قلعه آنکارا

این قلعه در بالای تپه ای در محله اولوس واقع است و چشم انداز خوبی را از آنکارا برایتان فراهم می آورد. قلعه آنکارا ارگ قرون وسطایی می باشد که بیش از هزار سال قدمت دارد. ورودی اصلی قلعه در نزدیکی برج ساعت می باشد. قلعه آنکارا از چند ساختمان تاریخی تشکیل شده است که در برخی از آنها فروشگاه های صنایع دستی، کافه، رستوران و گالری هایی ایجاد شده است. با بالا رفتن از پله ها و رسیدن به بالای دیوراهای قلعه می توانید یک چشم انداز پانوراما نسبت به شهر آنکارا داشته باشید. قلعه آنکارا از معروف ترین جاذبه های گردشگری آنکارا محسوب می شود.

این قلعه بزرگ و زیبا امروز به محل برگزاری کنسرت ها و مراسم فرهنگی تبدیل شده و گردشگران زیادی برای تماشای آن ها به اینجا می آیند. پیشنهاد می کنیم در سفر به آنکارا حتما از این قلعه تاریخی و زیبا دیدن کنید چون سفر به آنکارا بدون بازدید از این قلعه کامل نمی شود.

یکی از گردشگران دوره عثمانی که در اواسط قرن ۱۷ از آنکارا دیدن کرد قلعه آنکارا را این چنین توصیف می کند:

"بر روی کوهی بلند در آنکارا قلعه ای مستحکم به چشم می خورد که با سنگ کوارتز ساخته شده و در احاطه دیواره هایی بلند قرار گرفته است. قلعه داخلی صخره ای ست و بالا رفتن از صخره های لغزنده برای رسیدن به داخل آن کمی سخت است. قلعه داخلی در احاطه دیواره های دیگری ست اما حتی در اطراف کوه هم دیوارهای مستحکم دیگری دیده می شود که ایمنی کلی شهر را تضمین می کنند."

ساعت بازدید: ۸:۳۰ تا ۵:۳۰

آدرس: Kale Mah., 06240 Altındağ/Ankara, Turkeyمشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر