معروف ترین فستیوال های صربستان


معروف ترین فستیوال های صربستان


صربستان کشوری زیبا در قاره ی اروپاست.کشوری پر از اماکن سرسبز طبیعی،اماکن تاریخی فرهنگی فراوان و مناظر دیدنی بسیار است . صربستان از کشورهای بسیار زیباست که تا امروز کمتر مورد توجه قرار گرفته بود اما اخیرا به دلیل آزاد کردن ویزا برای ایرانیان طرفداران بسیاری میان ایرانیان پیدا کرده . یکی از برترین و پرطرفدارترین اماکن در این کشور اروپایی بازدید از فستیوال های آن است .
ما در این مقاله به بهترین فستیوال ها در این کشور اشاره خواهیم کرد .


1- فستیوال اگزیت  (exit) : در سال 2000 برای بار نخست یک جنبش دانشجویی در این کشور شکل گرفت هدف از این جنبش معرفی زندگی جوانان با شیوه ای متفاوت و شاد بود . شهر نووی ساد میزبان این فستیوال زیبا بود . نووی ساد نیز از زیباترین و دیدنی ترین شهرهای صربستان است و پس از بلگراد دومین شهر بزرگ صربستان محسوب میشود . این شهر نقش مهمی در اقتصاد کشور نیز دارد چرا که به دلیل نزدیکی به رود دانوب و کوه های fruska gora دارای موقعیت مکانی منحصر به فرد و مناسبی است.اگر خواهان سفری شاد و مفرح به صربستان هستید برنامه ی خودتان را طوری تنظیم کنید که بتوانید در این فستیوال ها حضور داشته باشید . فستیوال اگزیت یا اگسیت هرساله در ماه جولای در این کشور برگزار میشود . دیدن و حضور در آن را قطعا باید در اولویت قرار داد .
فستیوال نیسویل (nisville) : از دیگر فستیوال های مهیج و مفرح در کشور صربستان میتوان به فستیوال نیسویل اشاره کرد . محل برگزاری این فستیوال قلعه ای تاریخی است که قدمتش به قرن 18 بازمیگردد . این فستیوال موسیقی جاز دارد و به صورت جشنی مهیج و باشکوه برگزار میشود.اگر علاقه مند به این نوع موسیقی هستید این فستیوال را از دست ندهید چرا که سالیانه بیش از 6000 نفر از افرد مطرح در این نوع موسیقی در فستیوال نیسویل شرکت میکنند . به جرات میتوان گفت فستیوال نیسویل از مطرح ترین و برجسته ترین ها در زمینه ی جاز است . حتی روزنامه ی معروف و محبوب گاردین نام این فستیوال را بارها میان 10 فستیوال برتر جاز جهان آورده . این فستیوال هرسال فقط در ماه آگوست برگزار میشود پس اگر علاقه مند هستید سفرتان را طبق این ماه برنامه ریزی کنید .

3- فستیوال عشق ( lovefest ) : فستیوال عشق نیز از دیگر فستیوال ها در این شهر است که طی سه روز در ماه آگوست برگزار میشود . این فستیوال برگرفته از جشنواره های دهه ی 50 میلادی در صربستان است . شهر فرنجاکا محل برگزاری فستیوال عشق است که طی برگزاری آن شهر شلوغ و پر رفت آمد تر از سایر روزها میشود.بیش از 80 هزار نفر سالیانه در این فستیوال شرکت میکنند و غرق در خوشی و لذت ساعات و لحظاتی به یادماندنی را تجربه میکنند .
4- جشنواره ی فیلم و موسیقی کوستندروف : از دیگر جشنواره ها در صربستان میتوان به جشنواره ی فیلم و موسیقی کوستندروف اشاره کرد . سال 2008 سال تولد این جشنواره است که به همت هنرمند معروف صربی امیرکوستوریستا شکل گرفت.این جشنواره از معدود جشنواره هایی است که در همان سال های اول مورد استقبال مردم قرار گرفت و چندی نگذشت که از بزرگترین و محبوب ترین جشنواره ها در کل اروپا شد . هنرمندان بسیاری هر ساله در این فستیوال شرکت میکنند پس بازدید و شرکت در آن را از دست ندهید .

5- فستیوال شیپور و ترومپت گوسا : در سال 1961 فستیوال شیپور و ترومپت گوسا برای اولین بار در صربستان برگزار شد و در آن زمان تنها با 4 نوازنده کار خودش را آغاز کرد . امروزه وضعیت متفاوت تر شده چرا که فستیوال شیپور و ترومیت گوسا از بزرگترین جشنواره های شیپور در دنیاست و سالیانه هزاران نفر را میزبانی میکند . در این فستیوال علاوه بر همنوازی نوازنده ها رقابتی نیز بین شان وجود دارد که جذابیت و هیجان را در آن به حداکثر میرساند.پیشنهاد ما این است که حتما در فستیوال یاد شده شرکت کنید حتی اگر علاقه مند به نوع موسیقی آن نیستید !!!


این فستیوال هرساله در ماه آگوست برگزار میشود ، شما میتوانید با رفتن به دهکده ی گوسا که در غرب کشور صربستان قرار گرفته در این فستیوال شرکت کنید و تکرار نشدنی را درش تجربه کنید .

مهرآباد گشت   02188833123

تور های مرتبط

هتل های مرتبط

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر