جاذبه های گردشگری کنیا

جاذبه های گردشگری کنیا

پارک ملی نایروبی:

فاصله این پارک تا مرکز شهر نایروبی 10 دقیقه با ماشین است. باوجود نزدیکی این پارک ملی به شهر و اندازه نسبتاً کوچک آن، گونه‌های متنوعی از حیات‌وحش در آن زندگی می‌کنند. کل‌های یالدار (گونه‌ای از خانواده گاوهای وحشی بومی آفریقا) و گور‌خرها در فصل خشک به این پارک کوچ می‌کنند.شما هم می توانید در سفر به کنیا | سفر به نایروبی بازدید از این پارک ملی را در برنامه سفر خود قرار دهید و از زیبایی های آن انگشت به دهان بمانید.

پارک ملی کنیا

ساحل مالیندی:

ساحل مالیندی در کرانه اقیانوس هند یکی از دیدنی ترین جاذبه‌های گردشگری مخصوصا برای طبیعت‌گردان و علاقه‌مندان بازدید از سدهای مرجانی و غواصی است. پارک ملی دریایی مالیندی سواحل زیبا و بکری با آب‌ شفاف و ماهی‌های رنگین بسیار زیبایی دارد. موج‌سواری و سایر ورزش‌های آبی از دیگر تفریحات این پارک دریایی است.


ماونت کنیا (کوهستان کنیا):

کوهستان کنیا مرتفع‌ترین کوه در کنیا و بعد از کلیمانجارو، دومین کوه بلند در آفریقا است. این کوه چشم‌انداز بسیار خیره کننده ای دارد و مجموعه قله‌های آن پوشیده از برف و دامنه‌هایش پوشیده از جنگل است. بلندترین قله این کوهستان 5هزارو199 متر ارتفاع دارد.

کوهستان کنیا

ذخیره ملی سامبورو:

این منطقه حفاظت‌شده یکی از پارک‌های ملی بسیار آرام و دیدنی در شمال کنیا است. در ذخیره ملی سامبورو رودخانه یوآسو نایرو جریان دارد. پوشش گیاهی متنوع در این منطقه باعث شده که حیات‌وحش زیبایی ازجمله سه گونه از گربه‌های بزرگ شامل شیرها، یوزپلنگ آفریقایی و پلنگ، فیل‌های بوته‌زار و فیل‌های جنگل، بوفالو و اسب‌آبی در این زیستگاه حضور داشته باشند.در سفر به کنیا بازدید از این ذخیره ملی خالی از لطف نیست.

پارک ملی دروازه جهنم (هیلز گیت):

دیدنی های کنیا

این پارک ملی کوچک به سبب داشتن دیواره‌های صخره‌ای با شکاف‌های باریک دروازه جهنم نام گرفته است. این شکاف‌های باریک زمانی محل عبور آب‌های منتهی به دریاچه‌‌ای ماقبل‌تاریخ بود که آب مورد نیاز انسان‌های نخستین ساکن دره ریفت را تامین می‌کرد. این منطقه حفاظت‌شده بین پارک‌های حیات‌وحش کنیا بسیار منحصربه‌فرد است و مسافران تور کنیا بدون نیاز به لیدر می‌توانند در این پارک ملی حرکت کنند. صخره‌های شیب‌دار، گذرگاه‌های تنگ و ستون‌های بازالتی از جاذبه‌های طبیعی پارک دورازه جهنم است. تنوع حیات‌وحش ازجمله شیرها، پلنگ‌ها و یوزپلنگ‌ها در این پارک ملی حائزاهمیت است.

جزیره لامو:

لامو بخشی از مجمع‌الجزایر لاموی کنیا است و تعداد بسیار زیادی گردشگر را به خط ساحلی این کشور جذب می‌کند. شهر لامو، یکی از قدیمی‌ترین شهرهای تاکنون زنده در کنیا است. هیچ خیابانی در جزیره لامو وجود ندارد و فقط کوچه‌ها و راه‌های باریک در آن به‌ چشم می‌خورد.در اینجا خبری از خودرو نیست و در کل جزیره فقط تعداد کمی موتور سیکلت و موتور سه‌چرخه دیده می‌شود. بومیان برای انتقال کالا و مواد از الاغ و قایق استفاده می‌‌کنند.

پارک ملی آمبوسلی:

این منطقه حفاظت‌شده پارک نسبتاً کوچکی در نزدیکی مرز تانزانیا و با چشم‌انداز کلیمانجارو، مرتفع‌ترین کوه آفریقا، است. این پارک بهترین محل آفریقا برای نزدیک‌شده به فیل‌های آزاد و لذت‌بردن از تماشای کلیمانجارو است.

پارک ملی ساوو:

ساوو بزرگ‌ترین پارک ملی در کنیا است. به‌سبب بزرگی این پارک به دو بخش غربی و شرقی تقسیم می‌شود. ساووی غربی با چشم‌اندازی از کوه‌های آتشفشانی خودنمایی می‌کند درحالی‌که ساووی شرقی زمین‌هایی هموار دارد. پارک ملی ساوو مقصدی ایده‌آل برای افرادی است که به‌دنبال جایی برای خلوت کردن و اکتشاف در حیات‌وحش می‌گردند.

دریاچه ناکورو:

ناکورو دریاچه‌ای کم‌عمق در مرکز کنیا است. فراوانی جلبک‌ها تعداد بسیاری از فلامینگوهای کوچک را به این دریاچه جذب می‌کند. به‌طوری‌که بعضی‌وقت‌ها تعداد فلامنیگوهای ناکورو به بیش‌از یک‌میلیون می‌رسد. این پرنده‌ها یکی از جاذبه‌های مهم کنیا هستند.

ذخیره ملی ماسای‌مارا:

ماسای‌مارا یکی از شناخته‌شده‌ترین جاذبه‌های کنیا است.همه ساله هزاران گردشگر و طبیعت‌گرد برای دیدن کوچ سالانه گورخرها و کل‌های یالدار به این پارک می‌آیند.

پارک ملی کنیا

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر