ویزای چین | ویزای گروهی چین

ویزای چین

آیا تا به حال به کشور چین سفر کرده‌اید؟ چین یک کشور فوق‌العاده زیبا و چشمگیر است که در شرق آسیا واقع شده و پکن پایتخت آن است. اگر بخواهیم از جاذبه‌های گردشگری چین صحبت کنیم، اندازه‌ی یک کتاب حرف برای گفتن هست. این کشور جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیری دارد که شما را شیفته خودش می‌کند و قطعا دل کندن از آنجا کار سختی خواهد بود. جالب است بدانید که نصف خوک‌های جهان در چین زندگی می‌کنند و این همه پانداهای جذابی که در جهان حضور دارند، از چین آمده‌اند.
آیا قصد شما برای سفر به چین، گردش و تفریح است؟ اگر قصد سفر دارید باید بگوییم یکی از زیباترین کشورها در انتظارشما است. قطعا برای سفر توریستی نیاز به ویزای توریستی هم دارید. در ادامه بیشتر در مورد این ویزا توضیح می‌دهیم.

ویزای توریستی چین

ویزای توریستی در واقع برای هدف تفریح و گردش، دیدن اقوام و خانواده مورد استفاده است. خب حالا که تصمیم خود را برای سفر گرفته‌اید، نیاز است مدارک خود را به طور کامل به سفارت چین واقع در تهران برسانید. خبر خوب این است که برای گرفتن ویزای توریستی چین مانند دیگر کشورها نیاز به مصاحبه با خود شخص نیست و می‌توانید مدارک خود را از طریق شخص مورد اطمینان خودتان به سفارت چین برسانید، اما فراموش نکنید که مدارک باید تکمیل باشد و کم و کاستی نداشته باشد. مدت زمان اقامت شما با این ویزا تنها دو تا شش هفته است و بیشتر از این زمان، اجازه اقامت در چین را ندارید و اگر از این قانون پیروی نکنید، باید جریمه‌ی سنگینی بپردازید و گاهی ممکن است علاوه بر جریمه مالی جریمه سنگین‌تری در انتظار شما باشد زیرا از قوانین سرپیچی کرده‌اید، پس این موضوع بسیار اهمیت دارد.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی چین

در ابتدا باید فرم درخواست ویزای چین را پر کنید و باقی مدارک را هم بفرستید تا دفتر کنسولی سفارت چین آن را تایید کند و سپس به سفارت چین فرستاده شود. اطلاعاتی مانند مشخصات فردی، آدرس منزل، محل کار، کد پستی، شماره ثابت، شماره شناسنامه، کپی از صفحه اول و دوم شناسنامه با حداقل شش ماه اعتبار، 2 قطعه عکسی که شبیه به چهره‌ی فعلی شما باشد یعنی به تازگی عکس را گرفته باشید، بلیط هواپیمای رفت و برگشت و رزرو هتل نیاز است. ویزای توریستی چین را می‌توانید به صورت فوری هم تهیه کنید که این کار حدود 7 روز طول می‌کشد و کمی هزینه‌ی آن نسبت به ویزای عادی بیشتر است زیرا ویزای عادی طی 30 روز آماده می‌شود.

ویزای کاری چین

اگر قصد دارید در کشور چین شروع به کار کنید، باید به دنبال ویزای کاری باشید، قطعا باید از دولت چین مجوز استخدام داشته باشید. این ویزا هم کاملا موقتی است با این تفاوت که مدت زمانی زیادی در این کشور زیبا خواهید ماند. حداکثر اجازه‌ی اقامت کاری شما هم پنج سال است و شما فرصت دارید تا 90  روز پس از دریافت ویزای چین وارد کشور چین شوید و تا 30 روز بعد از اقامت، فرصت برای ثبت نام در دفتر عمومی را دارید.
بهتر است بدانید که برای ویزای کاری چین دیگر شرایط مانند ویزای توریستی نیست و شما باید خودتان به شخصه به دفتر سفارت چین بروید. نگران زمان بندی و نداشتن وقت هم نباشید، شما برای حضور در سفارت نیاز به وقت قبلی ندارید و فقط کافی است مدارک خود را کامل به همراه داشته باشید، اگر مشکلی در مدارک شما نباشد طی چهار روز ویزای چین را دریافت می‌کنید.

ویزای گروهی چین

ویزای گروهی چین، توسط آژانس مهرآباد گشت و دیگر آژانس‌های هواپیمایی گرفته می‌شود. روال کاری این نوع ویزای چین این گونه است که آژانس‌های مسافرتی چینی برای ما دعوتنامه ارسال می‌کنند و آژانس ما این دعوتنامه را به همراه ۲ عدد عکس و نامه تمکن مالی با حداقل موجودی  ۳ هزار دلار آمریکا از بانک به همراه مهر برجسته را جهت دریافت ویزای چین به سفارت چین ارائه می‌دهد.

نکات مهم ویزای گروهی چین

  • ویزای گروهی چین حداقل برای ۵ نفر صادر می‌شود و از این ۵ نفر حداقل باید ۲ نفر از آن‌ها با این ویزا وارد چین شوند
  • این ویزای چین دو برگ کاغذ A4 می‌باشد که کلیه‌ی مسافرانی که با هم وارد چین می‌شوند باید با هم نیز از چین خارج شوند،در واقع ورود و خروج این گروه باید با هم باشد. در لحظه ورود مسافرانی که نام‌شان در ویزا وجود دارد ولی به چین وارد نشده‌اند، نام‌ آنها توسط پلیس مرزی خط خورده و باقی افراد به کشور چین وارد می‌شوند،همچنین مهر ورود فقط بر روی ویزا می‌خورد و پلیس این ۲ برگه را از از نفر اول گروه تحویل می‌گیرد و سپس ۱ برگه مهر شده را به نفر آخر تحویل می‌دهد.
  • اعتبار این نوع از ویزای چین دارای محدودیت می‌باشد و بر روی آن درج می‌شود. مسافر باید در بازه زمانی درج شده وارد شده و از چین خارج شود.
  • بلافاصله بعد از ورود به خاک چین در محل بازرسی مرزی این کشور حتما مطابق ترتیب اسمی درج شده در ویزا به خط شوید و در پشت خط زرد رنگ یکی یکی به پلیس مرزی مراجعه نمائید.
  • در صورتی که به صورت گروهی و با ویزای گروهی وارد چین می‌شوید و قصد دارید که از گروه جدا شوید و برای انجام کاری به شهر یا هتل دیگری بروید حتما از ویزای مهر خورده در چین یک کپی رنگی تهیه کنید و همراه خود داشته باشید، زیرا شما در هر نقطه از چین جهت ورود به هر هتلی به آن نیاز دارید و حتما در تاریخ برگشت به موقع به هم‌گروهی‌های خود بپیوندید.
  • در حفظ و نگهداری ویزای چین خود کوشا باشید؛ زیرا در صورت گم شدن آن دچار مشکلات زیادی مانند هزینه‌های سنگین مالی خواهید شد.
  • در لحظه ورود و مواجه شدن با پلیس مرزی از هرگونه صحبت، توضیحات اضافی و شوخی کردن با هم‌گروهی‌های خود امتناع نمائید.
  • برای ویزای گروهی چین به پر کردن فرم‌های زرد رنگ ورود و خروج نیازی نیست.


ما در این مقاله درباره نکات مهم ویزای گروهی چین با شما صحبت کردیم،همچنین اگر شما همراهان همیشگی مهرآباد گشت سوالی درباره‌ی ویزای چین ، تور و جاذبه‌های گردشگری چین داشتید حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به همه‌ی سوالات خود پاسخ دهند و سفری لذت بخشی را با ما تجربه نمایید.02188833123

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر