هوشی مین

هوشی‌مین بزرگ‌ترین شهر ویتنام است که در ساحل رود سایگون قرار دارد. شهر هوشی مین در ۶۰ کیلومتری دریای چین جنوبی و ۱۷۶۰ کیلومتری هانوی پایتخت ویتنام واقع شده اشت. پیش از پایان جنگ ویتنام و یکی شدن ویتنام شمالی و جنوبی در سال ۱۹۷۵ میلادی این شهر، سایگون نام داشت و پایتخت ویتنام جنوبی بود.

با ما همراه باشید با معرفی جاذبه های گردشگری هوشی مین:

خانه اپرا سایگون


خانه اپرا سایگون نمونه ای از معماری استعماری فرانسه در ویتنام است که توسط معمار فرانسوی اوژن فرت به عنوان اپرای سایگون ساخته شده است..

کلیسای جامع نوتردام


کلیسای نوتردام که بطور رسمی به نام کلیسای جامع بانوی معصوم ما نامیده می شود در شهر هو شی مین، توسط معماران فرانسوی بین سال های ۱۸۶۳ تا ۱۸۸۰ ساخته شد. این بنای زیبا از دو برج ناقوس که ارتفاع هرکدام ۵۸ متر است تشکیل شده است.

کاخ استقلال


کاخ استقلال، نقطه ی عطفی در شهر هو شی مین ویتنام است که توسط معماری ویتنامی که برنده جوایز مهمی در فرانسه و ایتالیا شده بود، بنا شده است. کاخ استقلال در چهار طبقه و در فضایی معادل ۱۲۰ هزار متر مربع ساخته شده است. اطراف این کاخ پوشیده از درختان نخل و استوایی و چمنزاری وسیع با منظره‌ ای زیبا است. در طبقه ی همکف، اتاق های ملاقات و در طبقات بالاتر، اتاق‌ها و تالار پذیرایی از مهمانان خارجی ساخته شده است. در طبقه دوم می‌توانید اتاق های بازی و تفریح و همینطور سینما را مشاهده کنید.

پارک تفریحی دام سن


در کنار جاذبه‌های بسیار تاریخی و مذهبی که در شهر هو شی‌ مین قرار گرفته اند، پارک گردشگری و پارک آبی دام سن نیز در این شهر مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد. پارک گردشگری این شهر شامل باغ وحش، رستوران و هتل و است. پارک تفریحی دام سن با وجود دریاچه ها، باغ ها، و همچنین امکانات دیگر مکانی مناسب برای تمام سنین و تمام سلیقه ها است.

معبد امپراتور جید