پارک کاله مگدان بلگراد

پارک کاله مگدان بلگراد (kalemegdan park  )

بلگراد شهری بزرگ و پرجمعیت است که درست در همریزگاه دو رود پر آب دانوب و ساوا قرار گرفته.این شهر دارای تاریخچه ای قدیمی است که به سالهای 400 قبل میلادی برمیگردد.این شهر در دهه ی اخیر خود را به مقصدی مهم و پرطرفدار تبدیل کرده.اماکن و طبیعت بکری که در دل این شهر نهفته قطعا شما را غافلگیر خواهد کرد.یکی از اماکنی که طرفداران بسیاری میان توریستان و مسافرین این شهر دارد پارک کاله مگدان است.


پارکی با مساحت حدود کیلومتر مربع که در قسمت مرکزی شهر قرار گرفته.دسترسی راحت به این پارک از دلایلی است که همیشه پارک را شلوغ کرده.برای رفتن به پارک کاله مگدان کافیست خودتان را به تراموا یا یک ایستگاه اتوبوس برسانید تا بدین وسیله به راحتی به پارک برسید.البته تورهای گردشگری ای نیز وجود دارد که شما را همراه عده ای دیگر به پارک میبرند و جای جای پارک را در معرض نمایش قرار میدهند.این تورها شما را با قطار های کوچک به پارک میبرند.به یاد داشته باشید اگر تعدادتان زیاد باشد میتوانید کمی هم تخفیف بگیرید.

پارک کاله مگدان از پارک های شناخته شده ی شهر است که سالیانه میزبان گردشگران بسیاری است.سال 1870 این پارک بنا شد و از همان سال طرفدارانش را تا به امروز حفظ کرده.شما میتوانید ساعت ها در پارک خوش بگذرانید و از راه های پرپیچ و خمی که به جنگل های وسیع ختم میشود عبور کنید و از هوای پارک و آزاد نهایت لذت را ببرید.پارک در بالای صخره ای مرتفع قرار گرفته که با رفتن به آنجا به دو رودخانه ی دانوب و ساوا تسلط کامل خواهید داشت،قطعا هیجان انگیز خواهد بود چرا که ارگ اصلی کاله مگدان بر این منظره ی شگفت انگیز سایه افکنده.


از مناظر زیبا و چشم نواز پارک که بگذریم به برنامه های تفریحی و شادش میرسیم از جمله فستیوال های شاد و برنامه های ورزشی مفرحی که در روزهایی خاص به صورت منظم در پارک برگزار میشود و شما هم میتوانید در آنها شرکت کنید.از طرفی مجسمه ها و بناهای زیبایی در پارک وجود دارد که توریستان دور تا دور آنها را برای عکاسی احاطه کرده اند.

اگر بخواهیم درباره ی تاریخچه ی پارک چیزی بگوییم باید به سال 1867 اشاره کنیم که برنامه ی اولیه ساختش توسط شاهزاده ی وقت صادر گردید . فضای سبز پارک به مرور زمان مکانی برای مردم بومی و توریستان علاقه مند شد و نهایتا یکی از مهمترین و نامی ترین پارک شهر و حتی کشور شد.این پارک مکانی بسیار مناسب و ایده آل برای یک روز مفرح خانوادگیست چرا که وسایل بازی کودکان به شما این امکان را میدهد که با خیالی آسوده کودکانتان را سرگرم کنید و به گشت و گذار در پارک مشغول شوید.

پیشنهاد میکنیم بازدید از پارک را در هیچ شرایطی از دست ندهید.با تور بلگراد - تور صربستان مهرآباد گشت از این پارک زیبا دیدن نمایید.

تور های مرتبط

هتل های مرتبط

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر