موزه نیکلا تسلا

موزه نیکلا تسلا

بلگراد شهری زیباست که از آن به عنوان نگین درخشان شبه جزیره ی بالکان یاد میکنند.شهری رنگارنگ سرشار از اماکن تاریخی فرهنگی فراوان.یکی از دیدنی ترین اماکن این شهر پر رمز و راز موزه ی نیکولاتسلا است.در تور بلگراد حتما سری به موزه نیکلا تسلا بزنید.

موزه ای پرطرفدار که در یک ویلای مسکونی بنا شده . dragisa brasovan معمار این موزه ی شگفت انگیز است که با طراحی خارق العاده اش باعث شد که نیکولاتسلا از مطرح ترین موزه های کشور محسوب شود. در ابتدا از این بنا با اهداف دیگر استفاده میشد تا روزی که بر مبنای تصمیم دولت مکانی برای موزه ی نیکلاتسلا شد و در نهایت در سال 1951 موزه از شهر نیویورک به بلگراد منتقل شد . از آن زمان تغییرات بسیاری در این موزه ایجاد شد و اصلی ترین این تغییرات از سال 2006 آغاز شد . ابتدا قرار بر این بود که تا آخر سال 2006 تمامی تغییرات موزه درش ایجاد شود اما این کار انجام نشد .


از معماری خارق العاده ی این بنا میتوان به باغی که روی سقف است اشاره کرد که توسط پنجره های شیشه ای به فضای بسته ای تبدیل شده . آنها در تغییرات ایجاد شده سقف را به یک اتاق کامپیوتری تبدیل کرده اند . قطعا این کار خارج از تصور است اما این نکته تنها بخش کوچکی از شگفتی های این موزه است .

موزه ی نیکولاتسلا محلی است که در آن بیش از 160 هزار سند اصل و 2000 کتاب و مجله ، 1500 عکس ، اشیای گران بها ، وسایل و ابزار فنی و هزاران طرح و نقش نگهداری میشود.


نیکولاتسلا نقش مهمی را در رابطه با تاریخ برق جهان و پیشرفت های مربوط به آن ایفا کرده . پیشنهاد میکنیم در سفر به شهر زیبای بلگراد بازدید از این موزه ی زیبا و دیدنی را در اولویت قرار دهید و روزی سرگرم کننده را برای خود و همراهانتان رقم بزنید .

تلفن : 886   2433  111 0038

سایت : www.tesla-museum.org

تور های مرتبط

هتل های مرتبط

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر