آنیت کبیر آنکارا

یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری آنکارا که توانسته نظر بسیاری از افراد علاقه مند به این شهر را به خود جلب کند آنیت کبیر یا همان مقبره مصطفی کمال آتاتورک نام دارد.

 آنیت کبیر است بر روی تپه ای در محله آنیت واقع است. این مکان همه روزه به جز روزهای دوشنبه میزبان توریست های آنکارا می باشد. ساخت مجموعه آنیت کبیر در سال ۱۹۵۳ به اتمام رسید و از مهم ترین قسمت های آن کلکسیون بزرگی از وسایل و یادمان های تاریخی ترکیه است که در خود جای داده است. چشم انداز پانوراما از کارزار جنگ استقلال یکی از زیباترین بخش های موزه می باشد. از جمله بخش های مهم آنیت کبیر عبارت از اصلانلی یول (جاده شیرها)، میدان مراسم، مزار مشاهیر ترکیه، کتابخانه و اتاق های مختلف که هریک نامی دارند نیز می باشد. سالانه میلیون ها نفر از از این مکان دیدنی بازدید می کنند.

برای بازدید از این مجموعه می توانید از متروی خط آنکارا استفاده کنید و در ایستگاه تاندوغان (Tandoğan) پیاده شوید.

گردشگران تور آنکارا با ورود به این آرامگاه می توانند به اصطلاح با یک تیر دو نشان بزنند چرا که هم می توانند از وسایل ، اشیاء ، عکس ها و لوازم شخصی آتا تورک در یک محیط بسیار تماشایی دیدن کنند و هم می توانند از مراسم ها و همچنین مقبره اینونو که در سال 1973 میلادی در این مکان به خاک سپرده شده است را مشاهده کنند.شما هم می توانید با رزرو بلیط آنکارا و یا رزرو تور ارزان آنکارا از آنیت کبیر دیدن نمایید.

آدرس: Mebusevleri Mh., 06570 Çankaya/Ankara, Turkey


مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر