1. صفحه اصلی
  2. وبلاگ
  3. وقت سفارت ایتالیا برای ویزای تحصیلی

وقت سفارت ایتالیا برای ویزای تحصیلی

وقت سفارت ایتالیا برای ویزای تحصیلی

وقت سفارت ایتالیا برای ویزای تحصیلی

گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای تحصیلی برای دانشجویانی که قصد تحصیل در ایتالیا را دارند، بسیار حائز اهمیت است. به همین منظور ما در این مقاله از مهرآباد گشت قرار است با شما عزیزان درباره گرفتن وقت سفارت تحصیلی ایتالیا صحبت کنیم،پس حتما با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

سفارت ایتالیا تحصیلی

متقاضیان اولین گام پس از دریافت وقت سفارت ایتالیا برای ویزای تحصیلی باید به سفارت ایتالیا در تهران مراجعه کرده و برای دریافت ویزای خود اقدام نمایند.ایتالیا دارای دانشگاه‌های با کیفیت و برتری است،به همین خاطر دانشجویان زیادی متقاضی رفتن به دانشگاه‌های این کشور هستند. شرط اول این است که متقاضی با مدارک موردنیاز به سفارتخانه دانشجویی ایتالیا در تهران مراجعه نماید. هیچ شخص دیگری جز خود دانشجو نمیتواند این کار را انجام دهد.

گرفتن وقت سفارت ایتالیا تحصیلی چگونه است؟

یکی از راه‌های اقامت در کشورهای دیگر از طریق ویزای تحصیلی است. همچنین ایتالیا یکی از کشورهای پرطرفدار بین دانشجویان است.

امروزه متقاضیان فراوانی هستند که نه تنها برای ادامه تحصیل بلکه فقط برای گرفتن اقامت این راه را انتخاب می‌کنند. دلیل آن هم این است که با داشتن ویزای تحصیلی بعد از مدتی به فرد اقامت تعلق می‌گیرد. در ادامه با ما همراه باشید.

مدارک لازم وقت تحصیلی سفارت ایتالیا

برای دریافت وقت سفارت ایتالیا برای ویزای تحصیلی،دانشجو باید در گام اول در سایت سفارت ایتالیا برای گرفتن وقت ثبت نام نماید. پس از ثبت نام و ایجاد حساب کاربری،سپس دانشجو باید از روی تقویم تاریخی که برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا ویزای تحصیلی میخواهد را مشخص نماید.

دانشجو باید دقت نماید ۱۰ روز قبل از آن تاریخ دوباره به سایت سفارت مراجعه نماید و با ورود به حساب کاربری خود ،درخواست خود را قطعی نماید،سپس فرم درخواست ویزای تحصیلی را تکمیل کرده و مدارک خود را ٖآماده نماید،سپس منتظر تائیدیه از سمت سفارت بماند.

بعد از آمدن درخواست تائید از سمت سفارت،دانشجو باید مدارکی را آماده کند و آنها را همراه خود به سفارتخانه تحویل دهد.مدارک مورد نیاز شامل:

  • ارائه آخرین مدرک تحصیلی ( دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس )، اصل و کپی، ترجمه شده به زبان ایتالیایی
  • ارائه ریز نمرات به همراه ترجمه ایتالیایی آن
  • کپی و اصل شناسنامه به همراه ترجمه ایتالیایی آن
  • تمام موارد بالا دارای مهر تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه باشد.
  • ۵ عدد عکس ۳ در ۴
  • تاییدیه دانشگاه در ایتالیا
  • مدرک زبان انگلیسی
  • کپی صفحه اول پاسپورت

مصاحبه سفارت ایتالیا تحصیلی چگونه است؟

مصاحبه یکی از مراحلی است که در طی گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای تحصیلی صورت می‌گیرد. مخصوصا در مورد گرفتن وقت سفارت ایتالیا تحصیلی این مورد به طور صد در صد صورت میگیرد، جای هیچ نگرانی‌ای نیست، تاریخ دقیق اینکه مصاحبه چه زمانی است از قبل به دانشجو اطلاع داده می‌شود تا آمادگی لازم را داشته باشد. در این مصاحبه هم سوالاتی از قبیل انگیزه از ادامه تحصیل در ایتالیا و … پرسیده می‌شود.

وقت سفارت ایتالیا برای ویزای تحصیلی چقدر طول می‌کشد؟

دانشجو برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا ابتدا باید به کنسولگری ایتالیا و دریافت وقت  سفارت از طریق سایت اقدام نماید.گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای تحصیلی ممکن است بین ۱ تا ۲ ماه طول بکشد،پس بهتر است دانشجو ۳ ماه قبل از انکه قرار است به ایتالیا برود برای دریافت وقت سفارت خود اقدام نماید.

ما در این مقاله درباره وقت سفارت ایتالیا برای ویزای تحصیلی با شما صحبت کردیم و راهنمای جامع آن را در اختیار شما قرار دادیم،همچنین شما همراهان همیشگی مهرآباد گشت اگر سوالی درباره ویزای تحصیلی ایتالیا،وقت سفارت ایتالیا و ... داشتید حتما با شماره ۰۲۱۸۸۸۳۳۱۲۳ با کارشناسان ما در تماس باشید و با خیال راحت تمام مراحل را به ما بسپرید.


* در حال حاضر خدمات مربوط به اخذ ویزا و وقت سفارت کشور ایتالیا توسط آژانس مهرآبادگشت کوپال انجام نمی گردد * 

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر