سفر به دیدیم

دیدیم در سواحل اژه ترکیه یک شهر کوچک است که به دهکده ماهیگیری معروف است. همچنین به نام Didim ، به عنوان یکی از ارزان ترین ، اماکن شهری برای خرید ملک در ترکیه ، دیدیم جمعیت مهاجر زیادی را به خود جلب جذب است. از سال 2012 ، جمعیت ثبت نام شده کمتر از 60،000 نفر بود ، اما به دلیل مقدار زیاد اراضی بلااستفاده برای ساخت و ساز در این منطقه ، این آمار همیشه در حال رشد است و این منطقه در بین ترک ها که به دنبال ویلا های خوبی هستن ، محبوب است.  

این شهرت زمانی اتفاق افتاد که دهکده کوچک آلتینکوم با مرکز شهر کوچک Didim بزرگ شد و به یک منطقه بزرگ و توریستی تبدیل شد. با این حال ، دیدیم به طور سنتی به مناطق کنار ساحل آن میگویند در حالی که Didim در داخل شهر است. نام "Altinkum" به ماسه های طلایی ترجمه شده است و این به طور معمول وضعیت آن را در صنعت گردشگری به عنوان یک مقصد کنار ساحل شناخته شده استد ، به همین خاطر بسیاری از گردشگران ، مهاجران و ترک های خارجی تابستان را در این منطقه می گذرانند.

اماکن گردشگری در دیدیم 

معبد آپولو یکی از معروف ترین این اماکن هست. هنگام تولد آپولو نوری در آسمان نمایان شد و همین باعث شد که آپولو به خدای نور شهرت پیدا کنه.

برجسته ترین پروژه ساختن هتل Altinkum D-Marin بود که یکی از بزرگترین هتل های دریایی ترکیه است. جهت ساخت این هتل مبلغی بالغ بر 50 میلیون دلار هزینه شد، تکمیل این پروژه باعث شد این هتل قطبی برای حذب افرادی که سفر دریایی در ترکیه میکنند شوند. این هتل دارای 1100 قایق بادبانی و یک کلاه قایق بادبانی ، بانک ، هتل با استخر و رستوران ، کافه تریا ها ، مغازه ها و یک باشگاه ساحلی است که یک مکان محبوب برای عروسی ها است.

مناطق قابل توجه دیدیم

محله های ترکیه به نام Mahallesi و در دیدیم و Didim ، 16 مورد از آنها وجود دارد. برخی از آنها به دلیل نزدیکی به بانک ها ، مغازه ها ، رستوران ها و مسیرهای اصلی حمل و نقل از سایر شهرها قابل توجه و محبوب تر هستند

آلتینکوم محله اشاره به 2 منطقه ساحلی است که به بسیاری از هتل ها، کافه ها و رستوران ها در این منطقه قرار گرفته اند. بیشتر مراکز در اینجا در طی 10 تا 15 دقیقه فاصله تا ساحل دوم قرار دارند .همچنین این منطقه در طول تابستان برای ورزش های آبی بسیار محبوب است.

Yeni Mahallesi محله ای کوچک است که در کنار آتاتورک کاددیه قرار دارد و اصلی ترین جاده در داخل شهر و سواحل است. این محله علاوه بر اینکه در 2 پارک پارک سبز قرار دارد ، با اکثر امکانات و امکانات عمومی و منطقه ای ایده آل برای زندگی در فواصل نزدیک ساحل و همچنین شهر اصلی ینییهیزار فاصله دارد.

Camlik Mahallesi به منطقه اطراف ساحل سوم و در نزدیکی مارینا اشاره دارد. به دلیل منظره دریا و فاصله نزدیک از ساحل ، قیمت ملک در این منطقه به طور معمول بیشتر است. همچنین منطقه ای است که برای ساخت ویلا بسیار مناسب است. و همچنین یک سوپرمارکت با اندازه متوسط ​​، چند بار و رستوران وجود دارد و همچنین دسترسی مستقیم به یک مسیر حمل و نقل که از مارینا به مرکز شهر اصلی Yenihisar منتقل می شود. 

گفتنی است ، در حومه دیدیم منطقه کوچکی به نام Mavisehir به دلیل رستوران های ماهی و بازار شبانه در تابستان محبوبیت زیادی دارد. علاوه بر دسترسی به سواحل زیبا و تمیز ، بسیاری از Mavisehir ریشه های ماهیگیری روستاییان خود را حفظ کرده است.

در جهت دیگر ، شهر اکبوک نیز به دلیل اجتماع بزرگ مهاجرانش رشد کرده است . در این شهر ، اکثر منازل ویلایی هستند و قیمت های آنها بالا است زیرا خلیج آن در یک تپه قرار دارد ، بنابراین ، منظره شگفت انگیز و زیبایی دارد. زندگی در Akbuk نیز در کنار بندر متمرکز است.

سواحل دیدیم

طبیعتا همانطور که از نام آن به ماسه های طلایی ترجمه می شود ، سواحل آن در یک مرکز کانونی جمع هستند. این منطقه با بسیاری از coves کوچک و خلیج پراکنده اما سه سواحل اصلی که 1 وجود دارد ST ، 2 دوم و 3 RD . بعد از آن محبوب برای غواصی، 2 است دوم ساحل ایده آل برای ورزشهای آبی در حالی که شلوغ ترین، به خصوص در زمان تابستان است، 1 ST ساحل و این است که احتمالا به دلیل موقعیت آن در تفرجگاه ساحلی مرکز از دیدیم.

خرید در دیدیم

از نظر مواد غذایی ، در دیدیم تمامی نیاز های شما برآورده میشود. سه جاده اصلی در بازار اصلی ، بازارهای هفتگی و هفتگی در چهارشنبه و شنبه وجود دارد که به دلیل داشتن میوه ارگانیک و سبزیجات با قیمت ارزان بسیار محبوب هستند. در طول تابستان ، برخی از ترک ها آنچه را ناهار خوری اژه تشکیل می دهند تشکیل می دهند که بیشتر از ماهی تازه و غذاهای دریایی است که در بازار ماهی ، جبهه بندر یا سوپر مارکت ها به فروش می رسند.

مرکز خرید Didim در نزدیکی منطقه ساحل 1 خیابان واقع شده است اما مرکز اصلی شهر Yenihisar بیشترین انتخاب را دارد زیرا گزینه های بیشتری را ارائه می دهد. از مغازه ها ، رستوران ها و دفاتر سنتی ، همچنین مرکز اصلی تجارت دیدیم است. با داشتن مغازه هایی که به جای نیاز توریستی به نیازهای محلی می پردازند ، یک نگاه ایده آل به زندگی روزمره ترکیه است.  

متأسفانه ، از انجایی که دیدیم Altinkum در گذشته عملکرد ضعیفی داشته است ، فروشگاه های لباس این منطقه کمتر شناخته شده است. سالهاست که صنعت پوشاک در این تفرجگاه تمرکز خود را بر روی نامهای تجاری جعلی و با قیمت های باورنکردنی ارزان به گردشگران می فروشد ، اما با حرکت ترکیه به دوران مدرن تر ، جوانان فروشگاه های غربی با نام تجاری غربی را ترجیح می دهند.

اخیراً کوتون یک فروشگاه را افتتاح کرده است ، LC waikiki (نام تجاری مطرح ترکیه ای) نیز شعبه ای را افتتاح خواهد کرد و نام های تجاری مانند خانم کوکو نیز وارد این منطقه شده و با خوش بینی به مردم محلی این امکان را می دهد که دیگر نیازی به سفر به نواحی مجاور آن نداشته باشند. سوک یا کوش آداسی برای مرکز خرید مدرن.

Teknoso و Bimek محبوب ترین مغازه ها برای وسایل برقی از جمله تلویزیون ، دوربین و لپ تاپ هستند در حالی که فروشگاه های تلفن پراکنده در اطراف تفرجگاه شامل Avea ، Turkcell و Vodaphone هستند.

غذا خوردن و زندگی شبانه در دیدیم

چه در تعطیلات و چه در اینجا زندگی ، هیچ کس از تنوع گسترده رستوران ها در دیدیم ناامید نیست. از جمله مؤسسات سنتی ترکیه (لوکانتاها) ، گزینه های چینی ، هندی و بین المللی وجود دارد. تعدادی از رستوران ها همچنین سرگرمی های عصرانه ای را ارائه می دهند که معمولاً با مشتری های انگلیسی مانند کارائوکه ، آزمونها و بازی ها انجام می شود. در غیر این صورت ، منطقه ساحل دوم برای کافه های دوستانه خانوادگی شناخته شده است ، در حالی که میدان دلفین برای چند نوشیدنی قبل از برخورد به صحنه زندگی شبانه در ساحل ایده آل است که شامل یک کلوپ شبانه که تا 5 بعدازظهر صبح است ، می باشد. کلوپ شبانه Medusa که یک مورد علاقه طولانی مدت برای ترکهای جوان است که به دنبال صحنه زندگی فعال شبانه هستند ، کلاب شبانه Medusa است. 

مسیرهای حمل و نقل دیدیم

یکی از مزایای دیدیم این است که برای بیرون آمدن به ماشین لازم نیست. اتوبوس های محلی (dolmus) از 2 عمل دوم منطقه ساحل، 3 RD ساحل و شهر اصلی در حالی که منحرف شماره 2 مسیر به بازدید از مرکز بزرگ از Kipa در جاده Akbuk، به. اتوبوس ها هر ساعت حرکت می کنند تا به سوکه در نزدیکی سوکه و در مسیر حرکت کنند ، توسط مویشیر و معبد آپولو متوقف می شوند. برای مسافرت از راه دور ، otogar مسیرهای اتوبوس را به بیشتر نقاط داخل ترکیه هدایت می کند. اگرچه مسیرهای اتوبوس مستقیم به فرودگاه های ازمیر و بدروم وجود ندارد ، اما شرکت های تور محلی برای فروش شاتل و نقل و انتقالات خصوصی اقدام می کنند.

رسیدن به دیدیم

بهترین فرودگاه برای سفر به دیدیم فرودگاه شهر Bodrum است که زمان رسیدن به آن تقریباً یک ساعت و نیم است. این امر عمدتا فقط در تابستان برای پروازهای بین المللی انجام می شود ، بنابراین در فصل زمستان بیشتر مهاجران به استفاده از فرودگاه ازمیر که یک انتقال 2 ساعته است ، برمی گردند. غیر از این ، فرودگاه دالامان در منطقه موگلا یک انتقال سه ساعت و نیم است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تور دیدیم با کارشناسان مهرآباد گشت در تماس باشید.02188833123

هتل های مرتبط

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر