1. صفحه اصلی
  2. وبلاگ
  3. اطلاعات ضروری برای سفر به صربستان

اطلاعات ضروری برای سفر به صربستان

اطلاعات ضروری برای سفر به صربستان

اطلاعات ضروری برای سفر به صربستان
صربستان کشوری زیبا و رنگارنگ در جنوب اروپاست که از کشورهای شبه جزیره ی بالکان نیز محسوب میشود.بلگراد بزرگترین و البته پایتخت این کشور اروپاییست.گردشگران و توریستان بیشماری هستند که این کشور زیبا را برای تعطیلاتشان انتخاب میکنند و از طبیعت بکرش نهایت لذت را میبرند.
این کشور زیبا به شما این امکان را میدهد که در مناطقی با آب و هوای لذت بخش به دور از هر نوع تنش و اضطرابی استراحت کنید و از تعطیلاتتان لذت ببرید.شما در هر فصلی که به این کشورسفر کنید از قسمتی از امکاناتش بهره مند خواهید شد.علاقه مندان به اسکی باید در زمستان به صربستان سفر کنند تا بتوانند از پیست های اسکی کوهستان های صربستان نهایت لذت را ببرند.مردم میهمان نواز و خونگرم صربی به بهترین نحو از مسافرین پذیرایی میکنند.با تور صربستان مهرآباد گشت همراه باشید.

طریقه ی دریافت ویزا برای سفر به صربستان
طبق گفته ی دفاتر مطبوعاتی دولت صربستان از این پس مردم دو کشور ایران و هند برای سفر به صربستان احتیاجی به ویزا ندارند . این تصمیم مهم در روز 22 آگوست در کشور صربستان گرفته شده ، هدف از این کار دولت صربستان درواقع تشویق مردم ایرانی و هندی برای سفر به این کشور است . با این تصمیم مطمئنان سرمایه گذاران و گردشگران فراوانی وارد این کشور خواهند شد .

بهترین زمان سفر به صربستان

کشور زیبای صربستان دارای آب و هوای معتدل است . زمستان های این کشور بسیار سرد است و تابستان هایش بسیار گرم است . تابستانش بسیار مناسب برای حمام آفتاب و زمستانش موقعیتی منحصر به فرد برای اسکی است .

صربستان کشوری است که آب و هوایش متاثر از هوای اطراف است چرا که توده های بسیار گرم و توده های بسیار سردی از طریق آفریقای جنوبی در فصول مختلف وارد این کشور شده . جنوب کشور دارای آب و هوای خنک تری در طول سال است . پس اگر قصد مسافرت به آنجا را دارید در انتخاب لباس هایتان دقت کنید .


در ماه مه بارش فراوانی در این کشور دیده شده که البته در ماه ژوئن به اوج خودش میرسد . این باران در ماه های جولای و آگوست به مرور زمان کم میشود اما در تابستان نیز کم و بیش ادامه دارد . فصل زمستان از ماه دسامبر آغاز میشود و در ماه سپتامبر پایان میابد . آب و هوای این فصل بسیار سرد و سوزناک است و مه و ابر سرتاسر صربستان را فرا میگیرد . بهار فصلی متعادل است که هم سرما در آن دیده شده و هم گرما ولی در نهایت ما ماه مه تا سپتامبر را برای سفر به این کشور زیبا پیشنهاد میکنیم ولی ماه های جولای و آگوست را اصلا پیشنهاد نمیکنیم . در نهایت این نکته را به خاطر داشته باشید که حتی گرم ترین روزهای سال شبی سرد را پیش رویتان میگذارد .

اطلاعات ضروری برای سفر به صربستان

اختلاف ساعت با تهران : 2 ساعت و نیم عقب تر از ساعت تهران .

زبان رسمی : صربی .

واحد پول : دینار صربستان .

فرودگاه : فرودگاه بین المللی بلگراد نیکولاتسلا .

شماره های اضطراری :

پلیس  92

آتش نشانی   93

آمبولانس  94

ساعت گویا  95

کد کشور  00381


هزینه های سفر به صربستان

در هزینه ی کلی سفر به صربستان باید هزینه های اقامت ، خورد و خوراک و  حمل و نقل را محاسبه کنید تا بتوانید مقدار پول مورد نیازتان را بدانید .

هزینه ی اقامت : در این کشور باید حداقل 1200 دینار برای اقامت در ارزان ترین هتل همراهتان باشد اما اگر به دنبال گران ترین هتل هستید باید برای هر شب 12000 دینار پرداخت کنید .

هزینه ی خورد و خوراک : غذا در صربستان کمترین هزینه را دارد . شما با 200 دینار میتوانید انواع غذای فست فودی را برای خودتان تهیه کنید . از طرفی خوردن غذا در یک رستوران مناسب و ایده آل 1200 دینار برایتان تمام میشود ولی اگر قصد میل کردن غذا در رستوران های لاکچری را دارید به طور میانگین 2400 دینار باید پرداخت کنید .

هزینه ی حمل و نقل : شما برای جابه جایی در شهر باید یک بلیط داشته باشید تا بتوانید از اتوبوس ، مترو و هر وسیله ی عمومی دیگری استفاده کنید . قیمت این بلیط 90 تا 150 دنیار است .

باید ها و نباید ها در سفر به صربستان

1-صربستان کشوری است که جنگ های شدید و بسیاری را در خود دیده و مردم آن خاطره ی خوشی از آن دوران ندارند ، پیشنهاد میکنیم اگر قصد صحبت کردن با کسی را داشتید اصلا با سیاست و جنگ حرفتان را شروع نکنید .
2-مردم صربی علاقه مند به غذاهای گوشتی هستند و به جرات میتوان گفت در همه ی غذاهایشان از گوشت استفاده میکنند و گوشت حرف اول را در همه ی غذاهای صربی میزند . اگر فردی گیاهخوار هستید باید بگوئیم به سختی میتوانید غذای گیاهی در صربستان پیدا کنید البته در کنار همه ی غذاهایشان سبزیجات پخته و سالاد نیز استفاده میکنند که در صورت پیدا نکردن غذای گیاهی میتوانید آنها را میل کنید . 
3-قهوه حکم چای ایرانیان را برای مردم صربستان دارد . شما در هر مکانی که بروید آنها با قهوه از شما پذیرایی خواهند کرد پس در تور صربستان دنبال چای نباشید .