تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم با بیشتر کشور‌های پیشرفته اروپایی و آمریکایی یکسان است. سیستم آموزشی ایتالیا یکی از بهترین و با کیفیت‌ترین سیستم‌های آموزشی دنیا است و دانشجویان و متقاضیان بین المللی می‌توانند با تحصیل در مراکز تحصیلی و دانشگاه‌های این کشور تبدیل به متخصصان حرفه ای در زمینه‌های مختلف شوند.

ما در این مقاله قصد داریم درباره تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم با شما عزیزان و همراهان همیشگی مهرآباد گشت صحبت نماییم،اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در این کشور و دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا را دارید حتما با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

سیستم آموزشی ایتالیا

سیستم آموزشی ایتالیا بسیار پیشرفته است و به دلیل بالا بودن سطح آموزش در مراکز تحصیلی این کشور، هر ساله تعداد فراوانی از دانشجویان بین‌المللی این کشور را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل با دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا ممکن است و متقاضیان در صورتی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را داشته باشند،حتما باید در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر شرکت کنند. تحصیلات عالی در دانشگاه‌های کشور ایتالیا به ۲ زبان ایتالیایی و انگلیسی است و یکی از حائز اهمیت‌ترین مدارک ورود به دانشگاه‌های این کشور ارائه مدرک زبان معتبر می‌باشد.

شرایط تحصیل در ایتالیا

در کشور ایتالیا افراد از ۶ الی ۱۱ سالگی باید به طور اجباری در دوره‌های تحصیلی ابتدایی شرکت نمایند. پس از ۱۱ سالگی، دانش آموزان وارد دبیرستان می‌شوند که تا ۱۸ سالگیاین دوره طول می‌کشد. کسب نمرات بالا و داشتن سابقه تحصیلی درخشان برای ورود به دانشگاه‌های کشور ایتالیا بعد از اتمام دوره متوسطه امری بسیار مهم و ضروری است.

همه کودکانی که به همراه والدین خود به ایتالیا مهاجرت می‌کنند می‌توانند به صورت رایگان در کلاس‌های آموزشی ابتدایی شرکت نمایند. دوره دبیرستان در مدارس کشور ایتالیا به ۲ بخش دوره تحصیلی متوسطه یک و دوره تحصیلی متوسطه تکمیلی تقسیم می‌شود که ۳ و ۵ سال طول می‌کشد.

شرایط تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

همانطور که گفته شد، قدیمی‌ترین دانشگاه‌های دنیا در کشور ایتالیا هستند و این دانشگاه‌ها همواره به فعالیت خود در زمینه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی ادامه می‌دهند. مطالب درسی و آموزشی در دانشگاه‌های معتبر ایتالیا با جدیدترین روش‌ها به دانشجویان و متقاضیان بین المللی ارائه می‌شوند و لازم به ذکر است که این دانشگاه‌های به ۲ بخش خصوصی و دولتی تقسیم می‌شوند. در دانشگاه‌های معتبر ایتالیا دانشجویان و متقاضیان می‌توانند در ۳ مقطع تحصیلی اصلی مشغول به تحصیل شوند.

ورود به دانشگاه‌های ایتالیا با مدرک دیپلم نیاز به کسب اطلاعات کافی درباره شرایط تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم دارد، اما به طور کلی، جهت ورود به اولین دوره دانشگاهی در کشور ایتالیا که LAUREA می‌باشد، دانشجویان و متقاضیان باید مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی داشته باشند. علاوه بر این مدارک، ارائه مدارک پزشکی، مدارک شناسایی، پاسپورت و عکس مناسب، بیمه درمانی و رسید پرداخت هزینه‌های ورودی لازم است.

بررسی تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

اولین دوره تحصیلی در دانشگاه‌های کشور ایتالیا بعد از کسب مدرک دیپلم دوره LAUREA است. جهت کسب مدرک تحصیلی این دوره متقاضیان باید که 180 Credit دریافت نمایند و همچنین تحصیل در این دوره حداقل ۳ سال طول می‌کشد. در این دوره تحصیلی متقاضیان و دانشجویان و متقاضیان از آموزش‌های مقدماتی در زمینه‌های مختلف تحصیلی بهره مند می‌شوند. بعد از اتمام این دوره، متقاضیان مجوز تحصیل در سطوح بالا تر را دریافت می‌کنند.

بورسیه تحصیلی در ایتالیا

یکی از مزایای تحصیل در ایتالیا، استفاده از بورسیه تحصیلی در این کشور است. برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی، ایتالیا این امکان را در اختیار دانشجویان مقطع کارشناسی هم قرار می‌دهد که از بورسیه تحصیلی این کشور استفاده کنند. بورسیه تحصیلی ایتالیا به شهروندان بین‌المللی کمک می‌کند تا علاوه بر فراهم کردن امکان تحصیل رایگان در این کشور، بخشی از هزینه‌های سالیانه زندگی خود را هم تامین نمایند. هر فرد برای تامین شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در کشور ایتالیا باید شرایط اولیه آن را داشته باشد و مطابق با قرارداد تنظیم شده صدور بورسیه عمل کند تا آن را از دست ندهد.

انواع بورسیه‌های تحصیلی در کشور ایتالیا

دانشجویان ممتاز امکان استفاده از بورسیه‌های تحصیلی دارند که توسط دولت ایتالیا، موسسات مختلف، اساتید و دانشگاه‌های ایتالیا تامین می‌شوند. انواع بورسیه‌های تحصیلی در کشور ایتالیا شامل:

  • Education Future International Scholarship 2021
  • AIWA Lucy Kasparian Aharonian Scholarship
  • Sir Ratanji Dalal Research Scholarship
  • Bayer Science & Education Foundation – Jeff Schell Scholarships
  • Bayer Science & Education Foundation – International Fellowships
  • UNISA Scholarship Program For International Students
  • NABA Ausiono Zappa Competition

کارشناسی ارشد در ایتالیا

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد با کسب مدرک دوره تحصیلی دوره تحصیلی کارشناسی امکان پذیر است. افراد برای شرکت در دوره کارشناسی ارشد باید پایان نامه ارائه دهند و همچنین دارای شرایط مورد نیاز باشند. تحصیل در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد حداقل ۲ سال طول می‌کشد و متقاضیان برای اتمام این دوره تحصیلی باید 120 Credit دریافت نمایند. در برخی از موارد خاص برای مثال پزشکی، مهندسی، معماری و غیره تحصیل در این دوره تا ۵ الی ۶ سال طول می‌کشد.

دکترا در ایتالیا

دوره تحصیلی دکترا بالاترین سطح تحصیلی در دانشگاه‌های ایتالیا است و کسب مدرک این دوره حداقل ۳ سال طول می‌کشد. تحصیل در این دوره شامل برنامه‌های تحقیقاتی و پژوهشی است که دانشجویان و متقاضیان باید در این دوره از پایان نامه خود دفاع کنند.

سوالات متداول تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

آیا امکان تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم وجود دارد؟ افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا را دارند می‌توانند با مدرک دیپلم به ایتالیا وارد شوند.

آیا می‌توان برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد در ایتالیا با مدرک دیپلم اقدام کرد؟ بعضی از رشته‌های تحصیلی در ایتالیا به صورت پیوسته برگزار می‌شوند و افراد بعد از ۵ سال تحصیل می‌توانند مدرک کارشناسی ارشد دریافت نمایند.

تحصیل پزشکی در ایتالیا با مدرک دیپلم امکان‌پذیر است؟ افرادی که قصد تحصیل پزشکی در ایتالیا را دارند باید در آزمون‌های زبان ایتالیایی IMAT یا آلفا تست شرکت کنند.

حداقل مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در ایتالیا با مدرک زبان چیست؟ هر متقاضی تحصیل در ایتالیا باید حداقل سطح B1 زبان ایتالیایی یا در سطح نمره 6 آیلتس انگلیسی را پشت سر گذاشته باشد.

آیا امکان دریافت مدرک دیپلم در کشور ایتالیا برای ایرانیان وجود دارد؟ در حال حاضر شانس ورود به مدارس ایتالیا برای دانش آموزان ایرانی خیلی محدود است.

ما در این مقاله درباره تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم با شما صحبت کردیم و راهنمای جامع آن را در اختیار شما قرار دادیم،همچنین شما همراهان همیشگی مهرآباد گشت اگر سوالی درباره ویزای تحصیلی ایتالیا،وقت سفارت ایتالیا و ... داشتید حتما با شماره ۰۲۱۸۸۸۳۳۱۲۳ با کارشناسان ما در تماس باشید و با خیال راحت تمام مراحل را به ما بسپرید.


* در حال حاضر خدمات مربوط به اخذ ویزا و وقت سفارت کشور ایتالیا توسط آژانس مهرآبادگشت کوپال انجام نمی گردد * 

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر