10 دلیل برای بازدید شما از ادرنه


 در زمان امپراتوری عثمانی ، ادرنه مملو از معماری تاریخی و همچنین غذاهای شگفت انگیز و جشنواره معروف کشتی نفتی  بود.


ادرنه

مساجد خیره‌کننده امپراتوری

 ادرنه پایتخت سابق امپراتوری عثمانی ،  پر از معماری تاریخی است . مسجد سلیمیه Edirne که به عنوان یکی از بزرگترین آثار میمار سینان شناخته شده است ، منظره ای خیره کننده  دارد  . این مسجد  بین ، سالهای 1569 تا 1575 ساخته شده است. مسجد Üç ferefeli نیز نمونه شگفت انگیز دیگری است که  به مرکز شهر تسلط دارد و بین سالهای 1437 تا 1447 ساخته شده است.

مسجد Üç ferefeli: Sabuni Mahallesi، Hükümet Cad.، 22100 Merkez، Edirne Merkez

 

ادرنه

محله های تاریخی ادرنه

یکی دیگر از جاهای دیدنی ادرنه ، محله زیبا کالجی  است که در آن،  خانه های چوبی تاریخی از 18-20خودنمایی میکنند. در محله تاریخی دیگر سارایچی ، در بالای پل تاریخی ، بقایای کاخ قدیمی که توسط سلطان موران دوم ساخته شده است وجود دارد.  همچنین آشپزخانه های عثمانی و غذاهای امپریال را پیدا خواهید کرد.

پل تاریخی ادیرنه © Ahmet Usal / Flickr

 ادرنه

سنت کشتی نفتی

در Kaleiçi ، یک موزه کوچک با یک باغ چای و همچنین ، عکس های قدیمی و بریده های روزنامه های جشنواره ای سال 1346 ، را به نمایش می گذارند. در مورد جشنواره معروف کشتی کورپانار نفت ادرنه ،باید بگویم ، جایی  است که کشتی گیران سراسر کشور برای بدست اوردن ، کمربند طلایی و عنوان باله گلوان (قهرمان)مسابقه می دهند.

شراب بوتیک ترکیه

تاکستان های بوتیک منطقه تاریخی تریاک ترکیه ، در خارج از شهر قرار دارند . شراب قرمز عالی نیز در باغهای تاکستان باربار در مناظر زیبای روستایی Tekirdağ تولید می شود .

ادرینه 

غذای شگفت انگیز

از غذاهای خوشمزه در غازی بابا ، قدیمی ترین meyhane (تاوان) این شهر گرفته تا köfte کلاسیک و کاملاً کبابی در Köfteci Osman ، Edirne غذاهای خوشمزه زیادی را  می توان مزه کرد.  فراموش نکنید که طعم کبد سرخ شده معروف را در Ciğerci Niyazi Usta امتحان کنید.

 

موزه های عالی

به غیر از موزه کوچک کشتی نفتی ، ادرنه نمایشگاه های بسیار دیگری نیز دارد . برای دیدن تکنیک های پزشکی و پیشرفت های دوران عثمانی یا موزه هنرهای ترکی و اسلامی ادرنه به موزه بهداشت مراجعه کنید تا نمونه های خیره کننده ای از خوشنویسی ، اسلحه ، لباس و جواهرات دوران عثمانی را ببینید.

 ادرنه

غذاهای معتبر عثمانی

با گذشته ای غنی با قیمانده از امپراتوری عثمانی ، جای تعجب نیست که غذاهای سنتی امپراتوری در ادرنه نیز رواج دارد. ناهار را در کافه و رستوران معروف Tulipa Edirne بخورید و مقداری Deva-i Misk (هلوی عثمانی با دارچین ، زنجبیل ، ماست و زعفران) را در Keçecizade ا متحان کنید.

 ادرنه

میراث یهودی

کنیسه بزرگ شهر یاداور، میراث قدیمی این شهر است. که  روزگاری در حدود 20،000 یهودی سپهسالار را در خود جای داده بود. پس از طی یک پروژه ترمیم 2.5 میلیون دلاری ، این کنیسه برای  تماشای مردم بازگشایی شد.

بازارهای زیبا

فرصت های زیادی برای خرید در ادرنه به ویژه در یکی از بازارهای تاریخی وجود دارد که در آنجا بهترین کالاهای محلی را پیدا خواهید کرد.  در اطراف تختخواب تاریخی Bedesten ıarşısı (Bestar Bazaar) در داخل مسجد قدیمی ، Selimiye Arastası (Arcade Selimiye) در زیر مسجد Selimiye ، یا Bazaar Cidden Bazaar Ali Paşa که توسط میمار سینان در سال 1569 طراحی شده است قدم بزنید.

 

ادرنه

 

 


تور های مرتبط

هتل های مرتبط

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر