جاذبه های دیدنی صربستان

جاذبه های دیدنی صربستان

1- شهر شیطان : شهری در کشور صربستان وجود دارد . شهری که از صخره های عجیب با اشکالی ناآشنا ساخته شده . این صخره ها بر اثر فرسایش خاک شکلی ترسناک به خودشان گرفته اند که همین امر باعث شده آن را شهر شیطان بنامند . افسانه های صربی که زبان بر زبان چرخیده و به عصر حاضر رسیده میگوند این صخره ها درواقع انسان هایی است که در یک جشن عروسی شرکت کرده اند و شیطان آنها را به سنگ تبدیل کرده .


بیش از 200 تکه سنگ در این مکان وجود دارد که دائما در حال تغییر است . این شهر عجیب و کمی ترسناک بر روی کوه رادان قرار گرفته است .

2- پارک ملی کوپاانیک : این پارک درواقع بلندترین کوه صربستان است که در سال 1981 تصمیم گرفتند آن را تبدیل به پارکی تفریحی کنند . پارکی ناهموار و زیبا با چشم اندازهای خاص و منحصر به فرد . در زمستان این پارک مکانی ایده آل برای اسکی است که البته برخی از مسابقات نیز در آن انجام میشود . این پیست با 25 بالابر و ظرفیت 3200 نفر اسکی باز به شما خدمات میدهد .

در فصل تابستان از این مکان برای کوهنوردی و پیاده روی نیز استفاده میکنند.این پارک هم در فصل تابستان و هم در فصل زمستان طرفداران بسیاری دارد.از طرفی در این کوه تکه های طلا ، نقره ، آهن و روی یافت میشود ، اگر خوش شانس باشید ممکن است یکی از آن ها را بیابید!!

3-پریزرن : این شهر درواقع مرکز کشور صربستان در دوران قرون وسطی بوده ، اما امروزه بخشی از یک کوزوو است.صربستان نیز از آن به عنوان ایالتی جدا از صربستان یاد میکند اما مردمان این شهر کوچک را صربی ها تشکیل میدهند.قلعه ی پریزرن قلعه ای بسیار معروف در این شهر است که دوره ی ساختش به زمان عثمانیان برمیگردد.این قلعه بازدیدکنندگان بسیاری دارد.از طرفی در این شهر هر نوع امکاناتی در دسترس مسافر قرار میگیرد از این رو برخی یک شب را در این شهر می مانند.

در این شهر کلیساهایی بزرگ نیز دیده میشود که معماری آنها هم از نوع معماری قرون وسطی است .


این سه مکان در سفر به بلگراد نباید فراموش شوند چرا که از ناب ترین و البته از برترین اماکن دیدن صربستان است.می توانید به همراه تور صربستان از جاذبه های معرفی شده دیدن نمایید.

02188833123  مهرآباد گشت

تور های مرتبط

هتل های مرتبط

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر