بازار کورنیش و سنتی مطرح عمان

بازار کورنیش و سنتی مطرح عمان

بازار کورنیش و سنتی مطرح عمان :همانطور که می‌دانید در مسجد بزرگ مسقط ،پایتخت عمان، یک فرش دستبافت خیلی بزرگ قرار دارد که روزگاری به عنوان بزرگ ترین فرش جهان معروف بوده است، تا اینکه فرشی بزرگ تر از آن برای مسجد بزرگ ابوظبی بافته شد و بعد از آن این عنوان را از آن خود کرد. این موضوع برای مردم کشور آنچنان خوشایند نبود زیرا این کشور دارای موارد خاص دیگری که شامل بهترین‌ها یا بزرگ‌ترین‌ها شود، نبوده ،البته این موضوع را در نظر داشته باشید که عمان دارای میراثی غنی و منحصر به فردی به همراه شاخصه‌های خاص از تاریخ باستانی است که به این کشور آینده ای روشن را نوید می‌دهد. با مهرآباد گشت همراه باشید و با ۲ جاذبه گردشگری عمان آشنا شوید.
در نظر داشته باشید اگر قصد رزرو تور عمان و یا تور مسقط هستید با شماره ۰۲۱۸۸۸۳۳۱۲۳ تماس گرفته تا کارشناسان ما ،به طور کامل شما را راهنمایی کنند.

بازار کورنیش مطرح

بازار کورنیش مطرح ،در مسیر خود دارای ساختمان‌های جذاب و مساجد خاص مسقط را به شما نشان می‌دهد. این مسیر به خصوص در زمان غروب خورشید که لبه دندانه دار کوهستان صخره ای در سایه و روشن قرار می گیرد، بسیار جذاب و دیدنی بوده و مسیر پیاده روی روشن شده با چراغ ها و آب نماهای زیبای این مسیر، یک تجربه فوق‌العاده از پیاده روی عصرانه و یا دوچرخه سواری را برای شما فرآهم می‌کند.
منطقه مطرح از اصلی ترین بخش بندری شهر به حساب می‌آید،با این وجود، بیشتر شبیه به یک روستای ماهیگیری بوده و ماهیگیران هرروز و همزمان با طلوع خورشید صید خود را در این محل تخلیه و به بازار ماهی فروشان در نزدیکی هتل مارینا منتقل می کنند.
البته امروزه این بازار در حال مرمت و بازسازی است و بخش های صنعتی و نشانه های مدرن از این منطقه به جای دیگری منتقل شوند تا این بازار روح سنتی خود را حفظ کرده و یک مقصد ایده آل گردشگری به حساب می‌آید. قرار است کشتی سنتی و قدیمی مشهور الشباب عمان هم در این منطقه برای همیشه قرار بگیرد و به عنوان یک جاذبه توریستی دیگر به دیگر جاذبه‌های گردشگری عمان اضافه شود. همچنین، قرار است در این بندر لنج سلطنتی پادشاه عمان و همچنین برخی کشتی‌های کروز مسافرتی به مقصد استان مسندم و تعدادی از کشتی‌های نیروی دریایی هم در این منطقه قرار گیرند.

بازار سنتی مطرح عمان

بازار سنتی مطرح عمان از جمله بازارهای معروف این کشور بوده و بسیاری از مردم فقط برای دیدن سبک سنتی بازارهای عربی با سقف چوبی و مغازه‌های قدیمی، به این بازار می‌روند. فروشندگان در مغازه‌های خود مصنوعات عمانی و هندی را عرضه کرده و انواع پارچه‌های سنتی، سخت افزارها ، جواهرات و … در این بازار به فروش می‌رسند.اگر به بازار مطرح مسقط رفتید فراموش نکنید که در این بازار چانه زنی یک رسم بوده ،البته خیلی به فکر تخفیف‌های چشمگیری نباشید.به تخفیف کم قانع شوید!
با وجود اینکه کارت‌های بانکی در اغلب این فروشگاه‌ها پذیرفته می‌شوند اما برای اطمینان بیشتر، حتما پول نقد همراه خود داشته باشید.
ورودی اصلی بازار مطرح از سمت منطقه کورنیش می‌باشد. قهوه خانه‌های سنتی در ورودی این بازار قرار دارد که از قدیم محل تجمع و دیدار مردم با هم بوده است که امروزه محل تجمع افراد کهن‌سال است. محله شیعیان در این منطقه با عنوان الواتیه معروف است. البته پیدا کردن مسیر در این بازار سنتی کمی سخت بوده و نیاز به تمرین دارد. در ورودی این بازار شما در یک سربالائی از منطقه ساحلی دور می‌شوید. اگر در هر تقاطع به سمت راست بپیچید، قطعا در پایان دوباره از کنار دریا سر در خواهید آورد. اگر هم در پیدا کردن راه خود شک داشتید، در مسیر سرازیری حرکت کنید تا دوباره به ساحل برسید. اگر در نخستین سه راهی پس از ورود به بازار به سمت چپ بروید با بازار طب سنتی مسقط رو به رو خواهید شد، در بازار سنتی مطرح، فروشگاه غار علا الدین به دلیل داشتن انواع تسبیح و مهره‌ها معروف است و کافی شاپ الاهلی هم آب میوه‌های تازه و خوشمزه‌ای ارائه می‌کند.

ما در این مقاله درباره بازار کورنیش و سنتی مطرح عمان با شما صحبت کردیم و آن را به شما معرفی کردیم،همچنین شما عزیزان و همراهان همیشگی مهرآباد گشت اگر سوالی درباره ویزای هند،ویزای تایلند،ویزای چین و ویزای عراق،تور باکو و تور عمان داشتید با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید تا سفری بدون دغدغه‌ای را با ما تجربه نمایید.
جهت رزرو تور عمان و تور مسقط با شماره ۰۲۱۸۸۸۳۳۱۲۳ تماس حاصل فرمایید.

هتل های مرتبط

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر