آزمون Alpha Test ایتالیا

آزمون  Alpha Test ایتالیا

آزمون Alpha Test  آزمون مختص کشور ایتالیا برای پذیرش از دانشگاه‌های این کشور است که هر سال از سمت دانشگاه­های ایتالیا، خصوصی و دولتی برگزار می‌شود که برای دانشجویان بین المللی و همچنین بومی است که قصد تحصیل در مقطع لیسانس و بالاتر رشته‌های دندانپزشکی، داروسازی، پزشکی، جراحی و رشته‌های مرتبط با آن و همچنین معماری در ایتالیا دارند.آزمون Alpha Test در ابتدا هر سال تحصیلی برگزار شده و متقاضیان بایستی در این آزمون حداقل نمره قبولی را دریافت نمایند در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره آزمون Alpha Test  ایتالیا دریافت نمایید.

معرفی آزمون Alpha Test ایتالیا

متقاضیانی که قصد دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا و همچنین ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی، پیراپزشکی، دامپزشکی، فنی و مهندسی، معماری، شیمی، بیوتکنولوژی، زیست شناسی، حقوق، آموزش مقطع ابتدایی، خدمات اجتماعی، میراث فرهنگی، علوم ورزشی، مخابرات و ارتباطات، رشته‌های مالی و اقتصادی و زبان و ادبیات خارجه در مقطع کارشناسی را دارند باید در آزمون آلفا تست ایتالیا شرکت کنند و بتوانند نمره قبولی در این آزمون را دریافت نمایند. سوالات این آزمون به صورت چهار گزینه‌ای،دارای نمره منفی و تعداد آنها به رشته تحصیلی آن بستگی دارد.

کتاب‌های آزمون Alpha Test ایتالیا

افرادی که قصد شرکت در این آزمون را دارند،منابع آن را می‌توانند از مدرسه ایتالیایی تهیه نمایند.کتاب‌های مربوط به این آزمون:توضیح کامل دروس آموزش دیده در دوران مدرسه، نمونه سوالات و آزمون‌های برگزار شده در سال‌های قبل است. دانشجویانی که موفق به دریافت حداقل نمره تعیین شده در Alpha Test نشوند می‌توانند در رشته‌هایی ادامه تحصیل دهند که در دانشگاه‌های ایتالیا ظرفیت خالی داشته باشد. در صورتی که فرد نخواهد در این رشته‌ها ادامه تحصیل دهد می‌تواند اقدامات لازم را برای تحصیل در آکادمی‌های دولتی و خصوصی ایتالیا انجام دهد، در غیر این صورت باید کشور ایتالیا را ترک کند.

زمان برگزاری آزمون Alpha Test ایتالیا

متقاضیان فرصت‌های زیادی برای شرکت در این آزمون ندارند زیرا آلفا تست هر ساله در تاریخ مشخصی برگزار می‌شود. زمان ثبت نام در این آزمون ۴ تا ۲۶ جولای(تیر ماه) و زمان برگزاری آزمون در ۶ تا ۸ سپتامبر (شهریور ماه)است. البته ممکن است زمان این آزمون گاهی تغییر کند.

برای ثبت نام در آزمون متقاضی بایستی به وب سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کند همچنین فرد می‌تواند در بیشتر از یک دانشگاه برای شرکت در این آزمون ثبت نام کند. متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که زمان برگزاری آزمون به هیچ وجه تمدید نخواهد شد و فرد باید در زمان‌های مشخص شده اقدامات لازم را برای شرکت در آزمون Alpha Test ایتالیا انجام دهد.

سوالات متداول آزمون آلفا تست ایتالیا

برای اطلاع از شرایط آزمون Alpha Test ایتالیا سوالات زیر را مطالعه نمایید:

چه کسانی باید در آزمون آلفا تست ایتالیا شرکت کنند؟ همه افرادی که قصد تحصیل در رشته پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی در ایتالیا را دارند باید در این آزمون شرکت کنند.

آزمون Alpha Test چگونه برگزار می‌شود؟ آزمون آلفاتست تنها یک بار و در حدود یک ماه قبل از شروع سال تحصیلی برگزار می‌شود.

زبان برگزاری آزمون آلفا تست چیست؟ آزمون آلفا تست تنها به زبان ایتالیایی برگزار می‌شود.

آیا رشته‌های مهندسی هم از طریق آزمون آلفا تست اجازه تحصیل دارند؟ افرادی که قصد تحصیل در برخی از رشته‌های مهندسی از جمله معماری را دارند، باید در این آزمون شرکت کنند.

مکان برگزاری آزمون آلفاتست کدام کشور است؟ آزمون آلفاتست در کشور ایتالیا برگزار می‌شود و دانشجویان برای شرکت در این آزمون باید ویزای تحصیلی ایتالیا دریافت نمایند.

ما در این مقاله درباره آزمون Alpha Test ایتالیا با شما صحبت کردیم و راهنمای جامع آن را در اختیار شما قرار دادیم،همچنین شما همراهان همیشگی مهرآباد گشت اگر سوالی درباره ویزای تحصیلی ایتالیا،وقت سفارت ایتالیا و ... داشتید حتما با شماره ۰۲۱۸۸۸۳۳۱۲۳ با کارشناسان ما در تماس باشید و با خیال راحت تمام مراحل را به ما بسپرید.


* در حال حاضر خدمات مربوط به اخذ ویزا و وقت سفارت کشور ایتالیا توسط آژانس مهرآبادگشت کوپال انجام نمی گردد * 

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر