روابط گردشگری ایران و صربستان


روابط گردشگری ایران و صربستان در چه شرایطی است ؟


دولت صربستان پس از بررسی های لازم قرار را بر این گذاشتند که خطوط هوایی مستقیم بین تهران تا بلگراد را ایجاد کنند و روابط گردشگری بین این دو کشور نیز قرار است بیشتر شود .
در ماه اردیبهشت امسال پس از گفت و گوهای بین سران گردشگری در کشور ایران و صربستان اتفاقاتی جدید رخ داد.این اتفاقات مبنی بر این بود که روابط ایران و صربستان رنگ بیشتری پیدا کند.


اسفند ماه سال 95 رئیس کمیسیون امنیت ملی جناب آقای علاء الدین بروجردی سفر به کشوری صربستان داشت که در نتیجه ی آن دولت صربی ها اعلام کرد که قصد جدی در توسعه ی تجارت بین دو کشور ایران و صربستان دارد و برای این منظور موافقت نامه ای بین دو کشور امضا شد.در همان زمان نخستین تور گردشگری از ایران راهی بلگراد شد ، این تور 200 نفری با استقبال ویژه ای از سمت سران گردشگری صربستان مواجه شد و همین امر باعث ایجاد روابط مستحکم تر میان دو کشور شد.

درست از زمانی که دولت صربستان اعلام کرد که ویزای توریستی هندی ها و ایران لغو شد،بسیاری از ایرانیان مشتاق سفر اروپا یی،چمدان هایشان را بسته و برای تعطیلات راهی این کشور اروپایی میشوند.از آنجایی که سفر به اروپا محدودیت هایی دارد و البته گرفتن ویزای آن بسیار دشوار است .


بسیاری از توریستان و گردشگران صربستان را به دیگر کشورهای اروپایی ترجیح میدهند چرا که بدون اخذ ویزا و هیچ گونه دردسری میتوانند به یکی از کشورهای اروپایی سفر کنند و خوش بگذرانند.از آن زمان بود که مسافران ترکیه و تایلند و دبی کمتر شد چرا که همه مشتاق رفتن به اروپا هستند .
امروزه خطوط هوایی مستقیم تهران بلگراد برقرار شده . قبل تر مسافرانی که قصد رفتن به صربستان را داشتند باید برای ویزا 7 دلار پرداخت میکردند . با اینکه هزینه ی زیادی نیست اما با حذف شدنش از تورهای گردشگری نکته ی مثبتی است . از طرفی افرادی که به صورت انفرادی قصد سفر را داشتند باید مبلغی حدود 100 دلار پرداخت میکردند .


پیشنهاد میکنیم برای تعطیلات از تورهای صربستان استفاده کنید ، قطعا لحظه به لحظه تان به خوشی در این کشور سپری خواهد شد پس این فرصت را از خودتان نگیرید.
تور های مرتبط

هتل های مرتبط

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر