1. صفحه اصلی
  2. تور
  3. کاپادوکیا

تور کاپادوکیا | قیمت تور کاپادوکیا

گروه تورها

کاپادوکیا

کاپادوکیا کجاست؟

کاپادوکیه  منطقه ای در آناتولی مرکزی ترکیه است که به دلیل منظره منحصر به فرد ماه شکل آن مشهور است کاپادوکیه در لیست هر گردشگری در ترکیه ، قرار دارد. این منطقه جذاب توسط سنگ های آتشنشانی احاطه شده که زیبایی خاصی به آن داده است. انسان ها از زمان عصر برنز در این منطقه سکونت داشته اند ، به همین خاطر آثاری از زندگی خود در این تپه های عجیب در کاپادوکیا بر جای گذاشته اند.اکثر جاذبه های دیدنی کاپادوکیا، در روستاهای تاریخی  قرار دارند که از تپه های حکاکی شده ، کلیساهای صخره ای دوره بیزانس با نقاشی های دیواری خیره کننده. و شهرهای زیرزمینی،  دخمه های پرپیچ و خم ، جایی که مسیحیان اولیه زمانی ازدست مهاجمان پنهان شده بودند  تشکیل شده اند. کاپادوکیا یک سرزمین جادویی و تاریخی بسیار زیبا است  سازه های سنگی عجیب و غریبی که این منطقه رو شناخته شده کرده اند، طی هزاران سال با فعالیت شدید آتشفشانی که در آن منطقه قرار دارد و فرسایش زمین ، شکل گرفته اند. 

قرن هاست که مردم آن منطقه از سنگ های آتشفشانی نرم برای ساختن خانه ها ، کلیساهای غار شکل و صومعه ها استفاده کرده اند ، حتی شهرهای زیرزمینی که عمق زیادی دارند. نکته جالب توجه این است که ، برخی از مردم هنوز در این سکونتگاه های غار شکل زندگی می کنند ، اگرچه بیشتر آنها اکنون جاذبه گردشگری شده اند و  از آنها به عنوان هتل استفاده می شود و تبدیل به یک انتخاب جذاب برای اقامت گردشگران شده اند.

به دلیل منظره منحصر به فرد منطقه ، یکی از محبوب ترین کارهایی که می توانید در اینجا انجام دهید بالن سواری است. در اوایل صبح ، درست قبل از طلوع آفتاب ، شما میتوانید صدها بالن رنگی را در آسمان مشاهده کنید که منظره ایی فوق العاده جذاب ایجاد میکنند.

بهترین زمان برای بازدید از کاپادوکیا

بهار و پاییز بهترین زمان برای بازدید از کاپادوکیا هستند. در این فصل ها هوا در کاپادوکیا بسیار معتدل و مناسب سفر است. تابستان کاپادوکیا بسیار گرم هست دمای هوا تا 32 درجه سانتیگراد می رسد. همچنین کاپادوکیا در تابستان شلوغ تر از همیشه است زیرا گردشگران از سواحل جنوبی به آن منطقه وارد می شوند. همچنین قیمت ها در تابستان در اوج خود قرار دارند. زمستان با کاهش دما تا -6 درجه سانتیگراد ، هوایی بسیار سرد برای بازدید ازکاپادوکیا است ولی قیمت ها در این فصل از سال کمترین نرخ خود را دارند.

آب و هوا: آب و هوا در ماه سالانه در کاپادوکیا

برای اینکه آب و هوای کاپادوکیا رو بهتر درک کنیم، میانگین دما و نمودار بارندگی سالانه را در زیر قرار داده ایم. ماههای پیشنهادی برای بازدید با رنگ نارنجی مشخص می شوند می شود.

میانگین دمای کاپادوکیاتور کاپادوکیا، هتل کاپادوکیا، راهنمای سفر به کاپادوکیا، قیمت تور کاپادوکیا، تور ارزان کاپادوکیا

بارش سالانه کاپادوکیا

تور کاپادوکیا، هتل کاپادوکیا، راهنمای سفر به کاپادوکیا، قیمت تور کاپادوکیا، تور ارزان کاپادوکیا


چگونه به کاپادوکیا سفر کنیم؟

بسته به مکانی که در آن هستید ، روش های بسیاری برای رسیدن به کاپادوکیا وجود دارد. برای ساده تر شدن موضوع ، ما رایج ترین مسیر سفر به کاپادوکیا که از استانبول هست را به صورت زمینی و هوایی توضیح خواهیم داد.

سفر به کاپادوکیا از استانبول


با پرواز استانبل به کاپادوکیا

پرواز به کاپادوکیه از استانبول حدود 1 ساعت و 15 دقیقه طول می کشد. کاپادوکیا دارای دو فرودگاه است

Nevsehir Kapadokya (NAV)

Kayseri Erkilet. (ASR)

پروازهای مستقیمی، روزانه از استانبول (آتاتورک یا صباحه گوکچن) به هر یک از فرودگاه ها انجام می شود. خطوط هوایی ترکیه پروازهای روزانه از Ataturk / Sabiha Gokcen به Nevsehir / Kayseri را ارائه می دهد در حالی که شرکت هواپیمایی Pegasus فقط مسیر Sabiha Gokcen-Kayseri را ارائه می دهد

 Nevsehir به شهرهای اصلی Göreme و Urgup نزدیکتر است ، اما Kayseri فرودگاه بزرگتر است. 

اتوبوس از استانبول به کاپادوکیا

بلیط اتوبوس هایی که شبانه استانبول رو به مقصد کاپادوکیا ترک میکنند توسط چند شرکت ارائه می شود ، از جمله مترو تورزم و نوشیر سیهات . این ارزانترین راه برای سفر به کاپادوکیا است،  اما طولانی ترین آن نیز هست در حدود 10 ساعت ، بنابراین بهتر است به عنوان یک سفر شبانه انجام شود

صرافی های کاپادوکیا

اکثر صرافی های واقعی در کپادوکیا در نوشهر هستند. در شهرهای توریستی محبوب Göreme ، ürgüp یا Uçhisar معمولا صرافی وجود ندارد. تنها بانک خارج از Nevşehir ، دنیزبانک در Göreme است. به غیر از این ، برخی از مغازه های جواهرات نیز می توانند ارز شما را تبدیل کنند ، اگرچه باید با نرخ ارز روز آشنا باشید تا سرتان کلاه نرود. پس بهتر است قبل از سفر به کاپادوکیا، ارز مورد نیاز خود را تهیه کنید تا با مشکل تبدیل ارز در این شهر مواجه نشید

تور کاپادوکیا

آژانس مسافرتی مهراباد گشت، سالهاست که برگزار کننده مستقیم تور کاپادوکیا است، به همین خاطر می توانید بهترین قیمت تور کاپادوکیا را در سایت ما مشاهده کنید ، ما همواره سعی کردیم در این شرایط سخت اقتصادی تورهای ارزان ولی با کیفیت خوبی رو ارائه کنیم . تور ارزان کاپادوکیا یکی از این تور هاست که امکان خرید آن در سایت ما میسر می باشد. شما میتوانید تور کاپادوکیا را به صورت کامل از ما خریداری کنید یا فقط بلیط کاپادوکیا و هتل در کاپادوکیا را از ما تهیه کرده و برنامه ریزی سفر به کاپادوکیا رو خودتان انجام دهید. بدیهی است که اگر تور کاپادوکیا را به صورت کامل از ما تهیه کنید، هم در زمان و هم در هزینه شما صرفجویی خواهد شد.

برای برنامه ریزی تور کاپادوکیا حداقل دو روز کامل ، نه کمتراختصاص دهید. شما میتوانید با گذراندن دو روز در کاپادوکیا تقریباً تمام دیدنیهای مهم در کاپادوکیا را مشاهده کنید. اگر قصد دارید سوار بالن شوید ، می توانید در هر یک از آن روزها این کار را انجام دهید. بالن ها از ساعت 5:30 دقیقه صبح شروع به مسافر گیری می کنند

هزینه سفر به کاپادوکیا

واحد پول ملی ترکیه لیر ترکیه است اما یورو و دلار آمریکا نیز به طور گسترده پذیرفته شده اند. با این حال ، توصیه نمی شود برای هزینه های کاپادوکیا شما یورو یا دلار پرداخت کنید، زیرا فروشگاه ها با نرخ خوبی ارز شما رو تبدیل نمی کنند و معمولا گرون تر پای شما حساب خواهند کرد.

اینکه چقدر پول نیاز هست که به کاپادوکیا ببرید بستگی به فعالیت ها و تورهایی دارد که دوست دارید انجام دهید. با فرض اینکه شما سه شب اقامت داشته باشید (یعنی دو روز کامل) ، یک بالون هوای گرم سوار شوید و یک اتاق هتل را با صورت دبل تهیه کنید ، شما میتوانید با حدودا با 300 یورو تمامی هزینه های خودتان را پوشش دهید ، این هزینه ها شمال تهیه اتاق هتل ، هزینه های تور و فعالیت ، غذا و کرایه وای فای می باشد.

بله  300 یورو برای مدت دو روز بسیار زیاد به نظر می رسد ، ولی نیمی از آن جهت سوار بالون هوای گرم شدن صرف می شود، بنابراین اگر قصد صرفجویی در هزینه های خود دارید می توانید از این مورد صرف نظر کنید. ولی ما به شما توصیه میکنیم حتما بالن سواری رو امتحان کنید، زیرا در در دنیا جای بهتری از کاپادوکیا برای انجام این کار وجود ندارد.

جاذبه های گردشگری کاپادوکیا

موزه روباز Göreme

درست در خارج از دهکده Göreme ، مکان حفاظت شده یونسکو از موزه هوای آزاد Göreme ، مجموعه ای از کلیساهای صخره ای و سلول های راهب که دارای نقاشی های دیواری خارق العاده هستند. قدمت این مجموعه از قرن دهم تا دوازدهم میلادی ، زمانی که کاپادوکیا یک مرکز مهم مذهبی بیزانس بود.

چندین مجموعه کلیسا در داخل مجموعه وجود دارد ، اما مهمترین آنها Elmali Kilise کلیسای سیب است که نقاشی Ascension آن در بالای درب قرار دارد. عزیز باربارا ساپلی(کلیسای سنت باربارا) ، با دکوراسیون داخلی چرمی قرمز و چوبی ). Yilanli Kilise کلیسای مار) ، با نقاشی های دیواری خود از سنت جورج و نقاشی دیواری جالب از hermaphrodite hermetic St. Onuphrius؛ نقاشی های زیبا و فوق العاده ترمیم شده از نقاشی های دیواری Karanlik Kilise کلیسای تاریک). و توکیالی کیللیس غارنشین (کلیسای باقل  با نقاشی های دیواری خیره کننده خود که کل اتاق طاق بشکه را پوشانده است. این موزه یکی از برجسته ترین نقاط برجسته ترکیه است و مشهورترین جاذبه گردشگری کاپادوکیا است.

تور کاپادوکیا، هتل کاپادوکیا، راهنمای سفر به کاپادوکیا، قیمت تور کاپادوکیا، تور ارزان کاپادوکیا

Göreme

به طرز باورنکردنی زیبا و کاملاً فوتوژنیک ،   Göreme  یکی از زیباترین روستاهای جهان است. این روستا نیمه در تپه دفن شده است ، نمای خانه های سنگی آن یک پیچ و خم اتاق غار را در زیر پنهان کرده است. النذر كلیزه(كلیسای چشم شر) و ساكلی كلیز (كلیسای پنهان) با نقاشی های دیواری هر دو در Müze Caddesi هستند ، مسیرپیاده روی  کوتاه به طرف  موزه در فضای باز Göreme.

تور کاپادوکیا، هتل کاپادوکیا، راهنمای سفر به کاپادوکیا، قیمت تور کاپادوکیا، تور ارزان کاپادوکیا

بالن های هوای گرم در کاپادوکیا

رفتن با یک بادبان هوای گرم صبح زود  در کاپادوکیا یکی از کارهای مهمی است که در این منطقه انجام می شود. در فصل های طولانی ، بیش از 100 بادکنک هوایی درست بعد از طلوع آفتاب به آسمان می روند و منظره چشم پرنده ای از دره ها و سازهای سنگی آنها را به شما نشان می دهند. سواری بالون هوای گرم حدود یک ساعت طول می کشد (بسته های لوکس حدود 90 دقیقه طول می کشد) .

تور کاپادوکیا، هتل کاپادوکیا، راهنمای سفر به کاپادوکیا، قیمت تور کاپادوکیا، تور ارزان کاپادوکیا

شهر زیرزمینی کیماکلی

ابتدا در دوره هیتیت (عصر برنز) شروع به ساختن شهر های زیرزمینی  می کردند ، اما آنها مشهور به تاریخ اولیه بیزانس (قرن ششم و هفتم) هستند ، هنگامی که مسیحیان منطقه برای فرار از مهاجمان به مدت طولانی به زیر زمین پناه می بردند. شهر زیرزمینی کیماکلی بزرگترین نمونه کاپادوکیاست ، با هزارتوی اتاق که به وسیله تونل هایی به هم وصل شده است و تا هشت سطح امتداد دارد. چهار سطح توسط بازدید کنندگان قابل دیدن است.

برخورد به شبکه پیچ و خم تونل ها یک تجربه جالب است ، اما افرادی که دارای کلاستروفوبیا هستند باید بدانند که برخی از تونل ها بسیار باریک هستند.

تور کاپادوکیا، هتل کاپادوکیا، راهنمای سفر به کاپادوکیا، قیمت تور کاپادوکیا، تور ارزان کاپادوکیا

موزه روباز Zelve

صخره های بلند که خانه های غارنشین در ان  واقع شده است ، پیاده روی از طریق موزه باز هوای Zelve تجربه ای از کاپادوکیای قدیمی است.  زندگی در این شهرک در قرن 9 به عنوان یک صومعه آغاز شد و تا قرن بیستم یک دهکده پر رونق بود. به دلیل فرسایش و جاهای صعب العبور ، این روستا در سال 1952 رها شد. اکنون یک موزه است.

چند نمازخانه - کلیسای üzümlü (کلیسای انگور) دست نخورده ترین - و یک مسجد سنگی زیبا .در این محل وجود دارد.  اما خوشحالی واقعی این سایت سرگردان کردن در مسیرهای صخره ای ، کاوش در فضای داخلی مشکی غار ، و خیره شدن  به چشم اندازهای باشکوه در اطراف است.

تور کاپادوکیا، هتل کاپادوکیا، راهنمای سفر به کاپادوکیا، قیمت تور کاپادوکیا، تور ارزان کاپادوکیا

شهر زیرزمینی Derinkuyu

درینکیو عمیق ترین پناهگاه زیرزمینی کاپادوکیا است ، و دقیقاً مانند کیماکلی ، توسط مسیحیان اولیه برای مخفی شدن از حمله مورد استفاده قرارمی گرفت. تونل ها در اینجا کاملاً کلاستروفوبیک هستند زیرا عمیق تر به داخل زمین می روند. یک نمازخانه و بسیاری از مناطق زندگی و انبارداری برای دیدن در این پیچ و خم زیر زمین وجود دارد. همچنین سیستم مبتنی بر تهویه شافت که از ساکنان درینکوی استفاده می شود نیز دیده می شود.

شهرهای زیرزمینی Derinkuyu و Kaymakli در یک سفر یک روزه  می توان دید. اما اگر فقط می خواهید یکی را ببینید ، Derinkuyu با مربی توریستی محبوب می توانید در اینجا تونل ها را کاوش کنید.

تور کاپادوکیا، هتل کاپادوکیا، راهنمای سفر به کاپادوکیا، قیمت تور کاپادوکیا، تور ارزان کاپادوکیا


دره های قرمز و گل رز

زیباترین دره های درهم تنیده کاپادوکیا بین روستاهای Göreme و usavusin قرار دارد . در اینجا ، صخره های موج دار در طیفی از صخره های صورتی ، زرد و نارنجی پاستلی که در اثر انفجار آتشفشانی و هزاره های فرسایش بادی و آب شکل گرفته اند. در میان صخره ها باغ های سرسبز و گل هاو گیاهانی که هنوز توسط کشاورزان محلی شناخته نشده اند ، در حالی که حکاکی شده در صخره ها کلیساهای پنهان و مخفیگاه هایی هستند که مربوط به دوره بیزانس است.

دهها مسیر پیاده روی وجود دارد ، بنابراین این فرصت عالی برای گرفتن کفش های پیاده روی و حرکت کردن بر روی مسیرهاست. سه جاذبه خاص در درون دره گل رز کلونلو کلیزه (کلیسای ستون دار) است. هاكلی كلیزه (کلیسای صلیب) ، با صلیب ماموت خود در سقف غار حک شده است. و Uç Haçli Kilise) کلیسای سه صلیب) ، با حجاری های حیرت انگیز سقف و نقاشی های دیواری جالب (هرچند به شدت آسیب دیده)

تور کاپادوکیا، هتل کاپادوکیا، راهنمای سفر به کاپادوکیا، قیمت تور کاپادوکیا، تور ارزان کاپادوکیا

دره ایلارا

در جنوب غربی کاپادوکیا دره باریک به عمق (100 متر)وجود دارد . این دره ایهلارا که توسط صخره های ناهموار و شیب دار احاطه شده است ، یک Eden سرسبز از درختان صنوبر بلند و زمین های زراعی حاصلخیز در کنار رودخانه باتلاق Melendiz است ، که از 14 کیلومتری روستای Illara تا روستای Selime می گذرد .

در دوره بیزانس ، یک عقب نشینی مطلوب برای جوامع راهب هرمس بود ، که کلیساها و مجتمع های صومعه را به صورت صخره حک کردند). Kokar Kilise معطر کلیسا) Yilanli Kilise (کلیسای مار) و کرک سد ALTI Kilise(جورج کلیسای سنت) سه از بهترین کلیساهاهستند. در دهکده سلیم ، قلعه سنگی صخره ای صومعه سلیم نیز ارزش بازدید دارد.

تور کاپادوکیا، هتل کاپادوکیا، راهنمای سفر به کاپادوکیا، قیمت تور کاپادوکیا، تور ارزان کاپادوکیا

روستای usavusin

اصلی ترین جاذبه های روستای شیرین چاووسین ، دو کلیسای دوست داشتنی بیزانس است. با ورود به شهر ، کلیسای Çavusin که به عنوان کلیسای خانه کبوتران بزرگ با فضای خیره کننده ای از نقاشی های دیواری در مرکز روستای قدیمی معروف است ، (در اوایل قرن بیستم به عنوان یک خانه کبوتر محلی مورد استفاده قرار گرفته بود) .پس از بالا رفتن از کوه در بالای الراس بالاتر از کف منازل مسکونی ، کلیسای سنت جان باپتیست قرار دارد . تصور می شود این قدیمی ترین کلیسای کاپادوکی است ، و نسبت ها و ستون های چربی مانند آن از نمای باسیلیک چشم اندازی چشمگیر است.

تور کاپادوکیا، هتل کاپادوکیا، راهنمای سفر به کاپادوکیا، قیمت تور کاپادوکیا، تور ارزان کاپادوکیا

سوگانلی

دره های دوقلوی سوگانلی با قلعه های سنگی هرمی شکل پراکنده شده اند که برای اولین بار در دوره روم خالی شده اند. در زمان شکوفایی دوره بیزانس ، سوگانلی به یک مرکز بزرگ راهبان تبدیل وقلعه های سنگی آن به کلیساها و سلول های راهب تبدیل شده Kilise سیاه و سفید (کلیسای کلاه) Yilanli Kilise( کلیسای مار) و Sakli Kilise (کلیسای مخفی) هستند . نقاشی های دیواری بهترین اثار دیدنی در این خوشه کلیسای کوچک است.

Soganli مکانی عالی برای سفر یک روزه است ، با جاده ای که به اینجامنتهی می شود با روستاهای آرام و مکانهای جالب تاریخی . دو مورد از بهترین جاذبه های گردشگری صومعه Keslik متعلق به دوره بیزانس و ویرانه های باستانی رومی Sobesos است .

تور کاپادوکیا، هتل کاپادوکیا، راهنمای سفر به کاپادوکیا، قیمت تور کاپادوکیا، تور ارزان کاپادوکیا

پاساباگ

سوزن های سنگی قارچ به شکل دره Pasabag آن را به یکی از مشهورترین نقاط دیدنی کاپادوکیا تبدیل کرده است. در اوایل دوره بیزانس ( Stylites St. Simeon یک راهب قرن چهارم بود ، که زندگی خود را بر بالای یک ستون در شمال سوریه می گذراند) زندگی خود را در اینجا به شیوه های سبک خود اختصاص داده است. اما به جای ستونها ، سلولهای راهب را که در ارتفاعات قرار دارد ، حکاکی کردند تا یک زندگی دعای هرمتی را طی کنند. هنوز هم می توان از یکی از این سلول های راهب بازدید کرد.

سفر به دره Pasabag با بازدید از موزه روباز Zelve به راحتی میسر می شود . سایتها در یک جاده تقریباً دو کیلومتری قرار دارند.

تور کاپادوکیا، هتل کاپادوکیا، راهنمای سفر به کاپادوکیا، قیمت تور کاپادوکیا، تور ارزان کاپادوکیا

Uçhisar

روستای اوچیزار تحت سلطه یک قلعه سنگی ماموت که ازتونل ها و غارها تشکیل شده قرار دارد. درست مانند شهرهای زیرزمینی منطقه ، این طغیان صخره ای محافظت از مهاجمان در دوره های رومی و بیزانس را از روستائیان فراهم کرد. قلعه را می توان به بالا صعود کرد .

Uçhisar همچنین نقطه شروع خوبی برای پیاده روی های دره است. به طور خاص ، مسیرهای پیاده روی از طریق Pigeon Valley و White Valley از اینجا به سمت Göreme حرکت می کنند و یک پیاده روی بسیار دیدنی بین روستاها را فراهم می کنند.

تور کاپادوکیا، هتل کاپادوکیا، راهنمای سفر به کاپادوکیا، قیمت تور کاپادوکیا، تور ارزان کاپادوکیا

آوانوس

آوانوس یک شهر شلوغ در کنار رودخانه Kizilirmak است. قسمت قدیمی این شهر در پیچ و خم جاده های سنگفرشی  که توسط عمارتهای مخروبه عثمانی پوشانده شده است ، در دامنه کوه قرار دارد. جذابیت اصلی آوانوس سفالهای آن است. این شهر دارای سابقه صنعت سفالگری است که به دوره هیتی ها باز می گردد و اکنون نیز مانند آن زمان ، صنعتگران محلی از گل رس قرمزهای متمایز رودخانه Kizilirmak برای کارهای خود استفاده می کنند. کارگاه ها و فروشگاه های پاتر در کنار جاده اصلی مرکز شهر ، در کنار رودخانه هستند و بسیاری از آنها خوشحال می شوند که به شما اجازه بدهند به تماشای اثار رفته و یا خودتان در ساخت یک گلدان ساده شرکت کنید.

موزه جدید این شهر (موزه سرامیک گورای( این میراث سفال را با مجموعه ای حیرت انگیز از سرامیک تبدیل کرده است . همچنین به راحتی می توانید ازیک سری غارهای حک شده زیر کارگاه سفالگری گورای بازدید کنید.

تور کاپادوکیا، هتل کاپادوکیا، راهنمای سفر به کاپادوکیا، قیمت تور کاپادوکیا، تور ارزان کاپادوکیا

صومعه Eski Gümüsler

صومعه Eski Güm ofsler واقع در 10 کیلومتری شمال شرقی شهر Nigde در جنوب کامپادوکیا واقع شده است. این کلیسای سنگی دارای نقاشی های دیواری بسیار چشمگیر است که با کلیساهای معروف تر در نزدیکی Göreme رقابت می کند. این نقاشی ها از قرن یازدهم میلادی آغاز شده است و شامل «مسیحیت» و «مریم باکره» با کودک عیسی است که توسط فرشته های گابریل و میکائیل درکنار همدیگر قرار دارند.

همان اندازه که نقاشی ها جالب توجه است ، مجموعه های پیچیده تونل هایی که اخیراً ترمیم شده و برای گردشگری باز شده اند ، دیدنی هستند.

تور کاپادوکیا، هتل کاپادوکیا، راهنمای سفر به کاپادوکیا، قیمت تور کاپادوکیا، تور ارزان کاپادوکیا

میدان کاموره در کایسری

بیشتر بازدید کنندگان فقط کایسری را در مسیر خود و از فرودگاه می بینند ، اما این شهر شلوغ دارای بناهای تاریخی جالب سلجوقی و عثمانی فراوانی است .ارگ در مرکز شهر بین مغازه های مدرن و جاده ها به خوبی حفظ شده Medtee inifte در Mimar Sinan Parki یکی از اولین دانشکده های پزشکی در جهان بود و هم اکنون با داشتن یک مجموعه زیبا از آثار باستانی که از پارچه و جواهرات گرفته تا سرامیک و کارهای سنگی در آن واقع شده ، موزه تمدن سلجوقی است .

تور کاپادوکیا، هتل کاپادوکیا، راهنمای سفر به کاپادوکیا، قیمت تور کاپادوکیا، تور ارزان کاپادوکیا

موزه باستان شناسی کایزری  به دلیل نمایشگاه های خود از مکان های دیدنی هیتی در کلتپه ، قابل بازدید است . کوه ارشیا در هر کجا ی شهر که هستید ، به شما نگاه می کند. این شهر تنها با یک کوه از بلندترین کپادوکیا و دامنه های اسکی زمستانی آن فاصله دارد. در جنوب شرقی کاروانسرای سلجوقی سلطانخانی در مسیر حرکت به سمت سیواس توقفگاه خوبی وجود دارد.

نقشه کایسری - جاذبه ها

تور کاپادوکیا، هتل کاپادوکیا، راهنمای سفر به کاپادوکیا، قیمت تور کاپادوکیا، تور ارزان کاپادوکیا

صومعه اریک سارای

Hacibektas یک مرکز زیارتی برای پیروان Bektasi دراویش است که توسط فیلسوف ایرانی و صوفی هاچی بکتاس ولی تأسیس شده است. این موزه  مکان پرستش فدائی های بزرگ است ، از جمله مقبره هاچی بکتاس ولی و همچنین بسیاری از نمایشگاه های جالب درباره ایمان.

در جاده بین شهرهای Nevsehir و Hacibektas روستای Gulsehir قرار دارد که دارای دو جاذبه جالب است. صومعه صخره ای آشیک سارا احتمالاً در قرن های 6 و 7 میلادی توسط راهبان مورد استفاده بوده و شامل تعدادی اتاق جالب غار است. کمی بالاتر از بزرگراه ، کلیسای سنت ژان قرن سیزدهم است که علی رغم داشتن فضای داخلی کاملاً در نقاشی های دیواری با شکوه و رنگی و به خوبی بازسازی شده ، بندرت بازدید می شود.

تور کاپادوکیا، هتل کاپادوکیا، راهنمای سفر به کاپادوکیا، قیمت تور کاپادوکیا، تور ارزان کاپادوکیا

ارگپ

ürg doesn'tp بسیاری از مناظر واقعی خود را ندارد اما به دلیل هتل های بوتیک و صحنه های رستوران خوب ، مکان مهمی برای اقامت بازدید کنندگان به کاپادوکیا است. آثار مذهبی از دوره سلجوقی شامل مسجد کارامانوغلو(که مربوط به قرن سیزدهم است) و Alti Kapi Türbesi مقبره ای است که توسط یک شاهزاده سلجوقی برای خانواده اش ساخته شده است. بخش قدیمی شهر ، که دورتر از مرکز مدرن قرار دارد ، همچنین دارای خانه های قدیمی عثمانی است که بسیاری از آنها به خوبی بازسازی شده اند و اکنون هتل های بوتیکی هستند.

در نزدیکی آن روستای کوچک Mustafapasa قرار دارد که تا سال 1923 ، جامعه ترکیبی از یونانیان و ترکها را در خود داشت و بسیاری از خانه های سنگی قدیمی که هنوز هم به خیابانهای سنگفرش آرام ساطع می شوند ، بقایای ساکنان یونان در حال عزیمت آن هستند. . کلیسای Agios Konstantinos را-النی درست در مرکز شهر است، در حالی که قرن 12th آیوس کلیسای VASILIOS است بالا رفتن از تپه به خط الراس پیدا شده است. برخی کلیساهای کوچک غار نیز در خارج از شهر واقع شده اند و به شکلی مناسب با نام دره صومعه واقع شده اند .

تور کاپادوکیا، هتل کاپادوکیا، راهنمای سفر به کاپادوکیا، قیمت تور کاپادوکیا، تور ارزان کاپادوکیا

سوارکاری در کاپادوکیا

بالون هوای گرم باعث شکوه و عظمت می شود اما فعالیت های بیشتری در کاپادوکیا انجام می شود .اسب سواری ، به ویژه از طریق دره های سرخ و گل رز ، بسیار محبوب است. بیشتر سوارها به دلیل زمین های صخره ای مناسب برای سواران متوسط ​​نسبت به مبتدیان مناسب تر هستند.

تور کاپادوکیا، هتل کاپادوکیا، راهنمای سفر به کاپادوکیا، قیمت تور کاپادوکیا، تور ارزان کاپادوکیا

همه دره ها دارای  مسیرهای پیاده روی هستند که از میان سازه های سنگی با پیاده روی هایی که از چند ساعت تا یک روزطول می کشد ، عبور می کنند. بسیاری از شرکت های تور محلی نیز برای گشت و گذار دوچرخه اجاره می دهند و تورهای ATV  برای غروب خورشید نیز برنامه ارائه میکنند.

کجا در Cappadocia برای گشت و گذار بمانیم

تمام دهکده های مرکزی کاپادوکیا دارای اقامتگاه هستند و همگی محیط بی نظیر و خاص خود را ارائه می دهند. سه مکان اصلی برای اقامت Göreme ، ارگپ و Uçhisar هستند. Göreme درست در مرکز منطقه است و بیشترین تنوع هتل های بوتیک و مهمانخانه های کوچک را دارد. ürgüp و Uçhisar در هتل های مجلل تری تمرکز می کنند.

·         هتل های مجلل: Sota Cappadocia یک هتل بوتیک swish در ürgüp است که به دلیل خدمات شخصی و دکوراسیون شیک و مدرن اتاق های غار خود معروف است. صبحانه گنجانده شده است ، و از تراسهای متعدد آن منظره پانوراما وجود دارد. هتل غارن Hezen در Ortahisar مشرف به قلعه روستا است و دارای اتاق های غار تزئین شده به سبک شیک مدرن ، خدمات عالی و صبحانه های عظیم است.

·         هتل های میان رده: هتل غار ویژه Kelebek در Göreme دارای اتاق هایی (هم غار و هم سنگ تراش) است که در قیمت های بسیار متنوعی ، بین تراس های پرتراکم و منظره در بین روستا قرار دارد. امکانات رفاهی شامل استخر و همام (حمام ترکی) است و صبحانه نیز در آن قرار دارد. همچنین در Göreme ، هتل غار Erenbey دارای مجموعه ای از اتاق های سنگ تراشی و غار ، صبحانه شامل و خدمات دوستانه است.

·         هتل های بودجه: خانه غار Kismet دارای اتاق های سنگی دنجی است که با تابلو فرش های ترکی و پارچه های سنتی تزئین شده است و درست در قلب روستای Göreme واقع شده است. قیمت ها شامل صبحانه است.


در هنگام سفر به کاپادوکیا به این نکات توجه کنید

قبل از سفر خود ، برنامه ریزی کنید (از برنامه Sygic Travel کمک بگیرید)

این برنامه رایگان به شما کمک میکنه که سفر خودتون رو برنامه ریزی کنید. با Sygic Travel ، می توانید همه مکان ها و رستوران هایی را که قصد بازدید از آنها را دارید و قبل از سفر راجع به آنها تحقیق کرده ایید روی نقشه مشخص کنید، بدین طریق شما دقیق میتوانید متوجه شوید که هر کدام از آنها دقیقا کجا قرار دارند. در نتیجه میتوانید بدون اتلاف وقت از تمامی آنها دیدن کنید

 اجاره دستگاه Wifi

داشتن اتصال وای فای ثابت این روزها مخصوصاً هنگام مسافرت بسیار مهم است. برای حرکت ، تحقیق و یادگیری چگونگی گفتن "بهترین کباب خود" به زبان ترکی به آن احتیاج خواهید داشت.

در ترکیه می توانید از طریق Alldaywifi یکی از آنها را اجاره کنید. بدین طریق در کل ترکیه شما اینترنت خواهید داشت.

تور کاپادوکیا، هتل کاپادوکیا، راهنمای سفر به کاپادوکیا، قیمت تور کاپادوکیا، تور ارزان کاپادوکیا

صرف کباب سفالی در رستوران

Testi یا سفال کباب یک کبابی است که در ظرف های سفالی تهیه می شود. این یک غذای معرف و خاص کاپادوکیا است. بهترین نوع این کباب را میتوانید در رستورانی نوش جان کنید که بسیار شلوغ و معروف هستند، معمولا 3 ساعت قبل باید میز خود را رزرو کنید و سفارش خود را ثبت کنید، زیرا پخت این غذا، ساعت ها زمان می برد که آماده شود. برای  همین توصیه میکنیم از افراد محلی و یا هتل محل اقامت خودتون در خصوص رستوران هایی که کباب سفالی خوبی دارند سوال بفرمایید. زیرا خیلی از رستوران ها از قبل اقدام به تولید این غذا میکنند و برای مشتریان خود مجدد آنرا گرم میکنند.

" Testi Kebabi " توسط تریسی هانتر ، مورد استفاده تحت CC BY 2.0 / برش خورده ، پردازش شده در فتوشاپ و لایت روم

تور کاپادوکیا، هتل کاپادوکیا، راهنمای سفر به کاپادوکیا، قیمت تور کاپادوکیا، تور ارزان کاپادوکیا

آداپتور برق مناسب را بیاورید

پریزهای برق در ترکیه متفاوت هستند ، بنابراین دوشاخه ها به طور معمول از نوع C یا نوع F هستند . حتما آداپتورهای برق مناسب را برای دستگاه های خود به همراه بیاورید. ولتاژ برق 230 ولت است.


مشاهده نظرات

سفر به کاپادوکیا 05/07/2020 23:22:39

پس تابستون زمان خوبی برای سفر نیست؟

قیمت تور کاپادوکیا 05/09/2020 10:42:09

قیمت هایتون آپدیته؟

تور کاپادوکیا 06/17/2020 11:34:57

سلام مشخص هست چه تاریخی تور ها باز میشه؟ من و همسرم برتی ماه عسل میخایم این تور رو بریم

07/11/2020 12:44:51

سلام وقت بخیر.جهت اطلاع از قیمت تور با کارشناسان مهرآباد گشت تماس بگیرید.


ثبت نظر