راهنمای دریافت ویزای ایتالیا

راهنمای دریافت ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا، در بین ویزای کشورهای شینگن،میان ایرانیان پرطرفدارتر است. برای دریافت ویزای ایتالیا تنها تمکن مالی و گردش حساب لازم است. در صورت آماده بودن مدارک شما، براحتی پس از ۱ ساعت در سفارت ایتالیا حضور داشته باشید و جواب ویزای خود را پس از ۱۴ روز کاری دریافت نمایید.

شرایط دریافت ویزای ایتالیا

جهت دریافت ویزای ایتالیا،مسیر سختی پیش روی شما نیست. همانطور که در ابتدای مطلب هم اشاره کردیم،تمکن مالی و گردش حساب بالا تنها شرط دریافت ویزای ایتالیا می‌باشد. نکته بسیار مهم این است که، منظور از گردش حساب، تعداد تراکنشات حساب متقاضی می‌باشد و مبالغ آن زیاد مهم نیست.

نکته مهم: اشتباه رایجی که بین درخواست کنندگان ویزای ایتالیا و حتی کارگزاران ویزای این کشور وجود دارد این است که، یک مرتبه مبلغ بالایی (مانند ۲۰۰ میلیون تومان) را با هدف افزایش تمکن مالی وارد حساب خود می‌کنند،که ما اصلا این کار را به شما توصیه نمی‌کنیم و کار اشتباهی محسوب می‌شود. زیرا گردش حساب شما با دقت بالایی توسط افسران ویزا بررسی می‌شود و در صورتی که متوجه نشوند که این پول از کجا وارد حساب شما شده است، قطعا درخواست شما را رد می‌کنند. اما اگر معامله ای انجام دادید که بر اساس آن این مبلغ وارد حساب شما شده است، بهتر است که سند خرید و فروش و یا معامله را با ترجمه رسمی آن ارائه کنید.

همچنین اگر شما تا به حال سفر خارجی نداشته باشید، با یک گردش حساب و تمکن مالی خوب می‌توانید ویزای ایتالیا بگیرید.

دریافت ویزای ایتالیا تضمینی

هیچ ضمانتی برای ویزای ایتالیا وجود ندارد. تصمیم گیرنده اصلی در اعطای ویزای ایتالیا، افسران ویزای این کشور می‌باشند.

انواع ویزای ایتالیا

ویزای شینگن ایتالیا، با توجه به هدف سفر متقاضی، در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی، ویزای سرمایه گذاری و ویزای تحصیلی رایج ترین ویزایی هستند که از سوی سفارت ایتالیا برای متقاضیان ایرانی صادر می‌شود.

۱. ویزای توریستی ایتالیا

همانطور که از اسم آن مشخص است، این نوع ویزا برای اهداف توریستی و گردشگری صادر می‌شود. جهت دریافت ویزای توریستی ایتالیا گردش حساب بالا و تمکن مالی تعیین کننده اصلی می‌باشد. شما با ویزای توریستی ایتالیا می‌توانید تا ۹۰ روز در هر ۶ ماه اقامت داشته باشید.

۲. ویزای سرمایه گذاری ایتالیا

این نوع ویزا، با هدف سرمایه گذاری در کشور ایتالیا صادر می‌شود. با خرید ملک و یا سرمایه گذاری در ایتالیا می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت نمایید. اگر شخصی قصد سرمایه گذاری در ایتالیا را داشته باشد، باید مبلغ عمده این سرمایه گذاری متعلق به خود شخص باشد.

۳. ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا، با هدف تحصیل و یا تحقیقات کوتاه و یا بلند مدت برای متقاضیان صادر می‌شود. برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا شما باید از یک دانشگاه و یا موسسه معتبر آموزشی دعوتنامه ارائه کنید. پس از اتمام دوره تحصیل و یا مدت اعتبار ویزا، می‌توانید در این کشور اقامت دائم داشته باشید و یا جهت دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا با کارشناسان مهرآباد گشت تماس بگیرید و تمام مراحل را با خیال راحت به ما بسپارید.

مدارک ویزای ایتالیا

برای دریافت ویزای ایتالیا، دو دسته مدارک عمومی و مدارک اختصاصی ارائه کنید. مدارک عمومی، مدارکی است که برای هر یک از انواع ویزای ایتالیا باید ارائه کنید و یکسان است. اما مدارک اختصاصی برای هر نوع ویزای درخواستی منحصر به فرد است.

مدارک عمومی ویزای ایتالیا

  • فرم درخواست ویزای ایتالیا
  • پاسپورت فعلی شما و تمام پاسپورت‌های قبلی
  • ۲ قطعه عکس ۳,۵×۴,۵
  • رزرو بلیط هواپیما و تایید رزرو هتل
  • ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)
  • گردش حساب و تمکن مالی
  • گواهی اشتغال به کار و یا گواهی اشتغال به تحصیل
  • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
  • بیمه مسافرتی
  • اصل و ترجمه سند ازدواج (در صورت متاهل بودن)

ریجکت ویزای ایتالیا

خوشبختانه در میان کشور‌های شینگن، ویزای ایتالیا کمترین ریجکتی را دارد. بیشترین دلیل ریجکتی ویزای ایتالیا، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان می‌باشد. این اعتماد را می‌توانید با ارائه مدارک شغلی، وابستگی خانوادگی به کشورتان و مشخص کردن دقیق هدف سفر به ایتالیا برای افسران ویزا به وجود آورید.

رفع ریجکتی ویزای ایتالیا

برای رفع ریجکتی ویزای ایتالیا، باید از شهر رم اقدام نمایید. به این صورت که در این شهر به یک وکیل وکالت می‌دهید تا کار‌های مربوط به رفع ریجکتی ویزای ایتالیا را برای شما انجام دهد. این کار، قابل انجام است اما به شدت برای شما هزینه بردار می‌باشد. پس از ریجکت شدن، می‌توانید ۶ ماه بعد از ریجکت دوباره درخواست ویزای خود را ارائه کنید. برای اعتراض به ریجکت ویزای ایتالیا هم می‌توانید یک نامه اعتراضی بنویسید و در آن با سند و مدرک به افسران ویزا اعلام کنید که به اشتباه ریجکت شده‌اید.

ویزای فوری ایتالیا

اگر مدارک ویزای ایتالیای شما آماده باشد، می‌توانید از ۱ ساعت تا ۱ هفته بعد به سفارت مراجعه کنید. ویزای فوری ایتالیا، فقط زمان وقت سفارت را سریع‌ترمی‌کند و هیچ تفاوتی در مدت جوابدهی آن ندارد.

هزینه ویزای ایتالیا

در صورتی که بخواهید در اولین زمان ممکن به سفارت ایتالیا مراجعه کنید و یا همان برای ویزای فوری ایتالیا اقدام کنید، باید مبلغ ۳,۷۰۰,۰۰۰ تومان بپردازید. اما اگر زمان مراجعه به سفارت برای شما اهمیتی ندارد، می‌توانید ۴۵ روز کاری بعد به سفارت مراجعه کنید و برای ویزای خود، مبلغ ۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان بپردازید.

توجه داشته باشید که این هزینه‌ها فقط برای درخواست ویزا و مدارک مربوط به ویزا (بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و غیره) می‌باشد و پرداخت هزینه های صندوق سفارت (با توجه به نوع ویزای درخواستی) به عهده متقاضی می‌باشد.

سفارت ایتالیا در تهران

آدرس سفارت ایتالیا:تهران، خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۲۹۸ می‌باشد.

نکته: بخش کنسولی و خدمات ویزای سفارت ایتالیا در تهران تعطیل می‌باشد و شما برای درخواست ویزا باید به کارگزاری CKGS به آدرس تهران، ولنجک، خیابان ۱۳، پاساژ گالریا طبقه چهارم مراجعه کنید. حضور در این کارگزاری بدون وقت سفارت (از قبل تعیین شده) ممکن نیست.

ما در این مقاله درباره راهنمای دریافت ویزای ایتالیا با شما صحبت کردیم و انواع ویزای ایتالیا را به شما معرفی کردیم،همچنین شما همراهان همیشگی مهرآباد گشت اگر سوالی درباره ویزای تحصیلی ایتالیا،وقت سفارت ایتالیا و ... داشتید حتما با شماره ۰۲۱۸۸۸۳۳۱۲۳ با کارشناسان ما در تماس باشید و با خیال راحت تمام مراحل را به ما بسپرید.


* در حال حاضر خدمات مربوط به اخذ ویزا و وقت سفارت کشور ایتالیا توسط آژانس مهرآبادگشت کوپال انجام نمی گردد * 

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر