1. صفحه اصلی
  2. وبلاگ
  3. اقدامات لازم هتل‌ها برای جلوگیری از کرونا

اقدامات لازم هتل‌ها برای جلوگیری از کرونا

اقدامات لازم هتل‌ها برای جلوگیری از کرونا

اقدامات لازم هتل‌ها برای جلوگیری از کرونا

بعد از مدت‌ها تعطیلی سفر، هتل‌ها دوباره فعالیت خود را آغاز کرده و پذیرای گردشگران می‌باشند. اما این مکان‌های عمومی برای جلوگیری از ابتلای میهمانان خود به کرونا چه اقداماتی را باید انجام دهند و چگونه می‌توان از این ویروس در امان ماند و اقامتی آرامش‌بخش را تجربه کرد؟
این روزها رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای در امان ماندن از ویروس کرونا با زندگی انسان‌های سراسر جهان عجین شده است. بر همین اساس هتل‌ها هم که همیشه محلی برای استراحت و تمدد اعصاب به شما می‌آیند خود را با سبک تازه زندگی وفق داده و با قوانین جدید و رعایت مقررات کرونایی آماده‌اند تا به سهم خود آرامش را به زندگی برگردانند. اما رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سفر و هنگام اقامت در هتل مسئله‌ای ست دو طرفه به این معنا که علاوه بر کادر هتل، مسافران هم باید به قوانین پیشگیری از ویروس کرونا آگاهی داشته و آن‌ها راعایت کنند،به همین خاطر ما در این مطلب از مهراباد گشت درباره اقدامات لازم هتل‌ها برای جلوگیری از کرونا را برای شما آماده کرده‌ایم،امیدواریم روزی به کارتان بیاید.

تست لحظه‌ای کارکنان و مسافران از اقدامات لازم هتل‌ها برای جلوگیری از کرونا

مطابق این قانون دمای بدن همه کارکنان و مسافران هنگام ورود به هتل با تب سنج اندازه‌گیری شده و از ورود افرادی که دمای بدن آن‌ها بالای ۳۷ درجه باشد، جلوگیری می‌شود. این کار نه فقط یک بار در روز بلکه در هر رفت و آمد انجام می‌شود. از آنجایی که دمای بالای بدن یکی از علائم اولیه کرونا است با این کار که با هدف حفظ سلامت مسافران انجام می‌‍شود از ورود افراد مشکوک به ویروس کرونا به هتل جلوگیری خواهد شد.

آموزش جدید برای کارکنان هتل

همه کارکنان هتل شامل کارمندان بخش خانه‌داری، نیروهای حفاظت، کارکنان بخش رستوران و کافه، دربانان و … موظف هستند که پروتکل‌های بهداشتی را مطالعه و رعایت نمایند. علاوه بر این کارکنان طی آموزش‌های جدید روش نظافت خود را تغییر داده و خود را با آموزش‌های جدید بروزرسانی نمایند. بر این اساس قسمت‌های مختلف هتل از جمله راهروها، آسانسور، لابی، دستگیره‌ درها و هر جایی که در تماس مستقیم با افراد قرار دارد به طور مرتب و طی فواصل کوتاه مدت ضدعفونی می‌شود. برای ضد عفونی این مکان‌ها متد قدیمی کنار گذاشته شده و از روش نظافت بیمارستان‌ها استفاده می‌شود.
همچنین کارکنان هر بخش با توجه به وظیفه‌ای که به عهده دارند و حساسیت کاری ملزم به استفاده از ماسک، دستکش، شیلد یا لباس‌های محافظ هستند.
اطلاعیه پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از ویروس کرونا در نقاط مختلف هتل نصب شده است. در این اطلاعیه‌ها به کارکنان ومسافران محل زدن ماسک یا پوشیدن دستکش یادآوری شده است.
ظرفیت آسانسورها کمتر شده و با توجه به اندازه آن‌ها در هر سرویس ۳ یا ۴ نفر می‌توانند از آسانسور استفاده کنند. علاوه بر این دکمه‌های آسانسور هر یک ساعت یک بار ضدعفونی می‌شوند.

رعایت فاصله اجتماعی از اقدامات لازم هتل‌ها برای جلوگیری از کرونا

ویروس کرونا چیدمان هتل‌ها را هم تغییر داده است. به طوری که صندلی‌های لابی هتل با فاصله بیشتری نسبت به هم قرار گرفته‌اند و افراد چنانچه برای انجام کاری نیاز به ماندن در محل را دارند باید فاصله اجتماعی را هم در هتل رعایت کنند. این فاصله‌ها با علامت مشخص شده است.
رستوران‌های هتل هم از تعداد میز و صندلی‌ها کم شده و در چیدمان آن‌ها فاصله ۶ قدمی را رعایت کرده‌اند. هر چند که این کار دسترسی مسافران به میزها و مواد غذایی را کمتر کرده اما در نهایت منجر به در امان ماندن آن‌ها از ابتلا به ویروس کرونا می‌شود.
این فاصله گذاری تالارها و محل برگزاری جلسات در هتل‌ها را هم شامل می‌شود. بدین ترتیب که در صورت نیاز به برگزاری کنفرانس افراد باید به صورت یک در میان از صندلی‌ها استفاده کرده و برای پذیرایی فقط از ظروف پوشش‌دار استفاده شود.

قرار دادن محلول ضدعفونی‌کننده‌ها در همه جای هتل

طبق پروتکل‌های بهداشتی پیشگیری از ویروس کرونا هتل‌ها موظف هستند که دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی را در غالب یک پکیج در اختیار مسافران قرار دهند. علاوه بر این مواد ضدعفونی کننده بایستی در نقاط مختلف و در فاصله‌های محدود قرار داده شده باشد تا در صورت لزوم تمامی افرادی که در هتل رفت و آمد می‌کنند از کارکنان تا میهمانان به راحتی به آن دسترسی داشته باشند. این دستگاه‌ها پدالی یا هوشمند هستند و برای استفاده از آن‌ها هیچ احتیاجی به دخالت دست نیست.
تغییر سیاست نظافت اتاق‌ها از اقدامات لازم هتل‌ها برای جلوگیری از کرونا
سرویس و نظافت اتاق‌ها از کارهای روزانه هتل‌ها حتی قبل از شیوع کرونا بوده است. اما در دوره کرونا نظافت اتاق‌ها شکل دیگری به خود گرفته و با حساسیت بیشتری انجام می‌شود. زیرا همه وسایل اتاق مانند کنترل تلویزیون، دستگیره در، کلید برق و حتی پرده اتاق‌ها در معرض تماس دست مسافران قرار می‌گیرند. به همین خاطر همه قسمت‌های اتاق با بخارشو و مواد ضدعفونی پاک شده و کاملا تمیز و بهداشتی در اختیار میهمانان بعدی قرار می‌گیرد.
ملحفه‌ها و روتختی‌ها هم به صورت روزانه در اتاق‌ها جمع‌آوری شده، درون کیسه پلاستیکی قرار  داده شده و جهت ضدعفونی به خشکشویی‌ها برده می‌شوند. بدین ترتیت شما می‌توانید بدون هیچگونه دغدغه‌ای از اقامت خود در هتل لذت ببرید.

استخر ممنوع

استفاده از استخر در هتل‌ها در دوران کرونا ممنوع است. زیرا کلر موجود در آب استخرها یکی از شایع‌ترین راه‌های انتقال ویروس کرونا است. اما مسافران می‌توانند با رعایت نکات بهداشتی از صندلی‌های کنار استخر برای گرفتن آفتاب و یا استراحت استفاده نمایند. همچنین استفاده از سالن‌های ورزشی در هتل‌ها هم امکان‌پذیر است.
پروتکل‌هایی که مسافران باید رعایت نمایند:
در مکان‌های سربسته مثل آسانسور و لابی هتل از ماسک استفاده کنید.
دست‌های خود را به طور مرتب بشویید.
قبل از استفاده از سرویس‌های بهداشتی عمومی محل مورد نظر را ضدعفونی کنید.
هنگام تردد در هتل به علامت‌ها دقت کرده و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنید.
ما در این مقاله درباره اقدامات لازم هتل‌ها برای جلوگیری از کرونا با شما صحبت کردیم و آن را به شما معرفی کردیم،همچنین شما عزیزان و همراهان همیشگی مهرآباد گشت اگر سوالی درباره ویزای هند،ویزای تایلند،ویزای چین، ویزای عراق،تور باکو ،تور عمان و تور مسقط داشتید با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید تا سفری بدون دغدغه‌ای را با ما تجربه نمایید.
جهت رزرو تور عمان و تور مسقط با شماره ۰۲۱۸۸۸۳۳۱۲۳ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر