دانشگاه Trento ایتالیا

دانشگاه Trento ایتالیا

دانشگاه Trento ایتالیا یک دانشگاه دولتی  در شهر ترنتو است که هر ساله دانشجویان بین‌المللی زیادی را به خود جذب می‌کند.

ایتالیا به دلیل داشتن دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی ،از جمله کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت به اروپاست.دانشجویان بین‌المللی از طریق تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا به این کشور مهاجرت می‌کنند.

تحصیل در دانشگاه Trento ایتالیا اغلب به زبان ایتالیایی و انگلیسی است و دانشجویان نیاز به ارائه مدرک زبان معتبر هستند. اگر شما هم قصد مهاجرت به این کشور و دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا هستید،حتما با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

مزیت‌های دانشگاه Trento ایتالیا

دانشگاه ترنتو ایتالیا یکی از دانشگاه‌های دولتی معتبر ایتالیاست و تحصیل در این دانشگاه مطابق با استاندارد اروپا و روند بولونیا است. مزیت‌های دانشگاه Trento ایتالیا شامل:

 • تحصیل در دانشگاهی معتبر و دولتی با رتبه بالا
 • کسب مدارک بین المللی
 • تحصیل به زبان ایتالیایی و انگلیسی
 • امکان تحصیل زبان فرانسوی، اسپانیایی، پرتغالی، آلمانی، چینی و انگلیسی در مرکز زبان این دانشگاه
 • استفاده از بورسیه تحصیلی در این دانشگاه
 • دریافت اقامت ایتالیا و ویزای شینگن
 • تحصیل در شهر امن ترنتو و زندگی باکیفیت در این شهر

معرفی دانشگاه Trento ایتالیا

دانشگاه Trento ایتالیا در سال ۱۹۶۲ در شهر ترنتو ایتالیا تاسیس شد. این دانشگاه در ابتدا یک دانشگاه خصوصی بود و به عنوان یک موسسه علوم اجتماعی فعالیت خود را آغاز نمود.بعد از تاسیس این دانشگاه، دانشکده جامعه شناسی افتتاح شد و پس از ۱۰ سال دانشکده‌های علوم و دانشکده اقتصاد تاسیس شدند. پس از آن این دانشگاه به یک دانشگاه دولتی تبدیل شد. همچنین ۲۰ سال بعد از تاسیس این دانشگاه ،دانشکده‌های حقوق، هنر و علوم انسانی همراه با دانشکده مهندسی شروع به فعالیت کردند. سرانجام در سال ۲۰۰۴ دانشکده علوم شناختی این دانشگاه تاسیس گشت.

جهت دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا تضمینی و وقت سفارت ایتالیا با کارشناسان ما با شماره ۰۲۱۸۸۸۳۳۱۲۳ تماس حاصل فرمایید.

دانشگاه ترنتو ایتالیا در یکی از زیباترین مناطق طبیعی در منطقه دولومیت‌ها، رشته کوه‌های آلپ که توسط یونسکو در میراث جهانی ثبت .این دانشگاه در حال حاضر دارای ۱۱ گروه آموزشی، ۳ مرکز، ۴ کتابخانه، ۱۲۲ واحد تحقیقاتی، ۱ مرکز زبان و ۳ مرکز ورزشی می‌باشد که هر سه دوره کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه ارائه می شود.

این دانشگاه در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۷ هزار دانشجو داشته است که بیش از ۱۲۰۰ نفر آنها را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده است که از میان آنها ۶۸۳ دانشجو در مقطع کارشناسی، ۴۵۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۴۴ دانشجو در مقطع دکترا مشغول به تحصیل شدند.

گروه‌های آموزشی دانشگاه Trento ایتالیا

 • گروه آموزشی مهندسی عمران، محیط زیست و مکانیک
 • گروه آموزشی زیست شناسی سلولی، محاسباتی و تلفیقی
 • گروه آموزشی علوم انسانی
 • گروه آموزشی مهندسی صنایع
 • گروه آموزشی فیزیک
 • گروه آموزشی جامعه شناسی و تحقیقات اجتماعی
 • گروه آموزشی حقوق
 • گروه آموزشی اقتصاد و مدیریت
 • گروه آموزشی مهندسی اطلاعات و علوم کامپیوتر
 • گروه آموزشی ریاضیات
 • گروه آموزشی روانشناسی و علوم شناختی

رنکینگ دانشگاه  Trentoایتالیا

رتبه ملی و بین المللی، دانشگاه Trento ایتالیا را به عنوان یکی از باکیفیت‌ترین دانشگاه‌های ایتالیا رتبه بندی می‌کند. دانشگاه ترنتو در رده بندی‌های بین المللی جزو ۴۰۰ دانشگاه برتر جهان است و در رده بندی QS در سال ۲۰۲۰ با ۳۷ پله صعود در جایگاه ۳۸۹ دانشگاه‌های جهان قرار دارد.

امکانات دانشگاه Trento ایتالیا

این دانشگاه دارای ۴ کتابخانه در مکان‌های مختلف این دانشگاه است،که شامل ارجاع، دسترسی به اینترنت، منابع، سرویس فتوکپی، کتاب‌های جدید، پیشنهادات خرید، امکاناتی برای کاربران دارای معلولیت بینایی هستند. كتابخانه مركزی این دانشگاه تا ساعت ۱۱ شب در هفته باز است.

مرکز زبان این دانشگاه دوره‌های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی، پرتغالی، روسی و چینی و همچنین دوره‌های زبان ایتالیایی را به عنوان زبان دوم برگزار می‌کند. این دوره‌ها توسط معلمان واجد شرایط برگزار می‌شود. دوره‌ها به سه نوع دوره های جامع و شبانه و دوره‌های فشرده تقسیم می‌شوند. دانشگاه ترنتو همچنین دارای مرکز آزمون برای آزمون‌های بین المللی ECDL، GMAT، TOEFL، IELTS، DPF، TEF و CELI می‌باشد. این دانشگاه دارای امکاناتی از قبیل کوهنوردی، قایقرانی و همچنین اسکی در زمستان را برای دانشجویان ارائه می‌دهد.

شرایط تحصیل در دانشگاه Trento ایتالیا

تحصیل کارشناسی در این دانشگاه اغلب به زبان ایتالیایی است و متقاضیان باید برای پذیرش در این مقطع در آزمون ورودی که به زبان ایتالیایی برگزار می‌شود شرکت نمایند. همچنین ارائه مدرک زبان حداقل سطح B2 مورد نیاز است. برای تحصیلی در مقاطع بالاتر مدرک تحصیلی معتبر و همچنین مدرک زبان معتبر بین المللی لازم است. هزینه های تحصیل در این دانشگاه نیز با توجه به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است اما به طور متوسط هزینه شهریه در دانشگاه ترنتو ایتالیا حدود هزار تا ۶ هزار یورو می‌باشد.البته در نظر داشته باشید که این دانشگاه بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است.

ما در این مقاله درباره دانشگاه Trento ایتالیا با شما صحبت کردیم و راهنمای جامع آن را در اختیار شما قرار دادیم،همچنین شما همراهان همیشگی مهرآباد گشت اگر سوالی درباره ویزای تحصیلی ایتالیا،وقت سفارت ایتالیا و ... داشتید حتما با شماره ۰۲۱۸۸۸۳۳۱۲۳ با کارشناسان ما در تماس باشید و با خیال راحت تمام مراحل را به ما بسپرید.


* در حال حاضر خدمات مربوط به اخذ ویزا و وقت سفارت کشور ایتالیا توسط آژانس مهرآبادگشت کوپال انجام نمی گردد * 

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر