ویزای-ایتالیا

ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا، در بین ویزای کشورهای شینگن،میان ایرانیان پرطرفدارتر است. برای دریافت ویزای ایتالیا تنها تمکن مالی و گردش حساب لازم است. در صورت آماده بودن مدارک شما، براحتی پس از ۱ ساعت در سفارت ایتالیا حضور داشته باشید و جواب ویزای خود را پس از ۱۴ روز کاری دریافت نمایید.

شرایط دریافت ویزای ایتالیا

جهت دریافت ویزای ایتالیا،مسیر سختی پیش روی شما نیست. همانطور که در ابتدای مطلب هم اشاره کردیم،تمکن مالی و گردش حساب بالا تنها شرط دریافت ویزای ایتالیا می‌باشد. نکته بسیار مهم این است که، منظور از گردش حساب، تعداد تراکنشات حساب متقاضی می‌باشد و مبالغ آن زیاد مهم نیست.

نکته مهم: اشتباه رایجی که بین درخواست کنندگان ویزای ایتالیا و حتی کارگزاران ویزای این کشور وجود دارد این است که، یک مرتبه مبلغ بالایی (مانند ۲۰۰ میلیون تومان) را با هدف افزایش تمکن مالی وارد حساب خود می‌کنند،که ما اصلا این کار را به شما توصیه نمی‌کنیم و کار اشتباهی محسوب می‌شود. زیرا گردش حساب شما با دقت بالایی توسط افسران ویزا بررسی می‌شود و در صورتی که متوجه نشوند که این پول از کجا وارد حساب شما شده است، قطعا درخواست شما را رد می‌کنند. اما اگر معامله ای انجام دادید که بر اساس آن این مبلغ وارد حساب شما شده است، بهتر است که سند خرید و فروش و یا معامله را با ترجمه رسمی آن ارائه کنید.

همچنین اگر شما تا به حال سفر خارجی نداشته باشید، با یک گردش حساب و تمکن مالی خوب می‌توانید ویزای ایتالیا بگیرید.

دریافت ویزای ایتالیا تضمینی

هیچ ضمانتی برای ویزای ایتالیا وجود ندارد. تصمیم گیرنده اصلی در اعطای ویزای ایتالیا، افسران ویزای این کشور می‌باشند.

انواع ویزای ایتالیا

ویزای شینگن ایتالیا، با توجه به هدف سفر متقاضی، در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی، ویزای سرمایه گذاری و ویزای تحصیلی رایج ترین ویزایی هستند که از سوی سفارت ایتالیا برای متقاضیان ایرانی صادر می‌شود.

۱. ویزای توریستی ایتالیا

همانطور که از اسم آن مشخص است، این نوع ویزا برای اهداف توریستی و گردشگری صادر می‌شود. جهت دریافت ویزای توریستی ایتالیا گردش حساب بالا و تمکن مالی تعیین کننده اصلی می‌باشد. شما با ویزای توریستی ایتالیا می‌توانید تا ۹۰ روز در هر ۶ ماه اقامت داشته باشید.

۲. ویزای سرمایه گذاری ایتالیا

این نوع ویزا، با هدف سرمایه گذاری در کشور ایتالیا صادر می‌شود. با خرید ملک و یا سرمایه گذاری در ایتالیا می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت نمایید. اگر شخصی قصد سرمایه گذاری در ایتالیا را داشته باشد، باید مبلغ عمده این سرمایه گذاری متعلق به خود شخص باشد.

۳. ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا، با هدف تحصیل و یا تحقیقات کوتاه و یا بلند مدت برای متقاضیان صادر می‌شود. برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا شما باید از یک دانشگاه و یا موسسه معتبر آموزشی دعوتنامه ارائه کنید. پس از اتمام دوره تحصیل و یا مدت اعتبار ویزا، می‌توانید در این کشور اقامت دائم داشته باشید و یا جهت دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا با کارشناسان مهرآباد گشت تماس بگیرید و تمام مراحل را با خیال راحت به ما بسپارید.

مدارک ویزای ایتالیا

برای دریافت ویزای ایتالیا، دو دسته مدارک عمومی و مدارک اختصاصی ارائه کنید. مدارک عمومی، مدارکی است که برای هر یک از انواع ویزای ایتالیا باید ارائه کنید و یکسان است. اما مدارک اختصاصی برای هر نوع ویزای درخواستی منحصر به فرد است.

مدارک عمومی ویزای ایتالیا

  • فرم درخواست ویزای ایتالیا
  • پاسپورت فعلی شما و تمام پاسپورت‌های قبلی
  • ۲ قطعه عکس ۳,۵×۴,۵
  • رزرو بلیط هواپیما و تایید رزرو هتل
  • ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)
  • گردش حساب و تمکن مالی
  • گواهی اشتغال به کار و یا گواهی اشتغال به تحصیل
  • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
  • بیمه مسافرتی
  • اصل و ترجمه سند ازدواج (در صورت متاهل بودن)

ریجکت ویزای ایتالیا

خوشبختانه در میان کشور‌های شینگن، ویزای ایتالیا کمترین ریجکتی را دارد. بیشترین دلیل ریجکتی ویزای ایتالیا، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان می‌باشد. این اعتماد را می‌توانید با ارائه مدارک شغلی، وابستگی خانوادگی به کشورتان و مشخص کردن دقیق هدف سفر به ایتالیا برای افسران ویزا به وجود آورید.

رفع ریجکتی ویزای ایتالیا

برای رفع ریجکتی ویزای ایتالیا، باید از شهر رم اقدام نمایید. به این صورت که در این شهر به یک وکیل وکالت می‌دهید تا کار‌های مربوط به رفع ریجکتی ویزای ایتالیا را برای شما انجام دهد. این کار، قابل انجام است اما به شدت برای شما هزینه بردار می‌باشد. پس از ریجکت شدن، می‌توانید ۶ ماه بعد از ریجکت دوباره درخواست ویزای خود را ارائه کنید. برای اعتراض به ریجکت ویزای ایتالیا هم می‌توانید یک نامه اعتراضی بنویسید و در آن با سند و مدرک به افسران ویزا اعلام کنید که به اشتباه ریجکت شده‌اید.

ویزای فوری ایتالیا

اگر مدارک ویزای ایتالیای شما آماده باشد، می‌توانید از ۱ ساعت تا ۱ هفته بعد به سفارت مراجعه کنید. ویزای فوری ایتالیا، فقط زمان وقت سفارت را سریع‌ترمی‌کند و هیچ تفاوتی در مدت جوابدهی آن ندارد.

هزینه ویزای ایتالیا

در صورتی که بخواهید در اولین زمان ممکن به سفارت ایتالیا مراجعه کنید و یا همان برای ویزای فوری ایتالیا اقدام کنید، باید مبلغ ۳,۷۰۰,۰۰۰ تومان بپردازید. اما اگر زمان مراجعه به سفارت برای شما اهمیتی ندارد، می‌توانید ۴۵ روز کاری بعد به سفارت مراجعه کنید و برای ویزای خود، مبلغ ۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان بپردازید.

توجه داشته باشید که این هزینه‌ها فقط برای درخواست ویزا و مدارک مربوط به ویزا (بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و غیره) می‌باشد و پرداخت هزینه های صندوق سفارت (با توجه به نوع ویزای درخواستی) به عهده متقاضی می‌باشد.

سفارت ایتالیا در تهران

آدرس سفارت ایتالیا:تهران، خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۲۹۸ می‌باشد.

نکته: بخش کنسولی و خدمات ویزای سفارت ایتالیا در تهران تعطیل می‌باشد و شما برای درخواست ویزا باید به کارگزاری CKGS به آدرس تهران، ولنجک، خیابان ۱۳، پاساژ گالریا طبقه چهارم مراجعه کنید. حضور در این کارگزاری بدون وقت سفارت (از قبل تعیین شده) ممکن نیست.

در ادامه با جزییات بیشتر به شرح مدارک ویزای ایتالیا می پردازیم.با مهر آباد گشت همراه باشید.

مدارک ویزای ایتالیا

مدارک عمومی ویزای ایتالیا

 فرم ویزای ایتالیا: فرم ویزای ایتالیا را، آژانس گردشگری مهرآباد گشت، برای شما متقاضیان عزیز با توجه به اصول درخواستی سفارت ایتالیا تکمیل می کند.

۲ قطعه عکس ۳*۵ در ۴*۵: جهت دریافت ویزای ایتالیا،عکس‌ها باید با فرمت پاسپورت یکی باشد. عکس باید تمام رخ با پس زمینه سفید باشد و همچنین بین عکس و چهره شما نباید تفاوتی وجود داشته باشد (مانند ریش، سبیل، عمل زیبایی و …)

پاسپورت‌های قبلی و پاسپورت جدید متقاضی: پاسپورت متقاضی باید حداقل دارای ۲ صفحه خالی باشد و حداقل ۳ ماه پس از برگشت از سفرتان، اعتبار داشته باشد.

رزرو بلیط هواپیمای ایتالیا: رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما را باید زمان وقت مصاحبه، به افسر کنسولی تحویل دهید. رزرو بلیط رفت و برگشت شما را، کاشرناسان مهرآباد گشت به شما تحویل می‌دهد.

بیمه مسافرتی: بیمه مسافرتی با توجه به تاریخ رفت و برگشت شما و حداقل پوشش ۳۰.۰۰۰ یورو در ایتالیا و در کل منطقه شینگن. بیمه مسافرتی را آژانس مهرآباد گشت برای شما صادر می‌کند.

برنامه سفری: برنامه سفری، با توجه به هدف سفر شما و روزهای حضورتان در ایتالیا، توسط گروه مسافرتی مهرآباد گشت به شما تحویل داده خواهد شد.

مدارک اثبات وضعیت مدنی: این مدارک از قبیل گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی فوت همسر و مدارکی از این قبیل می‌باشد.

تایید رزرو هتل هتل: واچر یا همان تایید رزرو هتل با توجه به اینکه شما در کدام شهر ایتالیا اقامت خواهید داشت، در چه تاریخی وارد این شهر، و در چه تاریخی از این شهر خارج می‌شوید.

 مدارک مالی: اثبات منابع مالی شما برای مدت زمانی که در ایتالیا اقامت خواهید داشت. به گفته وزارت امور خارجه ایتالیا، مقادیر مورد از معیارهای ورود یک توریست خارجی به این کشور می‌باشد. سفارت و یا کنسولگری ایتالیا، مقادیر زیر را برای منابع مالی وابسته به مدت اقامت تعیین کرده است:

برای اقامت تا ۵ روز و یا کمتر: مقدار کلی ۲۶۹ یورو برای هر نفر و ۲۱۲ یورو برای دو نفر و بیشتر از دونفر.

برای اقامت بین ۶ تا ۱۰ روز: مقدار روزانه ۴۴ یورو برای یک نفر و ۲۶ یورو برای دو نفر و یا بیشتر از دو نفر.

برای اقامت بین ۱۱ تا ۲۰ روز: مبلغ روزانه ۵۱ یورو برای یک نفر و ۲۵ یورو برای دو نفر و یا بیشتر از دو نفر.

مدارک شغلی:

در صورتی که استخدام شده اید:

قرارداد استخدام

گردش حساب بانکی ۳ ماهه اخیر

گواهی اشتغال به کار

بیمه تامین اجتماعی

در صورتی که کارفرما هستید و یا برای خود کار می‌کنید:

یکی کپی از گواهی جواز کسب با مهر اتحادیه

صدور گردش حساب بانکی ۳ ماهه اخیر

گواهی کسر مالیات بر درآمد

بیمه تامین اجتماعی

در صورتیکه دانش آموز هستید:

گواهی اشتغال به تحصیل

گواهی رضایت مدرسه از عدم حضور شما در کلاس ها

در صورتیکه بازنشسته هستید:

بیمه تامین اجتماعی

گردش حساب بانکی ۳ ماهه

گواهی بازنشستگی

مدارک ویزای توریستی ایتالیا

دعوت نامه با نشانی و شماره تلفن اعضای خانواده و یا اسپانسر در ایتالیا

برگه مانده حساب به یورو

نسخه‌های قبلی پاسپورت

مدارک ویزای تجاری ایتالیا

دعوت نامه از شرکت ایتالیایی که شما به آن مراجعه می‌کنید به همراه آدرس دقیق و تاریخ بازید شما از آن.

یک گواهی از کارفرمای خود که اجازه سفر را برای شما صادر می‌کند.

یک گواهی از کارفرمای خود که اجازه سفر را برای شما صادر می‌کند.

هزینه‌های متقاضی در هنگام اقامت در منطقه شنگن، اگر به عهده شرکت دعوت کننده باشد، باید به طور دقیق در دعوت نامه ذکر شود.

مدارک ویزای پزشکی ایتالیا

گزارش از پزشک محلی در مورد بیماری شما

گواهی از بیمارستان و یا پزشک در ایتالیا، تائید تاریخ قرار ملاقات با شما و وضعیت پزشکی تان

رسید پرداختی هزینه‌های پزشکی در ایتالیا

مدارک ویزای تحصیلی ایتالیا

 گواهی ثبت نام ،مبنی بر امکان حضور در دوره‌ها

گواهی تکمیل دوره‌های آموزشی

گواهی مبنی بر پشتیبانی مالی

مدارک مورد نیاز همسر یک شهروند ایتالیایی

اثبات شهروندی همسر (کارت شناسائی یا کارت کنسولی، صدور شهادت ایتالیایی، سفارش مالکیت)

گواهی ازدواج ایتالیایی

کتاب شجره نامه خانواده ایتالیایی

مدارک ویزای ترانزیت ایتالیا

ویزا و یا انواع دیگری از مجوز ورود به کشور ترانزیت

 کپی از ویزای های معتبر برای مقصد نهایی خود

مدارک ویزای کودکان زیر سن قانونی برای ویزای ایتالیا

برگه اثبات درآمد منظم والدین (قرار داد کار با درآمد ماهیانه مشخص شده با یک صورت حساب بانکی و یا جواز کسب)

اجازه رسمی ثبت شده در اسناد رسمی از طرف والدین (رضایت سفر از سوی پدر و مادر)

 اگر یکی از والدین در کشور دیگری زندگی کند، مجوز سفر فرزند خود را تائید کنند.

دریافت وقت سفارت ایتالیا

دریافت وقت سفارت ایتالیا از طریق کنسولگری

دریافت وقت سفارت ایتالیا از طریق کنسولگری، با روش جدید سفارت ایتالیا انجام می‌پذیرد. به این صورت است که در یک ساعت مشخص پرتال مربوط به دریافت وقت سفارت ایتالیا، باز شده و اجازه دریافت وقت سفارت ایتالیا را به متقاضیان می‌دهد، اما باید دقت کنید که شما در مدت زمان ۳۰ ثانیه باید وقت سفارت خود را تنظیم کنید و در غیر این صورت، باید منتظر روزهای بعدی باشید. با توجه به حجم عظیم مسافران ایتالیا، تمامی وقت‌های موجود در صدم ثانیه در اختیار مسافران قرار می‌گیرد.

دریافت وقت سفارت ایتالیا از طریق کارگزاری CKGSIR

دریافت وقت سفارت ایتالیا از طریق کارگزاری خیلی راحت‌تر از کنسولگری است. متقاضیان کافیست در سایت کارگزاری یک حساب کاربری ایجاد نمایند. همچنین فرم‌های درخواست ویزا به صورت آنلاین و یا دستی پر نمایند. وقت سفارت ایتالیا در ۲ نوع معمولی و ویژه ارائه می‌شود. هیچ تفاوتی بین بررسی مدارک این دو نوع وقت سفارت وجود ندارد و در وقت سفارت ویژه ایتالیا فقط از متقاضی یک پذیرایی معمولی انجام می‌شود.همچنین متقاضی برای حضور در دفتر کارگزاری ویزای ایتالیا، باید ۲۱ یورو بیشتر پرداخت نماید.

بهترین روش جهت دریافت وقت سفارت ایتالیا

پیشنهاد ما برای دریافت وقت سفارت ایتالیا، واگذار کردن این امر مهم و وقت گیر به افراد متخصص و کاردان است. گروه مهرآباد گشت با دارا بودن کادری مجرب در این زمینه، شما را از پرداخت هرگونه هزینه اضافی بی نیاز کرده و شما می‌توانید با اطمینان کامل این کار را به متخصصان گروه مسافرتی مهرآباد گشت واگذار نمایید.

هزینه وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا در دو حالت فوری و عادی ارائه می‌شود. هزینه وقت عادی سفارت ایتالیا، ۱ میلیون تومان می‌باشد که با توجه به درخواست متقاضی ویزای ایتالیا، ارائه می‌شود. شما می‌توانید حتی برای یک ساعت بعد، وقت سفارت فوری ایتالیا خود را از کارشناسان ما درخواست کنید. تمامی هزینه‌های اعلام شده پس از ارائه نامه وقت سفارت، از شما دریافت می‌شود.

کشور ایتالیا به دلیل برگزاری نمایشگاه‌ها و دارا بودن جاذبه‌های گردشگری فراوان و همچنین اماکن تاریخی جذاب و دیدنی، سالانه پذیرای میلیون‌ها گردشگر از سراسر جهان از جمله ایران می‌باشد. قطعا برای بازدید از کشور ایتالیا و استفاده از تفریحات و نمایشگاه‌های آن، نیاز به دریافت ویزای ایتالیا می‌باشد. یکی از مراحل دریافت ویزای آن، که می‌توان گفت دشوارترین و مهم‌ترین پروسه آن می‌باشد، دریافت وقت سفارت این کشور می‌باشد. در ادامه توضیحاتی در خصوص وقت سفارت ایتالیا و چگونگی گرفتن وقت سفارت ایتالیا ارائه خواهیم کرد.

وقت سفارت ایتالیا، برای مصاحبه افسر کنسولگری ایتالیا با متقاضی دریافت ویزا، جهت بررسی شرایط متقاضی و مشخص کردن هدف وی از سفر به ایتالیا انجام می‌شود.

به دلیل انبوه زیاد مسافران کشور ایتالیا، معمولا خرید وقت سفارت ایتالیا امری مشکل محسوب می‌شود و به علت درخواست‌های زیاد مسافران این کشور، متقاضیان دریافت ویزای ایتالیا، خواستار خرید وقت فوری سفارت ایتالیا نموده‌اند.

وقت معمولی سفارت ایتالیا معمولا حدود ۳۰ تا ۴۵ روز زمان می‌برد اما وقت سفارت ایتالیا فوری، در حدود ۳ روز تا یک هفته اجازه مصاحبه متقاضیان به افسر کنسولی را صادر می‌کند.

مدارک لازم وقت سفارت ایتالیا

فرم درخواست ویزا: فرم درخواست ویزای ایتالیا، توسط گروه مسافرتی ما برای متقاضی پر می‌شود.

پرینت وقت سفارت: برگه پرینت شده وقت سفارت ایتالیا، توسط گروه مسافرتی مهرآباد گشت، به متقاضی اعطا می‌شود.

پاسپورت متقاضی: پاسپورت متقاضی باید حداقل دارای ۶ ماه اعتبار و حداقل ۲ صفحه خالی داشته باشد.

۲ قطعه عکس سه در چهار: عکس‌ها با پس زمینه سفید، بدون روتوش، جدید

رزرو بلیط هواپیما و تاییدیه هتل: رزرو بلیط هواپیما و تاییدیه هتل، در تاریخ زمانی مورد نظر مسافر توسط گروه مسافرتی مهرآباد گشت صادر می‌شود.

ترجمه اصل و ترجمه کلیه مدارک شخصی: اصل و ترجمه کلیه مدارک درخواستی سفارت ایتالیا، که این مدارک برای هر ویزا مختلف است.

بیمه مسافرتی: بیمه مسافرتی با توجه به مدت اقامت و تاریخ ورود و خروج به کشور ایتالیا، توسط گروه مسافرتی مهرآباد گشت اعطا می‌شود.

پرداختی سفارت ایتالیا: مجموع کل هزینه‌های پرداختی سفارت ایتالیا، ۱۲۵ یورو می‌باشد. این مبلغ باید به صورت نقدی در محل سفارت به افسر کنسولی پرداخت شود. سفارت ایتالیا از دریافت سکه‌های یورو خودداری می‌کند.

چگونگی دریافت وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا، از طریق کارگزاری CKGS تعیین می‌شود. وارد سایت CKGS شوید و بر روی منوی تعیین وقت ملاقات کلیک کنید. در گزینه اول، حتما باید مشخص کنید که تنها هستید و یا به همراه خانواده سفر می‌کنید. برای تعیین وفت سفارت ایتالیا از طریق سایت CKGS باید اطلاعات زیر را حتما وارد کنید:

هدف شما از سفر به ایتالیا

نام و نام خانوادگی متقاضی

جنسیت

تاریخ تولد

محل تولد

کشور محل تولد ، کشور محل اقامت ، ملیت اصلی

وضعیت تاهل

شماره پاسپورت

تاریخ صدور ،  انقضاء پاسپورت

صادر کننده پاسپورت

استان ، شهر ،آدرس ،کدپستی محل سکونت

آدرس ایمیل معتبر

شماره تماس که باید روشن باشد.

تعداد دفعات ورود به ایتالیا

مدت زمان اقامت در ایتالیا

تاریخ سفر

نکته بسیار مهم: توجه داشته باشید که با هر شماره موبایل و آدرس ایمیل، در هر ۶۰ روز یکبار می‌توانید وقت سفارت ایتالیا بگیرید.

بازه زمانی وقت سفارت فوری ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا فوری، معمولا در بازه‌های زمانی بین ۳ تا ۷ روز به متقاضیان داده می‌شود. یعنی متقاضیان بعد از ۳ تا ۷ روز می‌توانند به سفارت ایتالیا برای مصاحبه با افسر کنسولگری مراجعه نمایند.

وقت سفارت ایتالیا تضمینی

وقت سفارت ایتالیا تضمینی، به این معنا است که به مسافر این اطمینان را می‌دهند که در تاریخ و یا بازه زمانی مشخص شده به سفارت مراجعه کنند.

انواع وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا در ۲ نوع تجاری و عادی ارائه می‌شود. وقت تجاری برای متقاضیان دارای دعوت‌نامه تجاری ارائه می‌شود و وقت سفارت عادی برای متقاضیان ویزای توریستی ارائه می‌شود.

آدرس سفارت ایتالیا در تهران

 تهران،خیابان جردن ،خیابان نلسون ماندلا ، بن بست فرزان شرقی، پلاک ۱۵

تلفن: ۰۲۱۸۸۱۹۰۱۶۰

آدرس کارگزاری ایتالیا در تهران

تهران، ولنجک، خیابان ۱۳ام، مجتمع گالریا

تلفن: ۰۲۱۶۶۷۲۶۹۵۵


ما در این مقاله درباره راهنمای دریافت ویزای ایتالیا با شما صحبت کردیم ،همچنین شما همراهان همیشگی مهرآباد گشت اگر سوالی درباره ویزای تحصیلی ایتالیا،وقت سفارت ایتالیا و ... داشتید حتما با شماره ۰۲۱۸۸۸۳۳۱۲۳ با کارشناسان ما در تماس باشید و با خیال راحت تمام مراحل را به ما بسپرید.

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر