1. صفحه اصلی
  2. تور
  3. بلغارستان

اقامت بلغارستان

گروه تورها

بلغارستان

 〉 پیام در واتس اپ 〈 

 〉 تماس با ما 〈 

اقامت بلغارستان

بلغارستان یکی از کشورهای اروپایی است که راه هایی زیادی برای اقامت در آن وجود دارد. کسانی که قصد مهاجرت به کشور بلغارستان را دارند باید پیش از هر کاری درباره روش های مهاجرت و اقامت به این کشور اروپایی اطلاعات لازم را کسب کنند. اقامت در بلغارستان از طرق مختلفی مثل تحصیل، تولد، ازدواج، سرمایه گذاری و غیره امکان پذیر است. شما مخاطب عزیز برای آشنایی با کشور بلغارستان هم می توانید به مقالات دیگر ما در سایت مهرآبادگشت مراجعه کنید و هم می توانید به وسیله تماس با متخصصان ما از مشاوره رایگان بهره مند شوید. در ادامه تمام اطلاعاتی را که لازم است درباره اقامت و اخذ تابعیت کشور بلغارستان بدانید در اختیار شما قرار خواهیم داد. برای سفر به بلغارستان، اقامت بلغارستان، مهاجرت به بلغارستان و خرید بلیط پرواز بلغارستان با مهرآبادگشت در تماس باشید.


اقامت در بلغارستان از طریق کار

یکی از رایج ترین روش های مهاجرت به کشور بلغارستان، اخذ اقامت از طریق کار است. بلغارستان یکی از کشورهای اروپایی است که هم مالیات کمی دارد و هم هزینه زندگی در آن نسبت به دیگر کشورهای اروپا پایین می باشد. کسانی که قصد اقامت بلغارستان از طریق کار را دارند باید از طرف یک کارفرما در بلغارستان پیشنهاد کاری معتبر داشته باشند تا بتوانند برای دریافت ویزای کار اقدام نمایند. برای اخذ ویزای کار در بلغارستان باید اول درخواست خود را به آژانس ملی استخدام این کشور ارسال کنیم تا آژانس ملی از فرد متقاضی تست تخصص دریافت کرده و سپس اجازه استخدام برای شخص متقاضی صادر کند. پس از گذراندن این مراحل کارفرما باید با شخص متقاضی کار قرارداد کاری امضا نماید تا فرد متقاضی بتواند درخواست ویزا بدهد. ویزای کار در کشور بلغارستان معمولا یک ساله است و در صورتی که قرارداد کاری شخص متقاضی تمدید شود ویزای فرد متقاضی نیز تمدید خواهد شد.

 

اقامت در بلغارستان از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از رایج ترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت در بلغارستان، سرمایه گذاری در این کشور است. کسانی که تمایل به مهاجرت به بلغارستان و همچنین دریافت اجازه اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری را دارند باید درخواست ویزای D (ویزای طولانی مدت) بدهند. برای انجام سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور بلغارستان باید در ابتدا یک دفتر نمایندگی بازرگانی در این کشور ایجاد نمایید. اگر فرد متقاضی بتواند اجازه اقامت موقت این کشور را اخذ کند، یک کارت شناسایی بلغاری به وی اعطا می شود که شخص متقاضی اجازه ورود و همچنین اقامت در بلغارستان را خواهد داشت. اگر شخص متقاضی بتواند به مدت 5 سال اجازه اقامت موقت خود را در این کشور از طریق سرمایه گذاری خود حفظ نماید می تواند برای اقامت دائم بلغارستان اقدام نماید.

روش های معمول اخذ اقامت در بلغارستان از طریق سرمایه گذاری:

ثبت دفتر نمایندگی یک شرکت خارجی

ادغام یک شرکت بلغاری با استخدام شش ماهه حداقل 10 کارمند تبعه بلغارستان

خرید ملک با ارزش حداقل 312000 یورو


اقامت در بلغارستان از طریق تحصیل

یکی از بهترین روش های معمول برای اخذ اقامت کشور بلغارستان، اقامت از طریق تحصیل است.  از آن جایی که کشور بلغارستان عضو اتحادیه اروپا می باشد بعضی از موسسات و دانشگاه های آن از اعتبار بالایی برخوردار هستند. به عنوان مثال دانشگاه صوفیه سنت کلیمنت اوهریدسکی یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های کشور بلغارستان است. به طور کلی دانشجویان می توانند در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در این کشور به تحصیل بپردازند. نکته مهم این که تحصیل در کشور بلغارستان هم هزینه پایینی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی دارد و هم به زبان انگلیسی امکان پذیر است.


اقامت در بلغارستان از طریق تولد

معمولاً در مورد اخذ اقامت و تابعیت  از طریق تولد دو روش خون و خاک وجود دارد. کشور بلغارستان از روش خون تبعیت می کند. در صورتی که فرزندی از پدر و یا مادر بلغاری متولد شود می تواند اقامت و تابعیت بلغارستان را اخذ کند. در عین حال بلغارستان سیستم خاک را نیز به صورت فرعی می پذیرد و به فرزند بدون تابعیت، تابعیت را اعطا می کند.


اقامت در بلغارستان از طریق ازدواج

اگر قصد ازدواج و اخذ اقامت از این طریق را در کشور بلغارستان دارید باید قوانین آن را نیز به خوبی بدانید. مطابق با قانون اخذ تابعیت کشور بلغارستان در صورتی که فرد غیرتبعه با یک فرد تبعه ی بلغاری ازدواج کند و حداقل 3 سال از ازدواج آنها گذشته باشد و در صورتی که پس از 3 سال این ازدواج همچنان پایدار باشد، شخص متقاضی می تواند اجازه اقامت دائم کشور بلغارستان را دریافت نماید.

نکانت مهم برای اخذ اقامت در بلغارستان از طریق ازدواج:

فرد متقاضی و همچنین فرد تبعه باید بالای 18 سال داشته باشد.

فرد متقاضی در کشور بلغارستان باید مرتکب جرم نشده باشد و تحت پیگرد قانونی نیز نباشد.

شخص متقاضی باید دارای درآمد باشد که بتواند هزینه های زندگی خود را در این کشور تامین نماید.

فرد متقاضی باید به زبان بلغاری تسلط کافی داشته باشد.


اقامت در بلغارستان برای هنرمندان

اقامت در کشور بلغارستان برای هنرمندان کار چندان ساده ای نیست. فرد متقاضی باید ثابت کند در کشور خود به عنوان هنرمند شناخته شده است و همچنین از طریق هنر خود می تواند هزینه های زندگی خود را نیز تامین نماید. مثلاً یک نقاش هم باید رزومه کاری مناسبی ارایه دهد و هم بتواند از طریق برقراری نمایشگاه و گالری امرار معاش کند.

مهاجرت به بلغارستان

از آن جایی که کشور بلغارستان جزء اتحادیه اروپا حساب می شود و در عین حال هزینه زندگی در آن نسبت به سایر کشورهای عضو اتحادیه بسیار پایین تر است، هر سال متقاضیان زیادی برای اخذ اقامت به آن جا مهاجرت می کنند.

اخیراً دولت کشور بلغارستان دستمزد کار در کشور بلغارستان را بیش تر کرده است و به این ترتیب مسیر مهاجرپذیری به این کشور بازتر از قبل شده است. در کشور بلغارستان فضا برای کار به طور جدی بهبود یافته است و در سال‌های اخیر دولت کشور بلغارستان سعی دارد که کمبود نیروی کاری خود را از طریق نهاجران جبران کند. به این ترتیب زندگی در کشور بلغارستان براساس بررسی‌های اخیر ساده‌تر شده است و رشد مهاجرپذیری به این کشور ۲۳ درصد اعلام شده که رشد بسیار بالایی است. ما در مقاله پیش رو سعی می کنیم تمام مسایلی را که باید پیش از مهاجرت به کشور بلغارستان بدانید، به شما توضیح دهیم. اگر قصد مهاجرت به کشور بلغارستان و اخذ اقامت دارید، مشاورین ما در مهرآبادگشت آماده هستند تا تمام روش های آن را با جزییات برای شما توضیح دهند. برای سفر به بلغارستان، اقامت بلغارستان، مهاجرت به بلغارستان و خرید بلیط پرواز بلغارستان با مهرآبادگشت در تماس باشید.

 

روش‌ های مهاجرت به کشور بلغارستان

اگر تمایل به اقامت در کشور بلغارستان دارید لازم است از سه ماه قبل برای اجاره اقامت در این کشور در خواست بدهید. اصولاً روش­های زیادی برای اخذ اقامت کشور بلغارستان وجود دارد که ما در این مقاله شما را با مطمئین ترین روش های مهاجرت به کشور بلغارستان آشنا خواهیم کرد.


راحت‌ترین روش های مهاجرت به بلغارستان

مهاجرت از طریق تحصیل

یکی از بهترین و آسان ترین راه های مهاجرت به کشور بلغارستان تحصیل در این کشور است. تحصیل در این کشور از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است. همچنین کشور بلغارستان دانشگاه های معتبری دارد که پس از تحصیل در آن ها شرایط ورود به کار و اخذ ویزا برای فارغ التحصیلان بسیار راحت خواهد بود. شرایط پذیرش دانشگاه های بلغارستان: پاسپورت شش ماهه، دیپلم، تمکن مالی و عدم سؤ پیشینه

مهاجرت از طریق فرزند آوری

نظام حقوقی و سیستم اخذ تابعیت کشور بلغارستان از سیستم خوت تبعیت می کنند و به همین جهت فرزند آوری یکی از پرطرفدارترین راه های مهاجرت به این کشور تلقی می شود.

مهاجرت از طریق ازدواج

اگر شما با یک فرد از تبعه کشور بلغارستان ازدواج کرده و سعی کنید نتیجه خوبی ارایه دهید، دولت بررسی و تصمیم گیری‌های نهایی را برای اخذ اقامت دائم در این زمینه اعلام می‌کند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

شما از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری می توانید یک ویزای بلند مدت تجاری دریافت کنید و پس از پنج سال صاحب اقامت دائم کشور بلغارستان شوید.

مهاجرت از طریق خرید ملک

اقامت در کشور بلغارستان از طریق خرید ملک یکی دیگر از روش هایی است که در دستور کار دولت بلغارستان قرار گرفته و به زودی به مرحله اجرا خواهد رسید.

مهاجرت کاری به بلغارستان

برای درخواست ویزای کار باید به زبان این کشور تسلط کامل داشته باشید. این شرط در ورود به کار در بلغارستان الزامی است و بدون تسلط به زبان بلغاری ارتباط با مردم این کشور برای شما بسیار دشوار خواهد بود. مهاجرت کاری در بلغارستان یکی از بخش های آینده دار محسوب می‌شود. در این روش نیاز به مدارک کاری و همینطور مدارک تحصیلی است. مدارک شما پس از بررسی و تأیید سبب می‌شود که اقامت موقت این کشور را اخذ کنید. سپس با ۵ سال کار در این کشور و پرداخت مالیات می‌توانید تقاضای اقامت دائم کشور بلغارستان را داشته باشید.

مهاجرت از طریق پناهندگی به بلغارستان

مهاجرت از طریق پناهندگی آخرید روش برای ورود به کشور بلغارستان است که روشی نامطمئن و خطرناک به شمار می رود. معمولاً کسانی که در کشور خود امنیت ندارند و یا مورد تهدید قرار گرفته اند به سراغ روش پناهندگی می روند. باید بدانید در صورتی که حتی همه شرایط شما برای پناهندگی این کشور مهیا باشد شما تا ۶ ماه اول باز هم اجازه کار نداشته باشید.


اخذ پاسپورت کشور بلغارستان

دولت بلغارستان 7 الی 10 سال پس از انجام امور مربوط به مهاجرت، برای شما پاسپورت صادر خواهد کرد و شما پس از اخذ آن مانند یک شهروند بلغارستان از مزایای موجود برخوردار می شوید.

 

معرفی کشور بلغارستان

کشور بلغارستان در تقاطع شرق و غرب اروپا واقع شده است و بسیاری از تمدن‌ها و فرهنگ‌های یونانی، رومی، رومیان اسلاوها و عثمانی ها را در اختیار دارد. این کشور اروپایی از نظر گردشگری نیز منطقه مهمی به شمار می رود و استراحت گاه های ساحلی و زمستانی آن بسیار معروف هستند. در ادامه ما مهم ترین اطلاعاتی را که لازم است پیش از سفر به کشور بلغارستان بدانید در اختیار شما قرار خواهیم داد. برای سفر به بلغارستان، اقامت بلغارستان، مهاجرت به بلغارستان و خرید بلیط پرواز بلغارستان با مهرآبادگشت در تماس باشید.


 موقعیت جغرافیایی و جمعیت کشور بلغارستان

کشور بلغارستان در جنوب شرقی قاره آسیا قرار گرفته و پایتخت آن شهر صوفیا می باشد. صوفیا یکی از قدیمی ترین شهرهای قاره اروپا است. بلغارستان با کشورهای رومانی، صربستان، یونان و ترکیه هم مرز است و از سمت شمال و مرکز با رشته کوه بالکان و از سمت غرب وجنوب با رشته رشته‌کوه‌های رودوپ احاطه شده.کشور بلغارستان چهارمین کشور بزرگ اروپا است که نزدیک به هفت میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور کهن خط ساحلی بسیار طولانی ای با دریای سیاه دارد.


آب و هوای کشور بلغارستان

آب و هوای کشور بلغارستان در شمال قاره ای و در جنوب آن مدیترانه ای است. تابستان های بلغارستان معمولاً گرم و مطبوع است و  سواحل زیبای این کشور کهن در تابستان مملو از گردشگرانی می شود که برای شنا و حمام آفتاببه آن جا سفر می کنند.

   

 فرهنگ و آداب و رسوم مردم بلغارستان

فرهنگ بلغارها چیزی متأثر از فرهنگ های رومی، یونانی و عثمانی می باشد. بسیاری از آداب و رسوم بلغاری ها هنوز مردم اروپا را غافلگیر می کند. خیلی از جشن ها و مراسم های رایج در کشور بلغارستان ریشه در آیین بت پرستی دارد. بلغارها به سنت ها و فرهنگ خود افتخار می کنند. آن ها عاضق غذا، موسیقی، رقص و جواهرات هستند. به عنوان مثال رقص بر آتش، برداشت انگور، برگزاری جشنواره موسیقی کوهستان، بابا مارتا و مراسم صبح جولای از مراسم مهم این کشور هستند که برای مردم بسیار مهم بوده و در آن شرکت می کنند. مردم بلغارستان به مهمان نوازی بسیار مشهور هستند.


 شهرهای مهم و توریستی بلغارستان

شهرهای مهم توریستی کشور بلغارستان عبارتند از صوفیا، وارنا، ژراونا، بورگاس، ولیکو تورنوو، بانسکو، نسبار و پلودیو که هر کدام از آن ها دارای جاذبه های گردشگری فراوانی هستند.


جاذبه های دیدنی و تفریحی کشور بلغارستان

اسانس گل رز مهم ترین محصول صادراتی کشور بلغارستان است. به همین دلیل کشور بلغارستان باغ های گل رز زیبا و فراوانی دارد. دره گل رز در جنوب شهر صوفیا یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری کشور کهن بلغارستان می باشد. در همین موضوع یک جشنواره ۱۱۰ ساله در شهر کازانلاک در دامنه های بالکان برگزار می‌شود که از جاذبه های مهم و دیدنی این کشور است. همچنین حمام های رومی، تآتر پالادیو در شهر وارنا، خفت دریاچه، صومعه ریلا و شهر جذاب بلوگراد چیک از محبوب ترین جاذبه های گردشگری کشور بلغارستان به حساب می آیند. کشور بلغارستان کلیساها و گورستان های تاریخی زیبایی نیز دارد که هر ساله توریست های زیادی را به خود جذب می کنند.


  مذهب و زبان مردم بلغارستان

مردم بلغارستان به زبان بلغاری صحبت می‌کنند و بیشترین جمعیت آن را بلغارها و ترک ها تشکیل می دهند.  روس‌ها، رومانیایی‌ها، یونانی‌ها و ارمنی‌ها نیز اقلیت‌های دیگری هستند که در این کشور زندگی ‌می‌کنند. مذهب غالب در کشور بلغارستان مسیحیت است و حدود 60 درصد از مردم آن ارتدوکس هستند، 30 درصد به ادیان دیگر گرایش داشته و 10 درصد آنان نیز مسلمانند.


 

شرایط زندگی در کشور بلغارستان

کشور تاریخی و زیبای بلغارستان علاوه بر جذابیت های توریستی خود امروزه به یکی از مقاصدی بدل شده که مهاجران زیادی را جهت اخذ اقامت دائمی به خود می پذیرد. ارزان بودن زندگی در بلغارستان، تسلط مردمان آن به زبان انگلیسی، عضویت آن در اتحادیه اروپا و بسیاری از مزایای دیگر کشور بلغارستان را به مکانی بدل کرده که نظر هر مهاجری را برای زندگی در آن به خود جلب می کند. در ادامه ما مفیدتری اطلاعاتی را که لازم است درباره شرایط زندگی در کشور بلغارستان بدانید در اختیار شما قرار خواهیم داد. برای سفر به بلغارستان، اقامت بلغارستان، مهاجرت به بلغارستان و خرید بلیط پرواز بلغارستان با مهرآبادگشت در تماس باشید.


متوسط درآمد ماهانه برای زندگی در کشور بلغارستان

بلغارستان یکی از ارزان ترین کشورهای اروپایی برای زندگی است. در حالی که حداقل دستمزد ماهانه در بلغارستان یکی از کم ترین مبالغ ثبت شده در اروپا است، اما با این وجود هم چنان بلغارستان به عنوان یک کشور بزرگ و مناسب برای مهاجران شناخته می‌شود. بر طبق آخرین داده های مؤسسه ملی آمار حداقل میزان دستمزد ناخالص ماهیانه در کشور بلغارستان در آخر سال 2017 میلادی تا 11 درصد افزایش یافته و کم ترین حقوق در این کشور چیزی نزدیک به 660 دلار می باشد. از از آن جایی که بلغارستان کشور بسیار ارزانی است شرکت های بین المللی در این کشور شرایط بسیار مطلوبی را برای نیروی کار متخصص فراهم کرده اند.


هزینه هایی زندگی در کشور بلغارستان در سال 2021

هزینه های تخمین زده شده ماهیانه برای زندگی یک خانواده چهار نفره بدون احتساب اجاره خانه 1516 یورو  و هزینه های ماهیانه برای یک فرد مجرد بدون احتساب اجاره خانه 435 یورو می باشد.  


بهترین شهرها برای زندگی در کشور بلغارستان

بهترین شهر برای زندگی و  کسب و کار در بلغارستان پایتخت آن شهر صوفیه است. این شهر محل سرمایه گذاری‌های بزرگی است و پروژه های بسیاری در زمینه های تجاری و صنعتی، ساختمان های اداری و هتل ها در آن اجرا شده‌اند. یکی دیگر از شهرهای خوب بلغارستان برای زندگی وارنا می باشد. وارنا سومین شهر بزرگ بلغارستان و تنها شهر ساحلی بزرگ دریای سیاه است. وارنا یک مرکز مهم اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کشور بلغارستان است. شهر صنعتی بورگاس چهارمین شهر بزرگ بلغارستان پس از شهرهای صوفیه، پلوودیف و وارنا است. بورگاس در ساحل دریای سیاه قرار دارد و یک شهر مهم از نظر صنایع مختلف، حمل و نقل، مبادلات فرهنگی و صنعت توریسم محسوب می‌شود.


شرایط و وضعیت بهداشت و درمان در کشور بلغارستان

کشور کهن بلغارستان در سال 2007 به عضویت اتحادیه اروپا در آمد. بلافاصله پس از آن سیاست های درمانی و بهداشت این کشور در راستای تطابق با برنامه سلامت 2020 و هم سو با الزامات اتحادیه اروپا تنظیم شد. هم اکنون  قانون اساسی بلغارستان حق و حقوق مساوی جهت مراقبت های پزشکی و بهداشتی به تمام شهروندان خود اعطا کرده است.


شرایط تحصیل در کشور بلغارستان

از آن جایی که کشور بلغارستان عضو اتحادیه اروپا است دانشگاه های بسیار معتبری دارد و هر ساله به لحاظ جذب دانشجو سود فراوانی را کسب می کند. تحصیل در این کشور هزینه بالایی ندارد و به زبان های انگلیسی، آلمانی و فرانسوی انجام می پذیرد. در ضمن تحصیل در دانشگاه های مورد تایید اتحادیه اروپا در کشور بلغارستان این امکان را برای شما فراهم می‌کند که همسر و فرزندان خود را به عنوان همراه در زمان تحصیل به این کشور ببرید.


شیوه های اقامت برای زندگی در کشور بلغارستان

برای مهاجرت به کشور بلغارستان و اقامت در آن روش های متنوعی وجود دارد. اقامت در بلغارستان از طریق تولد فرزند، اقامت در بلغارستان از طریق ازدواج، اقامت در بلغارستان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت، اقامت در بلغارستان از طریق کار، اقامت در بلغارستان از طریق تحصیل و اقامت در بلغارستان از طریق خرید ملک شیوه هایی هستند که شما می توانید به وسیله آن ها صاحب اقامت بلغارستان شوید.


مزایای ویژه زندگی در کشور بلغارستان

بلغارستان دارای کم ترین میزان مالیات در اروپا می باشد. هم چنین کم ترین هزینه های عملیاتی کسب و کار را داراست و برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار آسان ترین قوانین را دارد. وجود نیروی کار تحصیل کرده، بانکداری امن و بخش مالی مطمئن، همچنین موقعیت جغرافیایی استراتژیک و امکان تحصیل در دانشگاه های برتر اتحادیه اروپا از این کشور مکانی آرمانی برای اقامت و زندگی ای آسان ساخته است. وقوف مردم بلغارستان به زبان انگلیسی و قیمت ارزان خانه در بلغارستان، از دیگر مزایای این کشور اروپایی است.


مزایای اقامت دائم در کشور بلغارستان

اقامت دائمی در کشور بلغارستان مزایای متنوعی دارد که از میان آن ها می توان به این موارد اشاره کرد: امکان سفر به کشورهای عضو اتحادیه شنگن بدون نیاز به دریافت ویزا، افتتاح حساب در بانک های اروپایی و سراسر دنیا، ثبت شرکت و اجازه کار در کشورهای اروپایی، بهره مندی از مزایای تحصیلات رایگان در سطح اتحادیه اروپا، امکانات رفاهی، درمانی و بهداشتی رایگان در سطح اتحادیه اروپا.


مشاوران ما در مهرآباد گشت آماده پاسخ گویی به همه سؤالات شما درباره روش های مهاجرت و اخذ اقامت در کشور بلغارستان هستند. برای سفر به بلغارستان، اقامت بلغارستان، مهاجرت به بلغارستان و خرید بلیط پرواز بلغارستان با مهرآبادگشت در تماس باشید.02188833123

مشاهده نظرات


ثبت نظر