غذاهای ویتنام

چاکا (Cha ca)

چاکا برای ویتنامی ها آنقدر خاص است که خیابانی در پایتخت این کشور(هانوی) به این غذا اختصاص پیدا کرده است. چاکا از تکه های ماهی سرخ شده به همراه سبزیجات، زنجبیل و سیر تهیه می شود. چاکا لا وونگ در هانوی، یکی از بهترین مغازه های فروش این غذا است که هر زمانی به آن سر بزنید با صف طولانی طرفداران این غذا مواجه می شوید.در سفر به ویتنام،تجربه طعم لذیذ چاکا را فراموش نکنید.


کائو لائو (Cao lau)

نودل های باریک آن شبیه  نودل های ژاپنی، نان های به کار رفته در آن چینی و آب گوشت و سبزیجات به کار رفته در آن خاص غذاهای ویتنامی است. کائو لائو از غذاهای سالم و پرطرفدار ویتنامی است که تمام مواد مغذی را در یک وعده برایتان فراهم می کند.


بوت چین (Bot chien)

غذای خیابانی مورد علاقه ی شهر سایگون، از غذاهایی است که هم در عصر ها و هم هنگام ظهر طرفداران زیادی دارد. خلال های خمیر با آرد برنج در ماهیتابه های بزرگی سرخ می شوند و درآخر تخم مرغ به آن ها اضافه می شود. این غذا با تکه هایی از میوه پاپایا، موسیر و پیاز، به همراه سس چیلی و سرکه ی برنج سرو می شود. این غذای پرطرفدار را می توانید در گوشه و کنار خیابان های سایگون پیدا کنید.


گوی کوئون (Goi cuon)

غذاهای ویتنامی اکثرا چرب و سرخ شده هستند،اگر شما می خواهید یک غذای سالم و سبک نوش جان نمایید،باید گوی کوئون را سفارش دهید.این غذا با کاهو،گوشت یا ماهی،لایه ای از رول برنجی و یک سس مخصوص ویتنامی ها (سس ماهی) تهیه می شود.این غذا را بیشتر در هانوی و خیابان هوآن کیم می توانید پیدا کنید.


بان کوت (Banh khot)

ممکن است ترکیب پن کیک و میگو به نظرتان چندان جالب نرسد. اما این غذا یکی از خوشمز ترین و محبوب ترین غذاهای ویتنامی است که مواد اصلی آن درست مثل مواد پن کیک است. این غذا که ترکیبی از طعم شور و شیرین و بافت ترد و نرم دارد از شیر نارگیل و آرد تهیه می شود. این غذا معمولا با میگو، لوبیای سبز و سبزیجات دیگر سرو می شود. مثل بیشتر غذاهای ویتنامی، این غذا هم بدون وجود سس چیلی کامل نمی شود.

  

تور های مرتبط

هتل های مرتبط

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر