گروه تورها

باکو

تور باکو و راهنمای سفر به باکو

تور باکو و راهنمای سفر به باکو برای علاقه مندان به سفرهای خارجی و نزدیک تهیه شده و شامل مطالبی است که قبل از سفر به باکو به آن نیاز خواهید داشت.

در پایتخت جمهوری آذربایجان باکو (یا باکی به زبان آذری) شما رگه هایی از عشق به معماری پاریس و دبی را خواهید یافت ... البته با تعداد زیادی ژن شوروی که در پس زمینه آنها نیمه پنهان شناور هستند. در قلب شهر باکو، İçəri əhər (شهر قدیمی) که در فهرست یونسکو نیز ثبت شده قرار دارد، درون یک قوس از دیوار قلعه قرار دارد. در اطراف این عمارت های سنگی جذاب و خیابان های مخصوص عابرین پیاده پر شده با بوتیک های خاص قرار گرفته است. در موج دوم رونق نفت، که از حدود سال 2006 آغاز شده است، این شهر را به تلاشی از آزمایش های معماری تبدیل کرده است و برخی از بهترین شاهکارهای ساختمانی جدید پدیدار شده اند. در همین حال، زوج های عاشقانه می توانند از پارک های جنگلی آن بهره مند شوند و دست در دست هم در تفرجگاه های ساحل خزر قدم بزنند.

در این مطلب سعی داریم تا ابتدا جاذبه های گردشگری باکو، سپس راهنمای سفر به باکو، نحوه اخذ ویزای باکو را قدم به قدم برای شما شرح دهیم.

جاذبه های دیدنی در تور باکو

در تور باکو جاذبه های دیدنی زیادی را برای بازدید وجود دارد و تفریحات زیادی برای انجام دادن وجود دارد، این مرکز تاریخی قدیمی، مساجد و کاخ های قرن را با معماری مدرن درهم می آمیزد. نماد برج های شعله که بر فراز شهر قدیمی قرار گرفته اند غیرقابل تصور هستند.

حتی هنگام قدم زدن در خیابان های باکو، تعجب خواهید کرد که چگونه این دو جهان سنتی و مدرن در هم آمیخته شده اند، هنگامی که یک مرد سالخورده در حال فروش فرش های ایرانی در خارج از یک مغازه کوچک و همزمان جوان های شیک پوش در لباس های گران قیمت و مدرن را در کنار هم می بینید. در این راهنمای سفر، شما را ترغیب می کنیم تا به باکو، یکی از جذاب ترین پایتخت هایی که تاکنون از آنها بازدید کرده ایم، سفر کنید.

بازار قدیمی باکو دختر

بازار قدیمی و سنتی باکو

جاذبه های برتر، مکان های دیدنی، بهترین کارها برای انجام دادن و دیدن، و سفرهای یک روزه ارزشمند در باکو، به علاوه اطلاعاتی که باید قبل از سفر به باکو بدانید، همه این موارد در این مطلب برای شما تهیه شده است.

بهترین کارها برای انجام دادن در تور باکو

در اینجا ما تجربیات مسافران آژانس مهرآباد را مورد جمع آوری و پایش قرار دادیم و بهترین کارها برای انجام دادن در تور باکو از دید مسافران را لیست کرده و با شما به اشتراک می گذاریم. در این راهنمای ما عمدتا به باکو و اطراف آن خواهیم پرداخت.

پیاده راه ساحلی شهر باکو

با یک چیزی خوب و آسان شروع می کنیم. بلوار باکو یک تفرجگاه دلپذیر و کانون تفریحی باکو است که در طول چند کیلومتر ساحل دریای خزر امتداد پیدا کرده است و همچنین مورد استقبال افراد محلی و گردشگران نیز قرار گرفته است. این که آیا شما فقط می خواهید بنشینید و استراحت کنید، یک فنجان چای بنوشید، از بستنی لذت ببرید، یا قدم بزنید و طول این ساحل زیبا را طی کنید. بلوار باکو پر بازدید کننده ترین مکان پایتخت است که بسیاری از کارها در آنجا اتفاق می افتد. قدم زدن در یک روز آفتابی یا پیاده روی آرام شبانه با وزش نسیم دریا مطمئناً به شما حس طراوت خاصی خواهد داد.

ساحل باکو آذربیایجان

ساحل باکو آذربایجان

قدم زدم در خیابان های قدیمی شهر باکو

هسته تاریخی شهر باکو را ممکن است با اسامی مختلفی مانند باکوی قدیم ، شهر درونی، شهرقدیم یا ایچری شهر Icheri Sheher صدا بزنند که همه آنها به یک معنی است: هسته تاریخی و سنگی باکو.

خیابان های سنگفرش شده قدیمی، کوچه های باریک و یک سری عناصر تاریخی دیگر، حال و هوای قدیمی ترین بخش باکو را تشکیل می دهند. شهر قدیم مکانی شگفت انگیز برای گشت و گذار است که به راحتی قابل پیاده روی و چرخ زدن است و از مهم ترین جاذبه های این مکان که باید بازدید کنید کاخ شیروان  و قلعه دوشیزه است.


قلعه دوشیزه باکو

هنگام سفر به باکو وقتی که وارد باکوی قدیم می شوید، قلعه دوشیزه را ازدست ندهید، این قلعه مبهم را که در زیر بسیاری از افسانه ها و اسرار پوشانده شده است. به گفته مقامات محلی ظاهرا این قلعه در قرن دوازدهم ساخته شده است، اما شواهد موادی که از آنها برای ساخت و ساز استفاده کرده اند ، حاکی از آن است که احتمالا قدمت آن برای خیلی پیشتر است. هدف از بنیا این قلعه رازآلود هنوز مشخص نیست اما برخی گمانه های حاکی از آن است که آتشگاه زرتشتیان بوده است. افسانه دختر آتش که مانع ورود شیطان به این قلعه شده است نیز شنیدنی است. برای نمای عالی می توانید به بالای برج صعود کنید، اما آسانسور وجود ندارد و باید پیاده بروید.

توجه داشته باشید، هزینه ورودی 15 AZN است که نسبت به آنچهخواهید دید زیاد است، بنابراین اگر اقتصادی سفر می کنید، میتوانید زا بیرون هم به تماشای آن بپردازید.

برج دوشیزه شاکوقلعه دوشیزه

کاخ شیروان شاه

در تور باکو، تاریخ آذربایجان برایتان بسیار جذاب و شنیدنی است و شما در قلب باکو، یک بنای تاریخی قرون وسطایی از قرن پانزدهم به نام کاخ شیروان شاه پیدا خواهید کرد. خود کاخ بسیار بزگ نیست بنابراین خیلی انتظار عظمت نداشته باشید اما دیدن آن حتما جذاب است. این کاخ در قرن 18 به شدت آسیب دیده ولی اخیراً مرمت شده است.

همانند برج دوشیزه، هزینه ورودی برای خارجی ها بیشتر است، حدودا 15 AZN.

کاخ شیروان شاه باکوکاخ شیروان شاه


در این محله هتل ها، رستوران ها، کافه های زیادی وجود دارد و اگر با چمدان های بزرگ وارد شده باشید، حتی می توانید یک سوغات فوق العاده، یک فرش زیبا و یا دست بافت های زیبایی خریداری کنید. یک نکته مهم قبل از خرید، هر چیزی که خواستید از فروشندگان بخرید حتما چانه زنی کنید.

شب های باکو

لذت از معماری پست مدرن در تور باکو 

برج سوکار، تالار کریستال باکو، مرکز حیدر علی اف، برج های بندر باکو، برج های شعله یا برج ترامپ. وجه مشترک همه این ساختمان ها یک چیز است طراحی مدرن و معماری خیره کننده. وقتی در مورد معماری مدرن صحبت می کنیم، باید به ساختمانهای مختلفی مانند سالن کریستال باکو اشاره کنیم، که در سال 2012 برای میزبانی مسابقه آواز یوروویژن ساخته شد و هم اکنون به عنوان یک سالن کنسرت و سالن رویداد برای افراد بزرگی مانند ریحانا در حال  فعالیت است. یا برج سوکار، دفتر مرکزی شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان که در حال حاضر با 209 متر بلندترین ساختمان باکو است. همچنین مرکز خرید مرکز خیره کننده حیدر علی اف، که نمی توان آن را نادیده گرفت.

مرکز تجاری حیدر علی اف

مرکز تجاری حیدر علی اف یک شاهکار معماری است که چشم هر بیننده ای را خیره می کند. این بنا به یاد رئیس جمهور سابق جمهوری آذربایجان و احتمالاً تأثیرگذارترین سیاستمدار در تاریخ اخیر این کشور نامگذاری شده است. نمایشگاه ها، کنسرت ها، رویدادهای فرهنگی وبسیاری برنامه های جوانان محور در این مرکز برگزار می گردد. همانند بسیاری از ساختمان های مدرن باکو، این مرکز توسط معمار معروف زاها حدید طراحی شده است. خطوط منحنی با ساختمانهای مسکونی خاکستری در مجاورت آن تضاد زیادی دارند. بازدید از این مرکز حتما به شما توصیه می شود. 

مرکز تجاری حیدر علی


مرکز خرید حیدر علی اف

مرکز خرید حیدر علی اف

برج های شعله

سه‌ گانه برج های شعله یکی از مهم ترین نمادهای شهر باکو و کشور آذربایجان شده است. بالای سطح شهر و نمادی از آتش ابدی و سمبل زرتشت است، چرا که گفته می شود آذربایجان زادگاه اشوزرتشت بوده است.

این ساختمان های بی نظیر هر کدام در سی و سه طبقه، بنا شده اند، این بناها شامل هتل Fairmont ، آپارتمان های مسکونی و فضاهای اداری است. هنگامی که هوا تاریک می شود، این سه آسمان خراش روشن می شوند برای روشنایی این سه برج بیش از 10000 ال ای دی استفاده شده است که منظره ای دیدنی از شعله های آتش به تصویر می کشند. این آسمان خراش ها از اکثر نقاط شهر هم قابل مشاهده هستند.

برج های شعله

برج های شعله باکو

برج های شعله از باکوی قدیمبرج های شعله از شهر قدیم هم قبل تماشاست

برج سوکار

 برج سوکار بلندترین ساختمان در باکو است. این آسمان خراش توسط معماران و برنامه ریزان کره جنوبی طراحی و ساخته شده است. طراحی آن با تکیه بر مفهوم "باد و آتش" ساخته شده است.این برج به همراه برج های شعله و سایر شاهکارهای معماری به یکی از نقاط دیدنی پایتخت آذربایجان تبدیل شده است. این بنا 209 متر ارتفاع دارد و به دلیل اشکال آن قابل توجه است و نماد جریان آتش سوزی - ایده اصلی طراحی آسمان خراش به سبک اکسپرسیونیسم ساختاری است.

برج SOCAR تشکیل شده از دو برج است که مانند مار به سمت آسمان می رود. این بنا با 42 طبقه، عمدتا دارای فضای اداری و کنفرانس و امکانات ورزشی، یک هتل، فضاهای خرده فروشی و فروشگاه های مواد غذایی است.

برج سوکار

برج سوکار


کانال آبی ونیز کوچک

در نزدیکی ساحل دریای خزر با بازدید از "شهر کوچک ونیز" خود را در ونیز احساس خواهید کرد. در تور باکو یا سفر به باکو اگر زمان اندکی را برای بازدید از این کانال آبی کنار بگذارید چیزی ازدست نمی دهید. رستوران های واقع در "جزایر" غذاهای متنوعی از غذاهای مختلف از جمله غذاهای خوشمزه آذربایجانی را ارائه می دهند. خیلی جالب خواهد بود که با گوندولا (نوعی قایق) در اطراف چرخی بزنید و یک ناهار یا شام عالی در جزایر آن نوش جان کنید.


ونیز باکو

ونیز کوچک

باکو ونیز


موزه تاریخ جمهوری آذربایجان

موزه ملی تاریخ آذربایجان یک پژوهش علمی، فرهنگی و آموزشی است که با گردآوری، مطالعه، نمایشگاه و تبلیغات بناهای مادی و معنوی در تمام دوره های تاریخ آذربایجان دایر شده است. این موزه در خانه تقیف قرار دارد، با مراجعه به موزه با شرایطی روبرو خواهید شد که افراد ثروتمند آن زمان نیز در آن زندگی می کردند. موزه برای کسانی که به تاریخ و روایت های تاریخی علاقه دارند بسیار جذاب خواهد بود.

موزه آذربایجان

خیابان نظامی

خیابان نظامی یکی از خیابان های محبوب باکو، جمهوری آذربایجان است. چرا خیابان نظمی محبوب است؟ چه چیز خاصی در مورد این مکان وجود دارد که آن را به یک جاذبه گردشگری محبوب نیز تبدیل می کند؟ 

بی شک هرکسی در سفر به باکو، باید از خیابان نظامی، بازدید کند. خیابان نظمی مکانی است که همه به دلایلی می آیند یا صرفا برای قدم زدن و چرخ زدن می آیند. این خیابان خرید شلوغی در مرکز شهر باکو است. خیابان نظمی مملو از مکانهای خرید محلی و بین المللی، نقاط غذایی محلی و بین المللی، کافه ها، کافه ها، رستوران ها، فروشگاه های سوغات و وسایل زیادی است. تضمین می کنیم که اوقات خوبی را در خیابان نظامی، باکو سپری خواهید کرد.

این خیابان تاریخی و به دلایل مختلف شهرت زیادی در بین گردشگران خارجی کسب کرده است. بگذارید این دلایل را ببینیم.

1- این مکان برای افراد عشق خرید محلی و خارجی جذاب است. 

2- معماری قابل تحسین آن و ساختمان های مجاورش

3- وجود خانه های تاریخی معروف

4-  میدان فواره ها - یکی از جاذبه های گردشگری محبوب خیابان نظامی است.

5- شب های بیدار جریان زندگی شبانه در این خیابان

6- لذت از غذاهای محلی و بین المللی و کافه های متعدد

خیابان نظامی

خیابان نظامی

خانه دولت باکو جمهوری آذربایجان

خانه دولت باکو، که به عنوان خانه دولت نیز شناخته می شود، یک ساختمان دولتی است که دارای وزارتخانه های مختلف ایالت آذربایجان است. در خیابان نفتچیلر واقع شده است و روبروی بلوار باکو قرار دارد.

خانه دولت باکو


مسجد تازه پیر (Teze Pir Mosque)

علیرغم اینکه مسجد مرکزی در فاصله کمی از مرکز شهر ساخته شده است، اما جانمایی مناسب آن در یک تپه باعث شده از بسیاری از نقاط شهر قابل مشاهده بوده و مسجد تازه پیر در یک منظره زیبا از یک منظر شهری قرار گیرد. نمای اصلی مسجد جامع تازه پیر، ایوان عمیق و سه طاق با مناره ها در دوطرف آن است که در پشت آن گنبد قرار دارد، یک ترکیب زیبا و رسمی در یک فضای متقارن.

قطار کابلی باکو

باکو فونیکولار قطار جالبی است و از نظر ظاهری شبیه تراموا با شیب است که از یادواره شهدا شروع می شود و به پایین شما می رسد و از آنجا می توانید به بلوار باکو- پارک دسترسی داشته باشید. نمای دریا باکو و دریای خزر از بالا به پایین فوق العاده است. در استانبول قطار مانند این در قطار تقسیم وجود دارد اما این برای حمل و نقل افراد بین تاکسیم و کاباتاش و مسن تر از باکو فونیکولار است. یک پارک با پله ها و درختان خوب زیتون در کنار جنازه باکو و یک پارک بسیار زیبا وجود دارد.

قطار کابلی باکو

موزه فرش جمهوری آذربایجان

جمهوری آذربایجان از نظر هنر فرش بافی یکی از کشورهای پیشرو در سراسر جهان محسوب می شود. در سال 2010 ، هنر فرش بافی آذربایجان در فهرست  میراث فرهنگی ناملموس یونسکو قرار گرفت. موزه فرش باکو، که نمونه های منحصر به فرد از هنرهای کاربردی در آن به نمایش گذاشته می شود، یک بنای بسیار زیباست با یک معماری شگفت انگیز که شبیه یک فرش طراحی شده است.

موزه فرش

موزه فرش


کاخ خوشبختی (Palace of Happiness)

کاخ خوشبختی، که در حال حاضر نیز به نام کاخ ثبت ازدواج و قبلاً کاخ مختاروف نامیده می شد، یک بنای تاریخی زیبا در مرکز باکو است که در اوایل قرن بیستم به سبک نئو گوتیک ساخته شده است.

این ساختمان توسط یک بارون مورتوزا مختاروف نفت آذربایجان نفت برای همسرش لیزا خانم توگانووا ساخته شده است.

مختارو اغلب همسرش لیزا توگانوا، که از اصالت اوستی و دختر ژنرال توگانوف روس بود، در سفرهای گران قیمت به اروپا می برد. در طی یکی از سفرهایشان به فرانسه، با یک ساختمان زیبا گوتیک فرانسه روبرو شدند. لیزا با حیرت از معماری خود گفت: "چقدر مستاجرین این ساختمان باید خوشحال باشند." مختاروف پاسخی نداد، اما هنگام بازگشت به باكو، وی به مردم خود سفارش داد كه از فرانسه از این ساختمان الگوبرداری کنند و آن را به باكو برگردانند. یک نسخه دقیق از ساختمان در طی نه ماه در مرکز باکو جمع آوری شد. مختاروف پس از اتمام کار در سال 1912 ، همسرش را با رانندگی در آنجا در کالسکه شگفت زده کرد و به او گفت که محل اقامت جدید او بوده است.

کاخ خوشحالی و خوشبختی باکو

کاخ خوشحالی و خوشبختی باکو

کشتی کروز دریای خزر

 در تور باکو به ویژه تورهای لوکس، دریانوردی به ویژه با کشتی کروز همیشه مورد توجه افراد ماجراجویی بوده که به دنبال کسب تجربه های خاص و ناب هستند. از وقتی که این جزیره های مجلل شناور به نام به کشتی کروز فعالیتشان شروع شد، سفرهای دریایی تبدیل به تفریح لوکس برای بسیاری از توریست های متمول شد. بی شک تجربه سفر کشتی کروز یکی از ناب ترین لحظات را در باکو برای شما رقم خواهد زد. 

کشتی کروز

کشتی کروز


مراکز خرید باکو

در این راهنمای سفر به باکو برای شما 4 تا از بهترین مراکز خرید باکو را معرفی خواهیم کرد که برای کسانی که در تور باکو به دنبال خرید هستند مفید خواهد بود.  

مرکز خرید 28

نام 28 ایستگاه مترو "28 م" در نزدیکی و واقع در یکی از مناطق پرتحرک و باکو است. حدود 70 مارک بین المللی و محلی و 16 کافی شاپ و رستوران در آن قرار دارد. 28 سینما - محبوب ترین سینمای پایتخت نیز در همان مکان قرار دارد. یک مرکز خرید مطلوب برای تورهای باکو محسوب می شود.

مرکز خرید باکو

مرکز خرید مترو پارک

حدود 60 مارک پوشاک، لوازم جانبی، آرایشی، عطر و لوازم الکترونیکی، 15 کافی نت و رستوران و مناطق تفریحی برای کودکان در مرکز خرید متروپارک قرار دارد. این مرکز در روبروی ایستگاه مترو نریمانف قرار دارد جالب است بدانید از یک پارک سینما در طبقه 6 نیز برخوردار است.

مترو پارک

مرکز خرید بلوار پارک

این مرکز خرید واقع شده در بلوار باکو است، اگر می خواهید چندین کار را در همان روز انجام دهید گزینه بسیار مناسبی خواهد بود: به ساحل جذاب دریای خزر مراجعه کنید، یک تور قایق بزنید، به پارک تفریحی بروید و البته از یک مرکز خرید دیدن کنید. بزرگترین هتل های شهر مانند JW Marriott ، Hilton و Park Inn نیز در همین نزدیکی قرار دارند. بلوار پارک در سال 2010 درهای خود را برای بازدید کنندگان گشود و در بین ساکنان باکو بسیار محبوب است. شش سالن پارک سینما در طبقه 4 ساختمان در حال کار است.

بلوار پارک

خرید در پورت باکو مال

این مرکز خرید در سال 2014 افتتاح شد، مرکز خرید بندر باکو یا همان پورت باکو مال بزرگترین و جدیدترین مرکز خرید باکو محسوب می شود. این ساختمان دارای بیش از 300 مارک با شکوه لباس، لوازم جانبی، لوازم آرایشی و عطر و موارد دیگر است. پورت باکو مال بخشی از مجموعه بندر باکو است که شامل منطقه تجاری بندر باکو و منطقه تجاری بندر برج نیز می شود.

مرکز خرید باکو پورت

ویزای جمهوری آذربایجان - ویزای باکو

برای تمام افرادی که قصد سفر به کشور آذربایجان را دارند و فاقد تابعیت هستند از طریق سفارت این کشور ویزا صادر می شود.
در ادامه با معرفی انواع ویزای آذربایجان با مهرآباد گشت همراه باشید.
ویزای عادی:
ویزای عادی برای یک بار ورود و خروج صادر می شود و زمان صدور این ویزا ۹۰ روز است. ویزای عادی برای افرادی صادر می شود که هدف آنها از سفر یکی از موارد زیر باشد:
ويزاي تجاری
ویزای علمی و آموزشی
ویزای کار
ویزای توریستی
ویزای فرهنگی و ورزشی
ویزای اهداف انسان‌دوستانه
ویزای دیدار با بستگان
ویزای پزشکی
ویزای یکبار ورود:
کسانی که ویزای یکبار ورود کشور آذربایجان را دریافت کرده اند در زمانیکه این ویزا برایشان صادر شده فقط یکبار اجازه ورود و خروج از کشور آذربایجان را دارند. ویزای کثیرالورود:
نوع دیگری از ویزای عادی آذربایجان ویزای کثیرالورود است.اعتبار این ویزا ۲ سال است و تا پایان اعتبار ویزا میتوانند وارد خاک کشور آذربایجان شوند.
ویزای ترانزیت:
این ویزا برای افراد خارجی صادر می شود که برای سفر به کشور سوم قصد عبور از آذربايجان را دارند.اعتبار این ویزا از تاریخ صدور آن تا حداکثر ۳۰ روز و زمان اقامت در کشور سوم تا حداکثر تا ٥ روز نیز تعیین می شود.مدت اعتبار و اقامت ویزای ترانزیت با در نظر داشتن نوع وسیله ی نقلیه که شما انتخاب می کنید (زمینی، هوایی، دریایی، ریلی و یا سایر وسایل نقلیه و مسیر) و زمان مورد نیاز برای طی کردن مسیر نیز تعیین می شود.
ويزاي آنلاین آذربایجان (آسان ویزا):
برای اخذ ویزای آنلاین آذربایجان کافیست یک اسکن از پاسپورت که دارای ۶ ماه اعتبار باشد را تهیه کنید و به وب سایت آسان ویزا نیز مراجعه نموده و ثبت نام نمایید. شما می بایست برای اخذ ویزای آذربایجان مبلغ ۲۴ دلار را پرداخت کنید که امکان پرداخت به صورت آنلاین وجود دارد. این ویزا در مدت یک تا سه روز کاری صادر می شود و تا مدت ۹۰ روز اعتبار دارد. دارندگان این ویزا نمی‌توانند بیشتر از ۳۰ روز در خاک آذربایجان اقامت داشته باشند.

ویزا آذربایجان


سفر زمینی به باکو

شما به دو روش می توانید به باکو از طریق زمین سفر کنید یک از طریق اتوبوس و یکی هم ماشین شخصی 

در حال حاضر از ترمینال غرب تهران می توانید بلیط اتوبوس باکو تهیه کنید و به این کشور سفر کنید. اگر هم با ماشین شخصی قصد سفر دارید با مراجعه به این مطلب راهنمای کامل سفر به باکو رو مطالعه نمائید.


مشاهده نظرات

تور باکو 05/09/2020 10:41:24

قیمت تور باکو برای تعطیلات خرداد برای دو نفر میخام

تور تابستان 06/20/2020 00:23:51

توی تابستان تور باکو برگزار می شه؟


ثبت نظر