شهرهای صربستان_ادامه

صربستان کشوری است که با خشکی هایی محصور شده و دریا و اقیانوسی در اطرافش ندارد.صربستان کشوری زیبا در جنوب شرقی اروپاست که امروزه مقصد گردشگری مهمی برای توریستان به خصوص ایرانیان شده و علفزار های سبز،جنگل های وسیع با درختان بلند گرمسیری،همه و همه باعث شده صربستان به منطقه ای توریستی و مناسبی در محدوده اش تبدیل شود.ما در این مقاله از شهر های معروف این کشور سخن گفته ایم.

ورانیه (vranje) : حال میخواهیم کمی در جنوب کشور سیر و سیاحت کنیم . ورانیه از شهرهای دیدنی و شگفت انگیز جنوب کشور صربستان است . شهری با قلعه ها و بناهای فراوان که تاریخ شهر را به رخ بازدیدکنندگان می کشاند ، البته بسیاری از این بناها و قلعه های تاریخی معماری و ساختی شبیه به معماری رومی دارد به دلیل اینکه این شهر ابتدا میزبان رومیان بوده است . دیدن آثار عثمانی هم شاید متعجبتان کند مثل حمام ترکی که در قلب شهر قرار گرفته.


فرشاش (vrsac) : فرشاش دیگر شهر صربستان است که با تنوع نژادی بالایی شما را رو به رو میکند . رومانی ها ، مجاری ها و رومی ها بیشتر جمعیت این شهر را تشکیل میدهند ، حکومت های مختلفی نیز در این شهر سلطه داشته اند که هر کدام آثاری از خود به جای گذاشته اند.


نووی ساو (novisad) : نووی ساد شهری به معنی (کوچ نشین نو) است که در قسمت شماتلی صربستان قرار گرفته . این شهر پس از پایتخت دومین شهر بزرگ صربستان است که در جوار رود دانوب قرار گرفته . این شهر به دلیل موقعیت منحصر به فردش و البته اماکن دیدنی فراوانش در اقتصاد کشور نقش بسیار مهمی را ایفا میکند .

فستیوالی هر ساله در این کشور برگزار میشود که معمولا محل برگزاریش در قلعه ی پترووارادین است . قلعه ای دیدنی و تاریخی که هیچ گاه فتح نشد!! این شهرانتخاب مناسبی برای سفر به کشور صربستان است .


دونجی میلانواچ (donji milanovac) : از شهر های شرقی صربستان میتوان به شهر دونجی میلانواچ اشاره کرد . شهری که مقصدی مناسب و ایده آل برای سفر است . پارک درداپ پارکی زیباست که از بهترین اماکن دیدنی کشور محسوب میشود . این پارک در کنار رود دانوب قرار گرفته و گونه های متنوعی از گیاهان و جانداران را در خودش جای داده . دونجی میلانواچ از شهر های مورد علاقه ی توریستان و مسافران صربستان است .از این شهر جذاب غافل نمانید .شما هم می توانید به همراه تورهای مسافرتی مهرآباد گشت (تور صربستان-توربلگراد ...) از این شهرهای زیبا دیدن نمایید.

تور های مرتبط

هتل های مرتبط

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر