثر مواقع خلیج فیگ تری قبرس را برای مقصد و مکان محبوب خود بر می گزینند.

بازدیدکنندگان فیگ تری می توانند طول روز خود را با انواع ورزش های آبی از جمله موج سواری، اسکی روی آب، پاراسیلینگ و... سپری کنند.

قلعه ونتیان قبرس

قلعه ونتیان که در شهر نیکوزیا قبری واقع شده که این شهر قدیمی را احاطه کرده است. زیبایی منحصربه فرد این قلعه به دیوارهای چشمگیر آن بر می گردد.

دروازه فاماگوستا که به آرم های نظامی آذین شده توسط این قلعه به خوبی محافظت می شود. قلعه ونتیان تنها مکانی بود که تا سال 2003 اهالی قبرس یونان و قبرس ترک با یکدیگر در ارتباط بودند.

قلعه ونتیان یادگار دوران رنسان و حمله ونیزی ها به این شهر می باشد. زمانی که ونیزی ها به شهر حمله کردند تصمیم به ویران کردن کلیه دیوارها و حصارهای شهر گرفتند.

بعد از شروع به دیوار کشی های دایره مانند کردند و 11 سنگر به شکل قلب با خندق های 80 متری ساختند. زمانی که شهر دوباره توسط عثمانی ها اشغال شد کلیه دیوارها باز با سنگ پوشیده شد.

امروزه این خندق ها به عنوان زمین ورزشی، پارکینگ، نمایشگاه و ... برای رفاه حال گردشگران تور قبرس استفاده می شود.

مسجد عمریه نیکوزیای قبرس

با ورود عثمانی ها به این دیار کلیساها جای خود را به مساجد برای انجام فرائض دینی دادند.

یکی از این تغییر کاربری ها مسجد عمریه نیکوزیا است که زمانی تنها یک کلیسای گوتیک بود. این مسجد که چند صد سال قدمت دارد اما الانم برای عبادت کنندگان و گردشگران تور قبرس پابرجاست.

زمان جنگ عثمانی ها با ونتی ها آسیب زیادی به این کلیسا وارد شد که بعدها توسط لالا مصطی پاشا (فرمانده عثمانی ها) دستور بازسازی و تغییر کاربری کلیسا صادر شد.

چندین بار مسجد مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و همین امر باعث سرحال ماندن این اثر زیبا شده است.

مسجد عمریه قبل از تصرف توسط عثمانی ها، توسط کلیسای آگوستینی مریم مقدس در قرت چهاردهم میلادی اشغال شده بود.

ساحل کونوس در تور قبرس

به جرات می توان گفت که یکی از ان ترین و زیباترین سواحل قبرس، ساحل کونوس در آیاناپا قبرس واقع شده است.

شن های طلایی با ترکیب آب های کریستالی روشن، تفرجگاه های مهیج و مناظر زیبا این ساحل را مامن گردشگران خود کرده است.

کونوس توسط دوتا خلیج کوچک که با صخره ها و تپه های زیبا طراحی شده است، از وزش بادهای موج دار محافظت می شود.

ساحل کونوس قبرس که از امواج خطرناک دور می باشد مساحتی در حدود 200 متر طول و 36 متر عرض دارد که همین محدوده مکانی جذابی برای شنا و ورزش های آبی شده است.

وجود هتل های لوکس و لاکچری با پیشرفته ترین امکانات رفاهی گردشگران تور قبرس را وسوسه رزرو بلیط هواپیما چارتر می کند.

سخن پایانی مهرآباد گشت

بدون شک تصمیم گیری برای سپری کردن ایام تعطیلات نوروزی برای هر کسی که اهل سفر و بستن چمدان است، در لحظه آخر سال کمی سخت می شود.

انتخاب تور داخلی، تور خارجی و یا تور اروپا با شهرهای جذاب و کشورهای دیدنی نیازمند همفکری با افراد با تجربه دارد.

آژانس مسافرتی و گردشگری مهرآباد گشت که نقش اساسی در رونق دهی صنعت گردشگری داشته، این تصمیم و همفکری را برای شما مسافران عزیز راحت تر کرده است.

وب سایت www.mehrabadsafar.com با پشتیبانی 24 ساعته به صورت آنلاین در تمام روزهای هفته در خدمت شما خوش سفران می باشد.

چنانچه دسترسی به اینترنت ندارید می توانید از طریق شماره تلفن 02188833123  پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.مطالب مرتبط

مشاهده نظرات

سوال 02/26/2020 00:04:02

برای سفر به قبرس ، نیاز به ویزا هست؟

مهراباد گشت 02/26/2020 00:05:47

بله، برای سفر به قبرس به صورت توریسی ، لازمه که ویزای توریستی اون گرفته بشه

تور قبرس 02/26/2020 22:29:46

شما تور قبرس حنوبی هم دارید؟

مهراباد گشت 02/26/2020 22:31:47

بله، تور قبرس جنوبی هم موجود هست، لطفا با شماره تلفن 02188833123 تماس بگیرید تا همکاران راهنمایی تون کنند


ثبت نظر