پارک پراتر وین

جاذبه های رنگارنگ و دیدنی های زیبا، از هر نوع و شکلی که فکرش را بکنید در شهر وین می‌توانید پیدا کنید. به محض اینکه به این شهر زیبا قدم می گذارید پر می شوید از احساسات خوب و ماندگار. یکی از جاذبه های مشهور این شهر، پارک پراتر است که از شهرت و محبوبیت بالایی در نزد مردم شهر و گردشگران برخوردار است. با مهرآباد گشت همراه باشید تا سری به جاذبه ی معروف اتریش، پارک پراتر بزنیم.
پارک پراتر (
Prater) وین

واینر پراتر، یک پارک در ناحیه دوم وین با نام لئوپولداشتات است. وقتی مردم در مورد واینر پراتر صحبت می‌کنند، اغلب منظورشان وورستلپراتر (Wurstelprater) است. وورستلپراتر قدیمی ‌ترین شهربازی در جهان است. واینر پراتر از بخش ‌های بیشتری تشکیل شده است: هاوپتال (Hauptallee) که گذرگاه اصلی آن است، کریاو (Krieau) و همچنین پراتراشتادیوم (Praterstadium) که همگی متعلق به ناحیه واینر پراتر هستند.
نام این پارک در ابتدا در یک سند مربوط به سال ۱۱۹۲ میلادی که تحت حکمرانی فردریک اول بود، آمده است. در سال ۱۷۶۶، امپراتور ژوزف دوم، این فضا را به مردم وین اهدا کرد. از آن زمان به بعد، پراتر در دسترس همگان قرار داده شد و سالن‌ های بولینگ، سینماها، کافه ‌ها و چرخ و فلک در آن راه ‌اندازی شدند. هنوز هم «واینر پراتر» و «وورستلپراتر» بیست و چهار ساعت شبانه روز و هفت روز هفته باز هستند. این پارک هیچ ورودیه‌ای ندارد. جاذبه ‌ها، رستوران ‌ها، فروشگاه‌ ها و دیگر امکانات تفریحی همگی بخشی از وورستلپراتر هستند.
ساعات کاری

ناحیه پراتر ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته باز است و هیچ ورودیه‌ای ندارد. وورستلپراتر هر سال در روز پانزدهم مارس افتتاح می‌شود و روز ۳۱ اکتبر پایان می‌یابد. اما جاهای مختلف آن، ممکن است ساعات کاری متفاوتی داشته باشند. برخی از این جاها بسته به شرایط آب و هوایی، از ۱۰ صبح تا ۱ بامداد باز هستند.مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر