تور مسقط

تور مسقط و راهنمای سفر به مسقط

شهر مسقط

تور مسقط امروزه در حال تبدیل به یکی از مقاصد پر طرفدار گردشگری در خاورمیانه است. سفر به مسقط پایتخت عمان در بین ایرانیان در میان تورهای خارجی گزینه بسیار مناسبی است. دلایل مختلفی می توان بیان کرد که انتخاب تور مسقط را برای شما به یک گزینه عالی سفر تبدیل می کند. در اینجا قصد داریم برای شما چند دلیل عمده سفر به مسقط را بازگو کنیم:

مسقط پایتخت بندری عمان، در خلیج عمان واقع شده است که توسط کوه و بیابان احاطه شده است. قدمت آن به دوران باستان ، مراکز خرید بلند و مرتفع با مراکز دیدنی مانند قلعه های قرن شانزدهم پرتغال ، آل جلالی و میرانی که از بندر مسقط مسدود شده است ، می آمیزد. مسجد بزرگ سلطان قابوس مدرن و مرمر ، با 50 متر گنبد و فرش برجسته ایرانی ، می تواند 20،000 نفر را در خود جای دهد.

راهنمای سفر به مسقط و نزدیکی آن به ایران

مسقط پایتخت زیبای کشور عمان تنها 2ساعت و نیم با ایران فاصله پروازی دارد. یعنی شما در کمتر از 3 ساعت به این شهر زیبا خواهید رسید. طول پرواز بین تهران تا مسقط 2:35 خواهد بود. در نتیجه نسبت به بسیاری از مقاصد گردشگری دیگر یک مقصد نزدیک محسوب می شود. در اینجا سعی داریم تا راهنمای سفر به مسقط را برای شما قرار دهیم. 

شهر مسقط


بهترین زمان رزرو تور مسقط

این مسئله مهم است که بدانید چه زمانی سفر به مسقط را انجام دهید و فصل مناسب کدام است:

تابستان: دمای هوا به 45 درجه می رسد و هوا بسیار شرجی می شود. زندگی روزانه کمرنگ و زندگی شبانه بیشتر می شود.

بهار و پاییز: معمولا اواخر بهار و اوایل پاییز هم هنوز هوا گرم است ولی نسبتا قابل تحمل تر خواهد شد. 

زمستان: بهترین فصل برای سفر به این شهر است. هوا در کل شبانه روز بسیار دلپذیر و مطبوع است. 

مسیر یابی هنگام سفر به مسقط

در سفر به مسقط باید بدانید که نوعی شهر خطی است که در کنار خط ساحلی بیش از 70 کیلومتر امتداد دارد. شهر حالت بسیار پراکنده و غیر متمرکز دارد که این مسئله باعث می شود پیاده طی نمودن شهر و استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی دشوار شود. مسقط از محله های بسیار متفاوتی در کنار هم تشکیل شده است به طوری که انگار چند شهر کوچک چسبیده به هم هستند و اکثرشان جای مناسبی برای پیاده روی ندارند. پس بهتر است قبل از اینکه از هتل بیرون بروید مسیر خود را بررسی کنید و هدفمند بیرون بروید. خیابان سلطان قابوس یک اتوبان چند لاینه است که در میانه شهر امتداد دارد و مسیر یابی را برای شما بسیار آسان می کند. تقریبا هرجای شهر که بخواهید بروید اول باید به این خیابان بیایید سپس از خروجی مربوطه خارج شوید. 

خیابان سلطان قابوس

خیابان سلطان قابوس


اقامت در شهر مسقط 

مسقط شهر بزرگ و وسیعی است بنابر این مهم است که با توجه به مکان مورد نظر خود محل مناسب برای اقامت را انتخاب کنید. در زیر چند مکان متناسب با هدفتان معرفی می گردد:

روی : محله مناسبی است برای کسانی که می خواهند سفر اقتصادی داشته باشند یا سفر کوله پشتی داشته باشند. این محله یک هند کوچک است، چرا که شما میتوانید بهترین رستوران های هندی و البته ارزان قیمت را در اینجا پیدا کنید. این محله مکان بسیار راحتی برای اقامت است چرا که به همه جا نزدیک است و در کنار ایستگاه اصلی اتوبوس. یک مکان ایده آل برای کسانی که ماشین ندارند. 

هتل اقتصادی: هتل Golden Tulip Headington یک هتل اقتصادی عالی در این منطقه است که هم راحت است و هم ارزان

هتل 5 ستاره: هتل Sheraton در جوار منطقه رووی واقع شده و یک هتل لاکچری است اما به خاطر مکان قیمت نسبتا ارزانی دارد.   

القرم: محله ای ست که اغلب مهاجران غربی در آن سکونت دارند. در نتیجه معماری هایی به سبک غربی به چشم میخورد و حال و هوایی نسبتا غربی دارد. رستوران ها، هتل ها و بارهای سبک غربی و البته بهترین ساحل در این منطقه است.

  • هتل آپارتمان اقتصادی: Coral Muscat بهترین مکان برای اقامت به صرفه و با کیفیت که از بهترین هتل آپارتمان های شهر محسوب می شوند. 
  • هتل 5 ستاره: Intercontinental Hotel یک هتل رویایی در بهترین جای القرم واقع شد.


مسقط قدیم: قیمت اقامت در اینجا ارزان تر است با این حال نزدیک جاذبه های اصلی عمان قرار دارد و یک محل عالی برای خیابان گردی ست. 

  • هتل اقتصادی: هتل Naseem Hotel یک هتل ساده اما بسیار تر و تمیز و نزدیک اغلب جاذبه های گردشگری 


جاذبه های دیدنی در مسقط - برنامه سفر برای 3 روز

اساسا چهار منطقه در مسقط وجود دارد که حتما ارزش دیدن دارند و باید در برنامه سفرتان بگنجانید: مُطرح، البستان، روی و القرم و بلاخره اینکه مسجد جامع بزرگ سلطان قابوس که در امتداد خیابان سلطان قابوس واقع شده است. 

جاذبه های دیدنی مسقط در یک روز

مطرح و البستان، دو ناحیه قدیمی که در واقع البستان مسقط قدیم قلمداد می شود. اینها در قدیم دو شهر بندری جداگانه بودند که با یکدیگر در رقابت بودند. پیش از گسترش مسقط بسیار رونق بیشتری نسبت به مسقط داشتند ولی امروزه جزئی از شهر مسقط پایتخت عمان هستند. منطقه مطرح که دروازه وردی به شهر مسقط بوده است امروزه بیشترین جاذبه های دیدنی برای گردشگران را در خود چای داده است. 

جاذبه های مسقط

کارهایی که در مسقط می توان انجام داد.

بازار ماهی و غذاهای دریایی 

ازماهی تن غول پیکر گرفته تا مارلین، این یکی از بهترین مکان های بازدید در مسقط و بزرگترین بازار ماهی است که در خلیج فارس می توانید از آن بازدید کنید. معماری بسیار زیبای سازه این بازار وافعا زیباست و به همین دلیل از رفتن به آنجا پشیمان نخواهید شد. این بازار توسط عمانیان محلی اداره می شود. برای بازدید سعی کنید صبح زود بروید، حدود ساعت 6-7 صبح، وقتی که بازار شلوغ است. اگر ساعت 9-10 صبح بروید ، برخی از غرفه ها خالی شده اند. 

بازار ماهی مسقط

بازار ماهی


بازار مطرح و راسته های آن

بازار مطرح یکی دیگر از جاهای مورد علاقه توریست هاست. به عنوان یک بازار توریستی پر از سوغات است اما بعضی وقت ها فروشندگان بسیار آزار دهنده به شما اجازه نمی دهد از این مکان لذت ببرید. با این حال ، برخی از قسمت های آنجا که مردم محلی از آنجا خرید می کنند، مانند راسته طلایی (سوق طلایی) وجود دارد. چرخ زدن در پیچ و خم خیابان های مطرح، کشف مغازه های سنتی و عمانی های مهربان خالی از لطف نیست اما همچنین جمعیت زیادی از هند و بنگالی نیز در آنجا خواهید دید. متوجه خواهید شد که این منطقه در واقع در محله نسبتا فقیر عمان واقع شده است.

مرکز خرید مسقط

سیتی سنتر مسقط

کورنیش مطرح

مکانی جالب برای پیاده روی و گرفتن عکس از افق مطرح. همچنین، بندر، جایی که قایق بادبانی چشمگیر سلطان در آن لنگر انداخته است را میتوانید تماشا کنید - البته هنگامی که او از آن استفاده نمی کند.

مطرح مسقط


قلعه مطرح

قلعه مطرح که در قرن شانزدهم میلادی توسط پرتغالی ها ساخته شد، این قلعه بر حاشیه شرقی مطرح مسلط است. قلعه بسیار مهیجی نیست ، اما نمای عالی دارد و البته ورودی آن رایگان است.

قلعه مطرح مسقط

قلعه مطرح مسقط

چشم انداز قلعه مطرح

کارهایی که در البستان (مسقط قدیم) می توان انجام داد:

الباب الکبیر (موزه دروازه مسقط)- این بنای بسیار زیبا که قبلاً ورودی اصلی مسقط بوده و امروزه دارای موزه ای است که تاریخ و پیشرفت عمان را به نمایش می گذارد.

دروازه مسقط

قلعه المیرانی: این قلعه هم در قرن شانزدهم توسط پرتغالی ها ساخته شده است، این قلعه مورد علاقه بسیاری از توریست ها برای بازدید در مسقط است (تنها یک سوم آن از خیابان ال جلالی قابل رویت است) اما شما اجازه ورود ندارید. با این حال ، از بیرون شما نماهای عالی از بندرگاه قدیمی و منظر متفاوت از کاخ خصوصی سلطان قابوس را دارید که بسیار زیبا و تماشایی ست.

قلعه المیرانی

کاخ العالم: به نظر می رسد طراحی کاخ سلطان از فیلم علاءالدین الهام گرفته شده باشد. نمای بیرونی ساختمان بی نظیر است و میتوانید به محوطه بیرونی آن بروید اما اجازه وارد شدن به آنجا را نخواهید داشت. 

کاخ العالم مسقط

موزه ملی: این موزه تاریخ عمان را نشان می دهد، از اولین شواهد انسانی 5 میلیون سال پیش تا به امروز. ورودی آن 13 دلار هزینه دارد، که برای یک موزه در این منطقه کمی گران است، زیرا نسبت به موزه دبی چند که سنت هزینه دارند.

پر بازدیدترین جاذبه های دیدنی مسقط

مسجد بزرگ سلطان قابوس

از بین کلیه مکان های توریستی مسقط، قطعاً بیشترین بازدید از این مکان است. مسجدی کاملاً برجسته که عمدتاً از مرمر ساخته شده است و دارای یکی از بزرگترین فرش های ایرانی در جهان است، وزن آن 600 تن پشم ریز و پنبه در 28 رنگ که توسط 600 زن قالیباف بافته شده است. همچنین دارای لوستر بسیار بزرگی است که تا چندی پیش بزرگترین در جهان بود، تا اینکه همسایه اش ابوظبی در مسجد شیخ زاید لوستر بزرگتریی را بنا کرد. واقعاً مسجدی شگفت انگیزاست. سعی کنید زود به آنجا بروید زیرا ارزش آن را دارد که حداقل دو ساعت وقت بگذارید و فقط از 8 تا 11 صبح (برای غیرمسلمانان) باز می شود. روز جمعه مسجد تعطیل است. به یاد داشته باشید که مردان باید زانوی خود را بپوشانند و زنان سر، شانه ها و پاها را بپوشانند. ورود به این مسجد رایگان است. 

مسجد جامع بزرگ مسقط

ساحل القرم

بهترین و تمیزترین ساحل شهر، در کنار سواحل آن نخل نارگیل رشد می کند، که نوعی حس و حال سواحل کارائیب را ایجاد می کند. خانواده های محلی نیز برای تعطیلات آخر هفته به این ساحل می آیند.

ساحل القرم مسقط غمان

سالن اپرای سلطنتی

یکی از نمادین ترین ساختمان های مسقط، کاخ اپرای سلطنتی است. توصیه می کنیم هنگام غروب آفتاب به اینجا بیایید، هنگامی که دیوارهای ساختمان رنگ نارنجی زیبایی به دست می آورند و هنگامی که تاریک می شود، آنها را با رنگ های مختلف روشن می کنند. می توانید وارد سالن اصلی شوید اما اگر می خواهید از کل ساختمان بازدید کنید، باید به یک تور بروید که هزینه آن 50 ریال است.

سالن اپرا مسقط

سالن اپرای مسقط عمان

سالن اپرای سلطنتی مسقط


رزرو تور مسقط

برای رزروتور مسقط می توانید از طریق رزرواسیون موجود در صفحه اصلی سایت و انتخاب بخش تور اقدام نمایید.در این قسمت تور های موجود برای شما نمایش داده می شوند و می توانید با مشخص کردن تعداد (1 بزرگسال،2 بزرگسال ...) هتل های پیشنهادی را مشاهده نمایید. با انتخاب هتل مورد نظر می توانید به صورت آنلاین هزینه تور را پرداخت کرده و به صورت آنلاین بلیط خود را از سایت دریافت نمایید.

مسقط

چرا تور مسقط؟

مسقط، پایتخت کشور عمان می باشد. سفر به مسقط (پایتخت کشور عمان) و لذت بردن از جاذبه هایش خالی از لطف نیست. آژانس مسافرتی مهرآباد گشت متناسب با سلیقه و خواست هر مسافر تور مسقط را ارائه می دهد.

ویدئو تور مسقط

جاذبه های گردشگری تور مسقط

·       مسجد جامع مسقط

·       بازارMutrah

·       قصر سلطان

·       اسکله Mutrah Corniche

·       موزه Bait Al Zubair

·       موزه ملی

·       Ghalya موزه هنر مدرن

·       بندرگاه مارینا ال رودآ

·       قلعه الجلالی فورت مسقط

برخی ویژگی های رزرو تور مسقط در مهرآباد گشت

·        امکان رزرو تور مسقط و پرداخت آنلاین هزینه تور و نمایش فوری بلیط ها
·        مشاهده اطلاعات کامل هتل های مسقط
·        قیمت ها از تور ارزان به صورت صعودی نمایش داده می شود.

 

 

 

هتل های مرتبط

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر