جاذبه های گردشگری آنتالیا

غار کارائین

غار کارائين يکي از  ديدني هاي آنتاليا محسوب ميشود. اين مکان تفريحي در شرق کوه چان و سي کيلومتر از شهر آنتاليا فاصله دارد. از ويژگي هاي منحصر به فرد اين مکان متعلق بودن به دوران پارينه سنگي است. اين غار کارائين از قديمي ترين مکانهاي سکونت در کشور آنتاليا ترکيه است. اين غار يک ورودي جدا دارد که با نور خورشيد روشن مي شود بعضي از آثار باستاني به صد و شصت هزار سال قبل از مسيح بر ميگردد. اين مکان داراي يک ورودي مجزا است که با نور خورشيد روشن مي شود

و در ادامه به 3 تالار بهم پيوسته منتهي ميگردد. در داخل غار، يک موزه کوچک در کنار درب ورودي اين غار قرار دارد که برخي از آثار باستاني که قدمت آنها به 160 هزار سال قبل از ميلاد مسيح مي رسد را به نمايش مي گذارد.
http://www.satrapparvaz.ir/images/blog/001/ant1.jpg
الیمپوس
مکان هاي بسيار ديگري نيز وجود دارد که گردشگران را از فواصل بسيار دور به طرف خود جلب مي کنند. اليمپوس -Olympos-  يکي از مکان هاي ديدني آنتاليا است که با چشم انداز فوق العاده اش گردشگران زيادي را به سوي خود مي کشد. اليمپوس، شهري بسيار قديمي و کهن است که پيدايش آن را به سال 80 قبل از ميلاد نسبت مي دهند. اين شهر يکي از زيباترين و بهترين سواحل و در کنار آن، کيمائرا را دارد. چشم انداز کنار ساحل به قدري زيبا و باشکوه است که توجه گردشگران بسياري را به سوي خود جلب مي کند. کوه ها و صخره هايي نيز در اين منطقه ديده مي شود که بر زيبايي آن مي افزايند. اين مکان ترکيبي از تمدن کهن و جديد است و بنابراين ظاهر زيبا و جذابي را در پيش چشمان بازديدکنندگان ايجاد مي کند. اين منطقه تا حدودي تبديل به منطقه اي تجاري شده و گردشگران براي خريد هم به اين نقطه مي آيند. دسترسي به اين شهر بسيار آسان است چراکه به حتي مي توان با استفاده از اتوبوس، تاکسي، وسيله نقليه شخصي يا با استفاده از سرويس هاي حمل و نقل هتل ها خود را به اين مکان رساند. هتل ها و رستوران هاي زيادي در اطراف اين منطقه وجود دارد که بهترين غذاها و خدمات را به مشتريان خود ارائه مي کنند.
http://www.satrapparvaz.ir/images/blog/001/ant2.jpg
کوه کیمائرا
يکي از مکان هاي ديدني آنتاليا ، کيمائرا -Chimaera- مي باشد که در شمال کيرالي واقع شده است. اين مکان در هنگام شب از زيبايي خاصي برخوردار است چراکه در اين منطقه گاز طبيعي از زير زمين خارج شده و در حين خروج آتش گرفته و صحنه هاي زيبايي را ايجاد مي کند. جاهاي زيادي در جهان وجود دارد که در آنها آتش گرفتن گازهاي خروجي از زمين به طور طبيعي اتفاق مي افتد و اگر جريان هوا تأثيري بر اين آتش گذاشته و يا موجب خاموشي آن شود، آتش مجدداً شعله ور مي شود. آتش موجود در کيمائرا سال هاست که بدون هيچگونه تغييري در حال سوختن است. اين مکان از جمله مکان هاي هيجان انگيزي است که گردشگران براي ديدن جادوي آتش و گاز به آنجا مي آيند. بويژه شب هنگام ديدن اين صحنه ها از زيبايي خاصي برخوردار بوده و حس خاصي به بيننده القاء مي کند. براي قدم زدن در شب در مسير مخصوص پياده روي اي که در اين منطقه وجود دارد، افراد بايد مشعلي با خود حمل کنند. اين منطقه، منطقه اي با پستي بلندي هاي زياد است و گردشگران براي پياده روي بايد از بين کوه ها و تپه ها بگذرند. اگرچه اينکار کمي خطرناک است اما در عين حال بسيار هيجان انگيز نيز مي باشد.


مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر