گروه تورها

مارماریس

میخواهیم شما را با شهری آشنا کنیم که از لحاظ زیبایی و جذابیت های بی شمار جزو بهترین شهرهای دنیا میباشد و شهرهایی همچون این شهر  [ مارماریس ] واقعا انگشت شمار می باشند .

  تور مارماریس، معرفی شهر مارماریس، تور مارماریس تابستان 99 ، تور مارماریس نوروز 1400

شهر مارماریس کجاست؟

شهر بندری مارماریس یکی از زیباترین شهرهایی که در کشور ترکیه واقع شده است. نام این شهر از کلمه مرمر گرفته شده است زیرا در این شهر سنگ مرمر به فراوانی یافت میشود و این شهر نیز به شهر مرمر معروف شده است.

این شهر که در سواحل دریای مدیترانه  و دریای اژه قرار گرفته است جمعیت کمی دارد و تقریبا میتوان گفت سی هزار نفر در آن زندگی میکنند. در ابتدا مردمانی در این منطقه زندگی میکردند که رییس آن ها کار نام داشت. نلم منطقه کاریا نیز از این کلمه گرفته شده است. این شهر بندری در استان موغله ترکیه قرار دارد. این شهر زیبا که در جنوب غربی ترکیه قرار دارد در فصل های گردشگری صدها هزار گردشگر را میزبانی میکند.

جذابیت های این شهر هم از لحاظ امکانات تفریحی هم به خاطر وجود دریا در شهر زبانزد میباشد. این شهر برای تاریخ دان ها و افرادی که به تاریخ علاقه دارند نیز جذاب است زیرا دارای مکان های تاریخی زیادی میباشد.

موقعیت جغرافیایی مارماریس

 موقعیت جغرافیایی این شهر باعث جذب گردشگر از سراسر دنیا میشود. آب و هوای خوب که در تابستان ها گرم و مرطوب و در زمستان ها خنک است و همچنین وجود رشته کوه های مختلف در اطراف شهر و همچنین ساحلی بودن شهرمارماریس این شهر را به یک منطقه زیبا و استثنایی تبدیل کرده است.

دمای متوسط شهر مارماریس تقریبا 18 درجه میباشد و میزان بارش این شهر به خصوص در زمستان ها بسیار زیاد است و همین آب و هوا طبیعت شهر را نواززش میدهد. این شهر در همه فصل ها زیبا است اما در فصل بهار زیبایی آن دوچندان میشود و هوای بسیار معتدلی در این فصل دارد. در این شهر میتوان غواصی و کشتی رانی کرد زیرا مارماریس دو لنگرگاه اصلی دارد. کشتی های تفریحی زیادی نیز بین جزیره رود رودس و شهر مارماریس در جریان است.

هر چه از زیبایی ها و جذابیت های این شهر بشنوید تا وقتی به آن سفر نکرده و آن را از نزدیک نبینید درک نخواهید کرد که چرا این شهر تا این حد معروف شده است. زبان محلی مردم شهر مارماریس ترکی میباشد و واحد پول آن ها نیز لیر است. به شهر مارماریس به خاطر داشتن زیبایی خیره کننده لقب بهشت گمشده داده شده است. این شهر پوشش های گیاهی زیادی دارد و از نظر تنوع جانوران نیز مثال زدنی میباشد و میتواند گیاه شناسان یا جانورشناسان را نیز به خود جذب کند.

شب های تابستانی پرستاره و باران های زمستانی حال و هوای خاصی به مارماریس داده است.

بیشتر شهرهای توریستی در شب تفریحی برای مردم ندارند اما شب های مارماریس نیز جذاب و سرگرم کننده است و تفریحات خاص خود را دارد.

  تور مارماریس، معرفی شهر مارماریس، تور مارماریس تابستان 99 ، تور مارماریس نوروز 1400

مکان های تاریخی شهر مارماریس

همان طور که گفتیم مارماریس یک شهر تاریخی نیز میباشد و مکان های تاریخی زیادی را داراست. قدمت شهر حدود 6 قرن قبل از میلاد است و از آن زمان تا به حال ساکنان محلی در این شهر حضور داشتند. اگر بخواهیم یکی از مکان های تاریخی مارماریس را معرفی کنیم میتوانیم به قلعه مارماریس اشاره کنیم که گفته میشود قدمت آن 3000 سال قبل از میلاد مسیح برمیگردد. این قلعه از قدیمی ترین مکان های تاریخی شهر میباشد. معماری بی نظیر این قلعه شما را شگفت زده خواهد کرد. قلعه مارماریس در زمان اسکندر بازسازی شده است. گفته میشود این قلعه در زمان سلطان سلیمان برای دفاع از شهر مارماریس و اهداف نظامی مرمت شده است و آثار باستانی عثمانی نیز در آن دیده میشود. با حضور در این قلعه و تماشای محیط اطراف با منظره های زیبا شگفت زده خواهید شد.

 با دقت در ابنیه های تاریخی شهر مارماریس میتوان به حضور تمدن های بزرگی همچون مقدونیه آشور روم بیزانس روم سلجوقیان آدا عثمانی ها و...در این منطقه پی برد. از دیگر جذابیت های تاریخی میتوان به مقبره های پادشاهان و سنگ نوشته های قدیمی اشاره نمود که برای دیدن بعضی از این آثار باید سوار قایق شوید.

یکی دیگر از مناطق باستانی شهر مارماریس که در تفریحگاه سلیمیه قرار گرفته است بنلای هیداس میباشد که از مهم ترین ناهای دیدنی شهر است و در اطراف آن نیز مقبره هایی قابل مشاهده است.

همچنین در شهر مارماریس و در جاده موغله موزه ای قرار گرفته است که افراد زیادی تمایل دارند از آن بازدید نمایند. این موزه مخصوص باستان شناسی است و همچنین موزه ای برای اقوام شناسی نیز میباشد. نام این موزهموزه ی مارماریس هالیجی آحمت اورکای میباشد.

همانطور که گفتیم در شهر مارماریس بناهای تاریخی زیادی وجود دارند. آرامگاه ساریانا یکی از این آثار تاریخی میباشد. این آرامگاه توسط عثمانی ها و به خاطر یادبود  بانو ساریانا ساخته شده است که به دلیل این که پیشگوی ماهری بوده شهرت یافته و بین مردم معروف شده بود. نوید پیروزی جزیره رودس را بانو ساریانا به سلطان سلیمان داده است. البته این پیشگویی یکی از شاهکارهای پیشگویی این بانو بوده است.

  تور مارماریس، معرفی شهر مارماریس، تور مارماریس تابستان 99 ، تور مارماریس نوروز 1400

از دیگر بناهای تاریخی شهر میتوان به کاروان سرای سلطان حفصه اشاره کرد که امروزه تبدیل به کافه شده است. این بنا به دستور سلطان سلیمان ساخته شد و مکانی برای استراحت سربازان و رهگذران بود. سلطان سلیمان این کاروان سرا را کاروان سرای سلطان حفصه نامید زیرا نام مادر سلطان سلیمان بانو حفصه بود. این کاروان سرا دارای یک اتاق بزرگ و هفت اتاق کوچک میباشد. 

در سال 1552 پلی قوس دار به دستور سلطان سلیمان در فاصله ده کیلومتری از جاده موغله ساخته شده است. این پل تاریخی نمای آجری دارد و بسیار زیبا میباشد. نام این پل پل تاشان و کمرلی است.

 مسجد ابراهیم آقا که معماری بی نظیری در آن به کار رفته و افراد زیادی را مبهوت آن کرده است در سال 1789 ساخته شده است و در منطقه کمرالتی قرار دارد.

چند نمونه از جاذبه گردشگری مارماریس:

در ساحل دریای مدیترانه میتوانید در آرامش به صدای دریا و همچنین موزیسین های مختلفی که در آن اطراف موسیقی های آرام بخشی مینوازند گوش فرا دهید. همچنین میتوانید در این ساحل حمام آفتاب بگیرید و زیر نور آفتاب پوست خود را نوازش دهید.

تور مارماریس، معرفی شهر مارماریس، تور مارماریس تابستان 99 ، تور مارماریس نوروز 1400

خانه های شهر مارماریس

با حضور در میدان جوانان که وجود مراکز خرید و رستوران ها امکانات رفاهی خوبی را فراهم کرده و آثار پیکره سازی مشهوری در آن قرار گرفته میتوانید ساعات خوشی را برای خود و حانواده تان رقم بزنید و به موسیقی زنده که در این مکان نواخته میشود گوش فرا دهید. این میدان در نزدیکی مرکز شهر قرار دارد. نام کامل این میدان میدان جوانان 19 می مارماریس است.

بیشتر خانه های شهر مارماریس بافت سنتی خود را حفظ کرده و خانه های قدیمی آن با پلکان زیبا و مارپیچ این شهر را شبیه شهرهای یونان کرده است.

فواره های رنگی شهر مارماریس که در طول روز معمولی و در شب نمایش زیبایی همراه با اهنگ دارند نیز بسیار تماشایی میباشد و بر جذابیت شب های مارماریس می افزاید.

از آن جایی که هیجانات ناشناخته زیادی در این شهر انتظار شما را میکشد ایم شهر به شهر ناشناخته ها نیز معروف میباشد. همچنین این شهر به خاطر نزدیکی به دریا میتواند میزبان خوبی برای مسابقات رشته های ورزشی آبی نیز باشد. همچنین شهر مارماریس برای مسابقات اتومبیل رانی نیز مناسب میباشد و بارها میزبان این مسابقات انتخاب شده است.

پارک آبی مدرنی در مارماریس وجود دارد که سرسره های با ارتفاع بالا را در خود جای داده اند و میتوانید همراه با خانواده خود لحظات شادی را در آن ها سپری نمایید.

این پارک آبی دارای رستوران بولینگ و... است و برای گروه های سنی مختلفی امکانات ویژه ای را داراست. برای مثال برای کودکان زمین گلف استخر موج دار استخرهای کوچک و امکاناتی از این قبیل دارد. در این پارک بلیط ها برای کودکان رایگان و برای بعضی از رده های سنی نصف قیمت است و بعضی امکانات در این پارک برای همگان رایگان میباشد. ارتفاع سرسره ها به قدری زیاد است که از بالای آن ها میتوانید چشم انداز زیبایی از شهر مارماریس را تماشا نمایید.

  تور مارماریس، معرفی شهر مارماریس، تور مارماریس تابستان 99 ، تور مارماریس نوروز 1400


مرکز خریدهای فراوان با تنوع بالا و پاساژهای مدرن و مغازه های محلی نیز از دیگر جذابیت های شهر فوق العاده مارماریس میباشد. در بندرگاه شهر نیز وسایل تزیینی و لباس های محلی و دیگر لوازم به فروش میرسد.

در مرکز شهر یعنی در میدان آتاتورک مراکز خرید زیادی وجود دارد که یکی از آن ها بازار تاریخی و سرپوشیده ای که کاپاله چارشی نام دارد و همه نوع اجناسی در آن یافت میشود از لباس های قدیمی و سنتی گرفته تا لباس های مدرن و برند دیگر اجناس مورد استفاده برای شما. سوغاتی و صنایع دستی نیز در این بازار موجود است و میتوانید خرید خوبی داشته باشید.

وجود رشته کوه های مختلف در اطراف شهر باعث شده است مارماریس برای کوهنوردان نیز جذاب شود و تورهای مختلفی برای صعود به این کوه ها برنامه ریزی نمایند. وجود تفریحات مختلف در ارتفاعات بالا نیز هیجان حضور در این مناطق را دوچندان کرده است. وجود این کوه ها که از داخل شهر مارماریس نیز قابل مشاهده است زیبایی خارق العاده ای به شهر بخشیده است. همچنین در ارتفاعات کوه ها وقتی به داخل شهر نگاهی بیندازید مبهوت زیبایی های داخل شهر خواهید شد.

وجود غارهای اسرار آمیز در شهر مارماریس امکان غارنوردی را نیز در این شهر فراهم نموده است و غارنوردان زیادی برای دیدن کردن از این غارها همه ساله به شهر مارماریس سفر میکنند.

افراد زیادی طالب ورزش کردن در طبیعت و فضای باز میباشند. جیپ سافاری یکی از ورزش های بسیار مهیج و پرطرفدار است که با حضور در شهر مارماریس امکان انجام این ورزش پرماجرا را خواهید داشت.

  تور مارماریس، معرفی شهر مارماریس، تور مارماریس تابستان 99 ، تور مارماریس نوروز 1400

پارک ملی مارماریس نیز از زیبایی های شهر مارماریس میباشد. این پارک جنگلی مساحتی برابر با 29 هکتار دارد. در این پارک که مکان مناسبی برای تفریح و لذت بردن از طبیعت است آثار تاریخی زیادی نیز نهفته شده است که باعث جذب گردشگران به این مکان میشود. این پارک در سال 1996 به عنوان پارک ملی افتتاح شده است.

ورزش های هوایی نیز در این شهر طرفداران زیادی دارد. از آن جایی که کوه های مرتفع در این شهر وجود دارد ورزش پاراگلایدر را میتوان انجام داد و از آن لذت برد. همچنین وجود بالن هایی که میتوانید با حضور در آن ها از ارتفاع زیاد از مناظر شهر دیدن کنید نیز جزو هیجانات هوایی شهر محسوب میشود.

کیفیت و تنوع بالای غذاهای رستوران های شهر مارماریس نیز مردمان زیادی را جذب میکند. در این رستوران ها غذای محلی و همچنین غذاهای دریایی سرو میشوند. غذاهای معروف کشورهای دیگر نیز میتوان در منو این رستوران ها یافت میشوند.

هتل های مارماریس خیال شما را برای سفر به این شهر و گذراندن اوقات خود راحت خواهد کرد و پس از گذراندن یک روز پرماجرا در شهر و بازدید از مکان های زیبا و دیدنی شهر میتوانید با سکونت در این هتل ها استراحت نمایید. هتل های شهر مارماریس به طرز زیبایی و با پیاده روهای طولانی به هم متصل شده اند.

در مناطق آبی مشخص شده ای که حیوانات آبزی در اعماق آب های آن زندگی میکنند غواصی میتواند تجربه فراموش نشدنی باشد. پس در صورتی که به مارماریس سفر کردید غواصی کردن در این مناطق را از دست ندهید. البته قبل از وارد شدن به آب به شما آموزش های لازم داده میشود تا دچار مشکل نشوید. در طول غواصی نیز توسط مربیان غواصی کنترل خواهید شد. در منطقه دولفیناریوم شما میتوانید دلفین ها را ببینید و حتی با آن ها شنا کنید. اولین پارک دلفیناریوم اروپا است و در شهر مارماریس قرار دارد.

  تور مارماریس، معرفی شهر مارماریس، تور مارماریس تابستان 99 ، تور مارماریس نوروز 1400


مناطق گردشگری در نزدیکی مارماریس:

دیدن کردن از روستاهای شهر مارماریس برای اقوام شناسان فرصت خوبی میباشد و میتوانید در مورد زندگی سنتی اقوامی که در این روستاها زندگی میکنند اطلاعات مفیدی به دست بیاورید. شما برای رفتن به روستاهای مارماریس مشکلی نخواهید داشت و برای رفتن به هر منطقه یا روستا ماشین ها و اتوبوس هایی وجود دارند که میتوانید با آن ها به منطقه مورد نظرتان سفر نمایید.

در روستای اورهانیه شهر مارماریس ساحل کیزکومو از زیبایی زیادی برخوردار است. پوشش گیاهی زیبا که طبیعت این منطقه را سرسبز و زیبا ساخته در کنار سواحل زیبا این منطقه را به منطقه ای افسانه ای تبدیل نموده است.

خلیج گوکووا در فاصله 30 کیلومتریس از شهر مارماریس قرار گرفته است و شهری با قدمت تاریخی زیادی میباشد. طبیعت این خلیج بسیار زیباست و تپه هایی پوشیده از گیاهان سرسبز و جاده هایی در دل این تپه های درختی چشم را نوازش میدهد. در خلیج گوکووا میتوان موج سواری با کایت انجام داد و از هیجان ناشی از موج سواری لذت برد یا اگر طالب آرامش هستید میتوانید قایق سواری کرده و تمام خورهای خلیج را بگردید. در صورتی که تمایل به اقامت در این منطقه را داشتید نیز میتوانید در هتل هایی که در این منطقه بنا شده است ساکن شوید و از رستوران هایی که از کیفیت خوبی برخوردار میباشند نیز غذای دلخواهتان را انتخاب نمایید.

در نزدیکی خلیج گوکووا روستایی وجود دارد که روستای آکیاکا نام دارد. این روستا طبیعت دل انگیزی دارد و مسافران زیادی را به خود جذب میکند. گفته میشود قدم زدن در این روستا حس آرامش زیادی را به انسان میبخشد. پس اگر گذرتان به خلیج گوکووا افتاد اصلا دیدن کردن از این روستا را از دست ندهید.

Cetibel یکی دیگر از روستاهای دیدنی شهر مارماریس است و محصولات محلی بسیار خوبی دارد و محصولات محلی آن بسیار معروفند. یکی از این محصولات شهد درخت کاج میباشد.

قصر پنبه ای یا به زبان محلی پاموک کاله که دارای پله های آهکی و تراورتن میباشد نیز یکی از مکان های زیبا و دیدنی مارماریس است. طبق نظرسنجی ها این قلعه زیباترین جاذبه گردشگری مارماریس شناخته شده است. خانه مریم مقدس و شهر افسوس نیز در این منطقه قرار دارد و از دیگر جذابیت های منطقه میباشد.

  تور مارماریس، معرفی شهر مارماریس، تور مارماریس تابستان 99 ، تور مارماریس نوروز 1400

در جزیره هون در نزدیکی های شهر مارماریس غاری وجود دارد که گفته میشود ارتفاع آن بین سه تا 5 متر است و پهنایی برابر 5 متر دارد و غار نیمارا نامیده میشود. قدمت این غار به 3000 سال پیش از میلاد برمیگردد. گفته میشود در گذشته ها این غار مکانی مقدس بوده و مردم زیادی برای عبادت کردن پا به این مکان می گذاشتند.

مارماریس مارینا نیز از مکان های گردشگری این منطقه میباشد. در این خلیج رستوران ها و مراکز خرید زیادی وجود دارد و هم چنین دارای استخر و کشتی های تفریحی نیز میباشد.

ساحل ایچملر که در نزدیکی مارماریس قرار گرفته است زیبایی چشم نوازی دارد که با رشته کوه ها محاصره شده و آب های زلالی دارد. هنگام غروب آفتاب منظره چشمگیری می آفریند. این ساحل به آرام بودن معروف است و با حضور در آن آرامش زیادی نصیب شما خواهد شد. رستوران های زنجیره ای در ایچملر معروف به سرو غذاهای باکیفیت هستند.

اگر به مارماریس سفر کردید دیدن کردن از منطقه دالیان را از دست ندهید. در دالیان میتوانید قایق سواری کرده و مقبره های صخره ای را تماشا کنید. در دالیان ساحلی به نام ساحل لاک پشت وجود دارد که ساحل بسیار محبوبی برای گردشگران میباشد و به دلیل پرورش لاک پشت در این منطقه و وجود لاک پشت ها در ساحل این نام را بر روی این ساحل گذاشته اند. در ساحل لاک پشت در یک سمت آب شیرین و در سمت دیگر آب شور وجود دارد که از عجایب است و این منطقه را به مکان شگفت انگیزی تبدیل کرده است.

همچنین دالیان دارای حمام گلی میباشد که کاملا طبیعی است. این حمام گلی درمان سیاتیک, رماتیسم کلسینوزیس و دیگر بیماری های پوستی میباشد.

جزیره سدیر یا کلئوپاترا نیز در نزدیکی شهر مارماریس قرار گرفت است و معروف به داشتن جزیره های مملو از صدف است و همچنین سنگ ها و ماسه های زیبا و ارگانیک که دریای سرخ آن را با خود به ساحل می آورد را دارد. شن و ماسه های این ساحل خارق العاده میباشد و گفته میشود مشابه شن و ماسه های کشورمصر است.

منطقه سلیمیه نیز منطقه بسیار آرامی میباشد و با حضور در آن آسایش زیادی خواهید داشت. در این منطقه سالن تئاتری وجود دارد که میتوانید در آن حضور یابید. برای رفتن به سلیمیه دشواری وجود ندارد و به راحتی با ماشین های مخصوصی که بین مارماریس و سلیمیه در رفت و آمدند میتوانید به مقصد برسید.

در جنوب غربی جزیره بوزبورون منطقه ای قرار دارد به نام منطقه توپخانه که بنایی به نام لوریما در آن قرار گرفته است و جذابیت های زیادی دارد. این بنا استحکام زیادی داشته و در اطراف آن نیز هتل های زیادی ساخته شده و آماده پذیرایی از شما میباشد. پس دیدن کردن از این منطقه را فراموش نکنید زیرا میتواند تبدیل به تجربه خوبی برای شما شود.

  تور مارماریس، معرفی شهر مارماریس، تور مارماریس تابستان 99 ، تور مارماریس نوروز 1400

دیدن کردن از منطقه تورونج نیز که در فاصله بسیار نزدیک از شهر مارماریس قرار دارد و مرکز ورزش های آبی است  و همچنین برای شنا کردن بسیار محیط مناسبی محسوب میشود و در بین تپه های جنگلی قرار دارد نیز میتواند تجربه هیجان انگیزی برای شما باشد و خاطرات زیادی را برای شما رقم بزند.

در نزدیکی روستای تورگوت آبشاری به نام آبشار تورگوت در جریان است که تماشای آن بسیار لذت بخش بوده و مکان زیبایی برای عکاسی میباشد. این آبشار در هر فصلی زیبایی های خاصی دارد و ترکیب های رنگی در کنار آبشار یک تصویر به یاد کاندنی برای شما خواهد بود. این آبشار زیبا در فاصله 35 کیلومتری شهر مارماریس میباشد.

از لحاظ دسترسی داشتن به فرودگاه در این شهر باید گفت که این شهر کوچک دارای فرودگاه نمیباشد و برای سفرهای پروازی خود باید به شهر ازمیر که فاصله زیادی از مارماریس ندارد بروید.

تمام موارد گفته شده بر توریستی بودن شهر افزوده و مردم زیادی از بین تمام تورهای مسافرتی سفر به این شهر را که شبیه دیگر شهرهای ترکیه نیست و مجموع جذابیت های آن در شهرهای کمی قابل مشاهده است انتخاب می نمایند.

تور مارماریس، معرفی شهر مارماریس، تور مارماریس تابستان 99 ، تور مارماریس نوروز 1400

لقب شهر مارماریس چیست؟

تمام موارد گفته شده در مورد مکان های گردشگری شهر مارماریس دلیلی بر نامگذاری این شهر به جواهر ترکیه بوده است و این شهر سهم زیادی را در جذب گردشگر برای کشور ترکیه داشته است.

تور دیدیم تور مارماریس و دیگر شهرهای جداب ترکیه در کشورهای مختلفی برای علاقمندان به سفر تفریحی- تاریخی وجود دارد.

آسمان زیبادریای آبی با آب های زلالآفتاب درخشان با قرارگیری در کنار هم مجموعه فوق العاده ای را می آفرینند.

هتل های مرتبط

مشاهده نظرات

تور مارماریس 02/28/2020 14:10:29

برای مارماریس پرواز مستقیم وجود داره؟

مهرابادگشت 02/28/2020 14:11:44

بله، پرواز مستقیم به مارماریس وجود داره

قیمت تور 02/28/2020 16:20:42

قیمت تور مارماریس تون برای نوروز چقدره؟

مهرابادگشت 02/28/2020 17:09:59

متاسفانه فعلا به خاطر شرایط تور ها به مقصد مارماریس کنسل می باشد

پرواز به مارماریس 02/28/2020 17:08:24

پرواز های مارماریس هنوز وجود داره یا کنسل شد؟

مهرابادگشت 02/28/2020 17:09:02

خیر، متاسفانه فعلا کنسل شده است

ناشناس 03/03/2020 23:23:39

مارماریس بهتره یا آنتالیا یه بدروم؟


ثبت نظر