گروه تورها

نایروبی

تور نایروبی

نایروبی پایتخت کشور کنیا است. به دلیل طبیعت بکر و خارق‌العاده، چند سالی است که نام این پایتخت آفریقایی در بین تورهای جهانگردی فراوان به گوش می‌رسد. پارک‌های ملی و تماشای گونه‌های نایاب جانوری، آشنایی با فرهنگ خاص بومیان آن ناحیه و خرید سوغاتی‌های خاص و مرموز، مهم‌ترین دلایل تمایل افراد به تورهای نایروبی است. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که ماجراجویی در قاره آفریقا را به نشستن بر ساحل کشورهای اروپایی ترجیح می‌دهند، شاید بد نباشد با ما همراه باشید؛ زیرا به جاهای دیدنی نایروبی پرداخته‌ایم و حس و حال سفر به آن را تشریح کرده‌ایم.

نایروبی کجاست؟

نایروبی در جنوب کشور کنیا قرار گرفته و کنیا خود در کرانه شرقی قاره آفریقا واقع شده است. 

نکته جالب درباره این شهر انگلیسی صحبت کردن اکثریت قریب به اتفاق جمعیت آن است. در بین تمامی سه و نیم میلیون نفر جمعیت پایتخت کنیا، سخت می‌توان کسی را پیدا کرد که در حد رفع نیاز انگلیسی نداند. همین امر باعث شده تا گردش‌گرانی که قصد دارند طعم سواحل آفریقایی و ملاقات با حیوانات در خطر انقراض را بچشند، روی نایروبی نظر مثبت ویژه‌ای داشته باشند. چه بهتر از اینکه در آفریقا به جایی برویم که همه انگلیسی صحبت کنند؟

اگر دوست دارید قبل از سفر به نایروبی دیدی وسیع و مناسب نسبت به این شهر به دست آورید، با مهرآباد گشت همراه باشید.در ادامه به معرفی جاذبه های گردشگری نابروبی می پردازیم:

پارک ملی نایروبی 

اگر هفت کیلومتر از مرکز شهر نایروبی دور شوید و خود را در طبیعت بکر یکی از مهم‌ترین پارک‌های حیات وحش آفریقا بیابید. در این پارک بیش از پنجاه گونه خاص نگه داری می‌شود که محبوب‌ترین آن‌ها شیر، گوره‌خر، بوفالو، غزال، یوزپلنگ و صد البته، پرندگان رنگارنگ، کمیاب آفریقایی هستند.

معمولا در پارک ملی نایروبی تورهای جذابی برقرار است که شامل اقامت در چادر، شب‌نشینی دور آتش، زدن ردپای حیوانات، نزدیک شدن به آن‌ها و در نهایت، تماشای شکار و چرخه بقا است.

به هر حال، اگر با طبیعت و حیات وحش ارتباط خوبی دارید، جاده لانگاتا (Langata Road) نایروبی را به خاطر بسپارید.

محلی برای دوستی با فیل‌ها

در پایتخت کنیا و نزدیکی پارک ملی نایروبی، مرکزی وجود دارد که به تیمار فیل‌های آسیب‌دیده می‌پردازد و آن‌ها را برای بازگشت به طبیعت و حیات وحش آماده می‌سازد.

اگرشما حیوان دوست هستید بازدید از David Sheldrick Wildlife Trust یک بخش هیجان انگیز از تور نایروبی(تور کنیا)است که نباید از دستش بدین. شما این شانس را خواهید داشت که به بچه فیل‌ها شیر دهید و شادی را در چشمانشان تماشا کنید.

محلی برای دوستی با زرافه‌ها 

مشابه مرکز قبل که مختص فیل‌ها است، در همان اطراف مجموعه‌ای قرار دارد که امکان نزدیکی به زرافه‌ها را فراهم می‌کند. هدف اصلی مرکز فوق در مرحله اول محافظت از این گونه در حال انقراض بوده و در گام دوم معطوف به ایجاد آشنایی کودکان و زرافه‌ها است.

به همین خاطر، اگر با خانواده سفر کرده باشید، تجربه چهره به چهره شدن با یک زرافه چیزی نیست که به این سادگی‌ها از ذهن فرزند شما پاک شود.پیشنهاد مهرآباد گشت به شما این است که بعد از رزرو تور نایروبی این لذت را از خود و عزیزانتان دریغ نکنید.

موزه ملی نایروبی 

موزه ملی نایروبی مکانی است که شما می‌توانید برای لحظه‌ا‌ی از تمام چالش‌های زندگی رها شوید و به روزهای ابتدایی هستی سفر کنید.

انواع فسیل‌ها و اشیا به جامانده از روزهای ابتدایی تاریخ در این موزه نگهداری می‌شود و به خصوص برای آن‌هایی که به تکامل و چرخه رسیدن هستی به این روزگار علاقه دارند، یک فستیوال جذاب و خارق‌العاده است.

به جز این، آثاری مختلف از هنرمندان مشهور سراسر دنیا به عنوان تزئین در فضای موزه کار شده است که لذت حضور و تماشا را دوچندان می‌کند.

موزه‌ای زنده از فرهنگ آفریقایی 

رقص، موسیقی، نمایش، اجرا و هر آنچه که فکرش را بکنید در موزه بومس نایروبی به شکل زنده اجرا می‌شود. تقریبا هر بعد از ظهر گروهی به این موزه می‌آید و اجرای منحصر به فرد خود را نمایش می‌دهد.


برای رزرو تور کنیا،تور نایروبی می توانید با کارشناسان مهرآباد گشت در تماس باشید.

مطالب مرتبط

مشاهده نظرات


ثبت نظر