جاذبه های گردشگری بلگراد

جاذبه های گردشگری بلگراد

بلگراد همچون نگینی درخشان در شبه جزیره ی بالکان است که امروزه سیل عظیمی از گردشگران سالیانه وارد این شهر زیبا و منحصر به فرد میشوند . بلگراد پایتخت جذاب و البته مهمترین شهر کشور زیبای صربستان است که با اماکن تاریخی فرهنگی فراوان توجه بسیاری را به خود جلب کرده . ما در این مقاله قصد معرفی 4 تا از بهترین جاذبه های این شهر رنگارنگ را داریم .

موزه ماشین (car museum) : موزه ی ماشین در شهر بلگراد از جدیدترین موزه های خودرو در سطح جهان است . گرد آورنده ی این مجموعه ی مهیج و دیدنی در شخصی با نام براتیسلا و تپکوویچ است که با یک برنامه ریزی دقیق و یک استراتژی قوی این موزه را افتتاح کردند که البته با استقبال بینظیری نیز مواجه شدند . این مجموعه ی حیرت انگیز اتومبیل های کمیاب و قدیمی فراوانی را در خود جای داده.


پیشنهاد میکنیم اگر علاقه مند به اتومبیل های قدیمی هستید در سفر به بلگراد حتما سری به این نمایشگاه دائمی بزنید .

کاخ و موزه ی سلطنتی بلگراد : از دیگر جاذبه های دیدنی در این شهر رنگارنگ میتوان به کاخ سلطنتی شهر اشاره کرد . این کاخ باشکوه و مجلل که در سالهای 1924 و 1929 ساخته شد امروزه به عنوان یک موزه نیز مورد بازدید قرار میگیرد . نقاشی های دیواری زیبا ، تراس های بزرگ با فضای سبز لوکس ، سنگ های تزئینی گران بها و ده ها اجزای گران بهای دیگر هماهنگی بینظیری برای تکمیل این مجموعه به وجود آورده اند . کاخ سلطنتی بلگراد با 5 موزه ی دیدنی که اشیای گران بهایی در آن نگهداری میشود از شما پذیرایی خواهد کرد.


موزه نظامی : موزه نظامی بلگراد دیگر موزه ی دیدنی و البته تاریخی شهر است که در سال 1878 تاسیس شد . این موزه دارای 3000 نوع اشیا و اجزای قدیمی ارزشمند است که شمال کلاه یونانی ، کلاوخنجر ، زره شوالیه ، سپر و تیر و اجزای جنگی دیگر است . اسلحه های متفاوت در این موزه قابل بازدید است . این موزه ی جذاب و دیدنی در دیوار های قلعه ی بلگراد قرار گرفته پس فرصت را از دست ندهید و با رفتن به آنجا هم از قلعه دیدن کنید و هم از موزه ی نظامی.البته این دو مکان دیدنی به علت مجاور بودن با دو رودخانه ی ساوا و دانوب به شما این امکان را میدهد که از این دو رودخانه ی پرآب و زیبا نیز دیدن کنید.

جورموواک : باغی به نام باغ گیاه شناسی در سال 1874 در شهر بلگراد تاسیس شد . باغی که دارای چندین بخش جداگانه و زیبا است . از ویژگی های این باغ زیبا که از آن به عنوان باغ گیاه شناسی بلگراد نیز یاد میکنند میتوان به نزدیک بودنش به رودخانه ی دانوب اشاره کرد . 2500 گونه ی گیاهی زیبا و 250 گونه درخت در این باغ نگهداری میشود . بلوط 150 ساله ای در باغ وجود دارد که مورد علاقه ی بسیاری از گردشگران و توریستانی است که برای تعطیلات شهر بلگراد را انتخاب کردند . باغ ژاپنی بخش دیگری در باغ است که توسط معمار معروفی طراحی شده که بازدید از آن خالی از لطف نیست . پیشنهاد میکنیم اگر علاقه مند به گل و گیاه هستید از این باغ زیبا در بلگراد غافل نمانید .شما میتوانید از ساعت 9 صبح تا 10 شب برای بازدید از این باغ بروید.