شرایط سنی تحصیل در ایتالیا

شرایط سنی تحصیل در ایتالیا

یکی از مهم‌ترین مواردی که متقاضیان تحصیل در ایتالیا با آن مواجه هستند،شرایط سنی تحصیل در ایتالیاست.

اطلاع داشتن از شرایط سنی تحصیل در ایتالیا به متقاضیان کمک می‌کند تا آمادگی بیشتری برای ورود به مدارس، موسسه‌ها و دانشگاه‌های معتبر این کشور داشته باشند. تحصیل در ایتالیا شرایط بسیار مناسبی برای همه متقاضیان از نقاط مختلف جهان دارد و هر ساله مهاجران زیادی با دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا جهت تحصیل در دانشگاه‌ها و مدارس معتبر به این کشور مهاجرت می‌کنند. اگر شما هم قصد دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا را دارید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.


تحصیل در ایتالیا

تحصیل در دوره‌های ابتدایی در ایتالیا برای همه دانش آموزان الزامی است. تحصیلات قبل از دانشگاه در این کشور کاملا رایگان است و همه افراد از جمله مهاجران، شهروندان اروپایی و یا شهروندان کشور ایتالیا باید حتما در دوره‌های تحصیلی قبل از دانشگاه شرکت کنند. سپری کردن دوره‌های تحصیلی پایه در مدارس کشور ایتالیا باعث می‌شود تا متقاضیان از سطح تحصیلی و علمی جهت ورود به معتبر ترین دانشگاه‌های دنیا برخوردار باشند. به طور کلی، سیستم آموزشی کشور ایتالیا قابل مقایسه با پیشرفته ترین کشورهای دنیا می باشد و افرادی که این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند، می‌توانند از دوره‌های تحصیلی با کیفیت استفاده نمایند.

شرایط تحصیل در ایتالیا

ایتالیا از جمله کشورهای اروپایی است که به دلیل داشتن دانشگاه‌های معتبر زیادی در این کشور بین دانشجویان بسیار پرطرفدار است. در کشور ایتالیا تحصیل در دوره‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف شرایط و قوانین خاصی دارد و همه دانشجویان و دانش آموزانی که به فکر ورود به مراکز تحصیلی ایتالیا هستند حتما باید از شرایط سنی تحصیل در ایتالیا آگاهی کامل کسب کنند.جالب است بدانید که اولین دانشگاه جهان که دانشگاه بولونیا می‌باشد در کشور ایتالیا در شهر بولونیا قرار دارد و بیش از ۹ قرن قدمت دارد. علاوه بر این دانشگاه، دانشگاه‌های قدیمی زیادی در ایتالیا وجود دارند که از زمان تاسیس تا کنون فعال هستند. از بهترین دانشگاه‌های ایتالیا می‌توان به دانشگاه‌های بولونیا، دانشگاه پلی تکنیک میلان، دانشگاه میلان و دانشگاه ساپینزای رم اشاره کرد.

دوره‌های تحصیل در ایتالیا

دوره‌های تحصیلی در ایتالیا به چند بخش اصلی تقسیم می‌شوند:

دوره ابتدایی

دوره متوسطه

دوره تحصیلات عالی

شرایط سنی تحصیل ابتدایی در ایتالیا

تحصیل در دوره ابتدایی در کشور ایتالیا الزامی است و همه افراد ۵ تا ۱۱ ساله باید در این دوره تحصیلی شرکت نمایند. تحصیل در دوره ابتدایی در مدارس ایتالیا ۶ سال طول می‌کشد و دانش آموزان می‌توانند تا ۱۱ سالگی این دوره تحصیلی را به پایان برسانند و وارد دوره‌های تحصیلی بعدی شوند.

شرایط سنی تحصیل متوسطه در ایتالیا

تحصیل در دوره متوسطه و یا دبیرستان در مدارس کشور ایتالیا به ۲ بخش تقسیم می‌شود. در بخش اول، متقاضیان و دانش آموزان باید از ۱۱ تا ۱۵ سالگی در دوره متوسطه اول مشغول به تحصیل شوند و پس از تحصیل دوره متوسطه اول، مشغول به تحصیل در دوره متوسطه تکمیلی که برای دانش آموزان ۱۵ تا ۱۸ ساله است، شوند. تحصیل در دوره تحصیلی متوسطه و یا دوره تحصیلی دبیرستان در مدارس ایتالیا همانند تحصیل در دوره ابتدایی در کشور ایتالیا واجب است و دانش آموزان باید برای ورود به دانشگاه‌های معتبر و شرکت در برنامه‌های تحصیلی با کیفیت نمرات بالایی در این دوره دریافت نمایند. مدرک تحصیلی دریافت شده در این دوره دیپلم و پیش دانشگاهی است که ارائه آن‌ها برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور ایتالیا ضروری است.

نکته مهم: در حال حاضر امکان ورود به مدارس کشور ایتالیا برای شهروندان ایرانی وجود ندارد و مقطع کارشناسی اولین جایگاه ورود به کشور ایتالیا از طریق تحصیل است.

تحصیل در دانشگاه‌های کشور ایتالیا

تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا آخرین سطح تحصیل در این کشور است. متقاضیان برای ورود به دانشگاه‌های ایتالیا باید شرایط زیر را دارا باشند:

داشتن مدرک زبان ایتالیایی و یا مدرک زبان انگلیسی معتبر

داشتن پاسپورت معتبر

داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی معتبر

۱۸ سال به بالا

ارائه مدارک پزشکی

ارائه توصیه نامه، انگیزه نامه و بیانیه شخصی

داشتن دانش و علم کافی جهت شرکت در برنامه های تحصیلی دانشگاهی

تحصیل در دانشگاه‌های کشور ایتالیا در ۳ دوره اصلی امکان پذیر است. برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور ایتالیا متقاضیان می توانند از کمک هزینه‌ها و بورسیه‌های تحصیلی هم استفاده نمایند. برنامه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های کشور ایتالیا شامل آموزش‌های عملی، آموزش‌های تئوری، آموزشی‌های آزمایشگاهی، پروژه‌های تحقیقاتی و پروژه‌های پژوهشی، سمینارها و سخنرانی‌ها است.

سوالات متداول شرایط سنی تحصیل در ایتالیا

آیا برای تحصیل در ایتالیا محدودیت سنی وجود دارد؟ هیچ محدودیت سنی برای تحصیل در ایتالیا وجود ندارد اما سفارت ایتالیا محدودیت‌هایی را در این زمینه در نظر گرفته است.

آیا تحصیل پزشکی در ایتالیا دارای محدودیت سنی است؟ حداکثر سن برای تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا ۲۶ سال است.

محدودیت سنی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور ایتالیا چقدر است؟ افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا را دارند باید قبل از 35 سالگی برای دریافت پذیرش اقدام کنند.

آیا برای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا، محدودیت سنی وجود دارد؟ سن افراد در دریافت بورسیه تحصیلی هیچ نقشی ندارد .

ما در این مقاله درباره شرایط سنی تحصیل در ایتالیا با شما صحبت کردیم و راهنمای جامع آن را در اختیار شما قرار دادیم،همچنین شما همراهان همیشگی مهرآباد گشت اگر سوالی درباره ویزای تحصیلی ایتالیا،وقت سفارت ایتالیا و ... داشتید حتما با شماره ۰۲۱۸۸۸۳۳۱۲۳ با کارشناسان ما در تماس باشید و با خیال راحت تمام مراحل را به ما بسپرید.


* در حال حاضر خدمات مربوط به اخذ ویزا و وقت سفارت کشور ایتالیا توسط آژانس مهرآبادگشت کوپال انجام نمی گردد * 

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر