1. صفحه اصلی
 2. وبلاگ
 3. همه چیز درباره دریافت ویزای عراق

همه چیز درباره دریافت ویزای عراق

همه چیز درباره دریافت ویزای عراق

چگونگی دریافت ویزای عراق

کشور عراق یکی از کشورهای همسایه ایران است که به دلیل وجود حرم مطهر امامان بسیار محبوب است.سالانه شیعیان از کشور ما برای زیارت حرم های موجود در این کشور به شهرهای نجف،کربلا و سامرا سفر می کنند.برای سفر به این کشور باید حتما ویزای عراق داشته باشید. در ادامه درباره چگونگی دریافت ویزای عراق با هم صحبت می کنیم با ما همراه باشید.

سفارت عراق در تهران

آدرس: تهران، میدان ولیعصر، خیابان ولیعصر، کوچه برادران مظفر، پلاک ۱۶۴۰

تلفن: ۸۸۹۳۸۸۶۶ (۰۲۱)

وب‌ سایت: www.mofamission.gov.iq

پست الکترونیک: tehemb@iraqmofamail.net

ساعات کاری:  می توانید روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۳ بعدازظهر با سفارت تماس بگیرید.

 مدارک لازم برای اخذ ویزای عراق

مدارک لازم برای دریافت ویزای عراق به شرح زیر است:

۱- اصل پاسپورت با امضاء، با حداقل ۶ ماه اعتبار

۲- عکس پرسنلی تمام رخ با زمینه سفید

۳- اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی

۴- رضایتنامه‌ی برای مجوز خروج

۵- مدارک مربوط به اشتغال

۶- گواهی و بیمه‌ی سلامت پزشکی

۷- تکمیل فرم درخواست ویزا


انواع ویزای گردشگری عراق

ویزای کشور عراق دو نوع است:ویزای یک ماهه انفرادی و ویزای یک ماهه گروهی .

 • ویزای یک ماهه انفرادی

عراق ویزاهایی به صورت انفرادی و گروهی دارد، که در ویزای انفرادی مشخصات شما صادر می گردد و دارندگان ویزا به صورت انفرادی می‌توانند به تنهایی و جداگانه وارد کشور عراق شوند.

 • ویزای یک ماهه گروهی

اما ویزای عراق در قالب گروهی توسط شرکت های کاروانی برای عده ای معین از افراد صادر می گردد؛ این افراد باید به عنوان کاروان به عراق وارد شوند و امکان ورود انفرادی به این کشور را نخواهند داشت.


مدت اعتبار ویزای گردشگری عراق

ویزای عراق 3 ماه اعتبار دارد که به واسطه ویزای انفرادی زائر می‌ تواند حداکثر یک ماه در عراق اقامت داشته باشد. افرادی که دارای ویزای انفرادی هستند به ازای یک بار ورود و خروج به خاک عراق حق عبور مجدد از پایانه های مرزی عراق را دارا هستند و دیگر امکان آن ها به خاک عراق وجود ندارد و ویزای انفرادی آن ها خود به خود باطل می شود؛ اعتبار ویزای گروهی عراق هم مانند اعتبار ویزای انفرادی سه ماه است.

نحوه دریافت ویزای عراق

به منظور دریافت ویزای گردشگری  عراق نیازی به این نیست که شما بخواهید به سفارت عراق بروید تنها می توانید به دفاتر کارگزاری امور زیارتی استان تهران نیز رفته و مدارکتان را بدهید. پس از تحویل مدارک و هزینه‌ های مورد نظر به شرکت‌ های صدور ویزا، این شرکت ‌ها اطلاعات متقاضیان را به سفارت عراق ارسال می ‌کنند تا آن‌ ها اطلاعات را تأیید و ویزای متقاضی را صادر کنند.

ویزای عراق برای سفر در اربعین

سالانه افراد زیادی به هدف حضور در مراسم اربعین حسینی راهی شهر کربلا در عراق می شوند. در این شهر عراقی حرم های امام حسین (ع) و امام حسن (ع) نیز وجود دارد و برای زیارت آن ها در ایام به خصوصی از سال زائرانی زیادی راهی این شهر می شوند. در سال های اخیر به منظور فراهم آوردن امنیت مسافران الزام شد که آن ها ویزای اربعین را دریافت کنند، برای دریافت ویزای اربعین می بایست در سامانه سماح ثبت نام کنند و پس از طی مراحل قانونی روادید شما صادر می گردد و می توانید به این شهر سفر کنید.

ویزای عراق به غیر از انفرادی و گروهی در دو نوع دیگر هم فعالیت دارد به نام های ویزای اعتیادیه و ویزای متعدده که برای متقاضیان سفر به کشور عراق نیز صادر می گردد.

 • ویزای اعتیادیه عراق

برای افرادی که در خاک عراق مشغول انجام پروژه های تجاری هستند ویزای اعتیادیه صادر می شود. این ویزای عراق در واقع می تواند نوعی ویزای کاری در این کشور باشد و مدت اعتبار آن 3 ماه است و سینگل(یکبار ورود) نیز می باشد. دارندگان ویزای اعتیادیه عراق تنها یک بار حق ورود و خروج به عراق را دارند.

 • ویزای متعدده عراق

دیگر ویزای عراق که نام آن ویزای متعدده است برای کسانی صادر می شود که در حال اجرای پروژه های اقتصادی معین در خاک عراق هستند. بنابراین ویزای متعدده نوعی از ویزای کاری عراق است که اعتبار آن متغییر است اما به صورت ۳ ماهه، ۶ ماهه و یک ساله صادر می گردد. این ویزا، ویزایی مالتیپل (چندبار ورود) است، یعنی به واسطه آن فرد می ‌تواند به دفعات از مرزهای عراق رفت و آمد کند.


نکات دریافت ویزای عراق

 • برای دریافت ویزای گروهی عراق نیازی به حضور تمام افراد نیست، و یک نفر به عنوان نماینده کافی است.
 • کسانی که دارای ویزای گروهی هستند اجازه عبور انفرادی از مرز را ندارند و باید در تمام مدت زمان همراه کاروان باشند.
 • مدت زمانی که برای صدور ویزای عراق لازم است در صورتی که مدارک کامل باشد و ناقص نباشد، ۴ روز کاری طول می کشد.
 • توجه داشته باشید که با توجه به زمانی که توسط مدیر راهنمای شما در ترمینال اعلام می نمایند حتما در آن زمان حاضر باشید، در تمام طول سفر کارت شناسایی زائر باید به گردنتان باشد و در نگهداری آن دقت کنید.
 • در تمام مدت زمانی که در عراق هستید حتما توجه داشته باشید که ویزای عراق را همراه داشته باشید. تا جایی که باید، همیشه ویزای عراق خود را همراه داشته باشید.بر روی تمامی وسایلی که دارا هستید نام و نام خوانوادگیتان را بنویسید. همچنین سعی کنید از چمدان های قفل دار برای سفر خودتان استفاده کنید تا امنیت بیشتری داشته باشد.
 • در طول مدت زمانی که عراق هستید می توانید موبایل، دوربین یا دوربین فیلم برداری همراه خودتان داشته باشید، اما از بردن آن به داخل حرم ها و اماکن زیارتی ممنوع است.


جهت دریافت ویزای عراق و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان مهرآباد گشت در تماس باشید.


مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر