سوغات تایلند

سوغات تایلند

تایلند از جمله کشورهایی در قاره آسیا است که برای رفتن به آن قبل از هرچیزی باید اقدام به دریافت ویزای تایلند نمایید.
شاید الان که این مقاله را می‌خوانید روزهای آخر سفرتان به تایلند باشد، و دلتان می‌خواهد که حتما از این کشور یک سوغات با خود به خانه بیاورید.چیکار کنید؟چه چیزی با خود از تایلند بیاورید؟
شاید شما تا الان وسایل زیادی را از بازارها و مراکز خرید آن خرید نکرده باشید،و شما علاقه دارید از صنایع دستی آنجا خرید کنید،پس بهتر است به مراکز فروش صنایع دستی بروید،امکان دارد این مراکز فروش از محل اقامت و یا هتلی که گرفته‌اید دور باشد،با این وجود فقط به آنها اکتفا نکنید،بازارهای خیابانی که در همه‌ی جای شهر بانکوک هستند،یکی از مهم‌ترین مراکز خرید برای سوغات تایلند محسوب می‌شوند.
نکته بسیار مهم برای افرادی که قصد خرید از بانکوک را دارند این است که بهترین فروشگاه‌ها و مراکز تجاری در جاده سیلوم،در امتداد جاده سوخومویت هستند که ابتدای این مراکز خرید از خیابان چهارم شروع می‌شوند،علاوه بر این در جاده خائوسان و در محله چینی هم می‌توانید این بازارها را پیدا کنید.با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا سوغات تایلند را به شما معرفی کنیم.


۱.مجسمه‌های تایلندی

از معروفترین سوغات تایلند،همین مجسمه‌های تایلندی،فیل و مجسمه‌های مذهبی هستند.این مجسمه‌ها در اندازه و رنگ های متنوعی وجود دارند.پیشنهاد ما به شما این است حتی اگر شما قصد خرید این مجسمه‌ها را ندارید حداقل به دیدن آنها بروید.
از آنجایی که فیل نماد و نشانه خوش‌شانسی برای تایلندی‌ها محسوب می‌شود علاوه بر این مجسمه‌ها،در بازارهای تاینلد تابلو و سازه‌های چوبی با فیل هم به وفور می‌بینید.


۲.پارچه‌های رنگارنگ تایلندی

توریستانی که به تایلند سفر می‌کنند،به راحتی می‌توانند انواع پارچه‌های مختلف با رنگ‌های متنوع را در همه‌ی بازارهای تایلند پیدا کنند،این پارچه‌های رنگارنگ از روسری‌های ابریشمی و کیف پول‌های پارچه‌ای گرفته تا انواع لباس‌های خاص و منحصر بفرد تایلندی یافت می‌شود.ابریشم تایلندی خیلی بین گردشگران پرطرفدار است.


۳.ادویه‌های مخصوص تایلندی

غذاهای تایلندی در سراسر جهان معروف‌اند. می‌دانید که غذاهای تایلندی پر از ادویه‌های مخصوص تایلندی است و همه‌ی آشپزهای آنها از این ادویه‌ها استفاده می‌کنندؤاین ادویه‌ها زبانزد عام و خاص است. اگر شما می‌خواهید آن غذاهای خوشمزه‌ی تایلندی را در خانه هم امتحان کنید حتما ادویه‌، ترشی‌ها و سس تایلندی را به عنوان سوغات تایلند با خود به خانه بیاورید.


۴.ابریشم و کتان تایلندی

در کشور تایلند فروشگاه‌ها و مراکز تجاری زیادی ابریشم و کتان مخصوص این کشور را می‌فروشند،مخصوصا در شهر بانکوک!
برای خرید ابریشم در تایلند به این نکته توجه کنید،یک تکه از نخ آنرا بسوزانید،بوی ابریشم بسیار متفاوت است با بوی دیگر پارچه ها دارد.بوی سوختگی ابریشم شبیه به بوی پر یا مو است.
برای خرید ابریشم تایلند محل‌هایی مانند کمپانی ابریشم جیم تامپسون، مشهورترین مرکز فروش ابریشم در شهر و بسیاری از مغازه‌ها در هتل‌ها را در خاطر داشته باشید.
ما در این مقاله از مهرآباد گشت درباره سوغات تایلند با شما صحبت کردیم،همچنین شما همراهان همیشگی مهرآباد گشت اگر سوالی درباره ویزای تایلند،تور و جاذبه های گردشگری آن داشتید حتما با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید تا سفری خاطره انگیز را با ما تجربه نمایید.

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر