دریاچه موگان آنکارا

برای سفر به آنکارا،ابتدا جاذبه های گردشگری آن را بشناسیم.یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های شهر آنکارا،دریاچه موگان می باشد.

دریاچه موگان آنکارا یکی از محبوب ترین نقاط آنکارا برای کسانی است که علاقه دارند تعطیلات آخر هفته لذت بخشی در دامان طبیعت داشته باشند . دریاچه موگان به لطف زیبایی های طبیعی خود برای بازدیدکنندگان صحنه ای منحصر به فرد ارائه می دهد و به عنوان یک مکان توریستی پرطرفدار برای پیک نیک ، تفرج و گردش مناسب می باشد . این دریاچه که از جاذبه های گردشگری آنکارا می باشد در فاصله 25 کیلومتری مرکز شهر آنکارا در میان مرزهای منطقه گلباشی واقع شده است . این دریاچه در سال 1990 میلادی به عنوان یک منطقه ویژه زیست محیطی تحت حفاظت قرار گرفت تا از وارد شدن آسیب به آن جلوگیری گردد .

دریاچه موگان در زمان های مختلف سال ، خانه بیش از 200 گونه از پرندگان می باشد در ماه های زمستان در این دریاچه پرندگانی به چشم می خورند که از کشورهای شمالی به ترکیه سفر کرده اند و در تابستان نیز گونه هایی مانند اردک غواص و اردک کاکل قرمز در دریاچه دیده می شوند .

این دریاچه 62 کیلومتر مربع مساحت دارد و عمق آن 5 متر می باشد.در اطراف ساحل این دریاچه رستوران ها و مکان های کمپینگ و ماهی گیری ساخته شده است.این دریاچه در سال 2001 به منظور حفاظت از پرندگان آبزی در حال انقراض،ساخته شد.دریاچه مورگان از جمله جاذبه های گردشگری آنکارا است که می توانید در تور آنکارا شرکت کنید و از زیبایی های این دریاچه لذت ببرید.مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر