جاذبه های گردشگری صربستان

جاذبه های گردشگری صربستان

صربستان کشوری زیبا در شبه جزیره ی بالکان است که در قسمت شرقی اروپا قرار گرفته.کشوری که کمتر مورد توجه قرار میگرفت در دهه ی اخیر مکانی ایده آل برای توریستان و گردشگران در سطح جهان شده.البته موقعیت جغرافیایی منحصر به فردش بی تاثیر در این امر نیست.درکل صربستان دارای اماکن و امکاناتی است که توانسته به مقصدی جذاب و دیدنی برای طرفدارانش تبدیل شود.از جاذبه های این کشور میتوان به اماکن زیر اشاره کرد:

میدان جمهوری بلگراد:


میدان جمهوری میدانی در مرکز شهر بلگراد است که درواقع گذشته را به زمان امروزه شهر وصل میکند.این میدان توسط بسیاری از ساختمان های مهم شهر احاطه شده،ساختمان اماکنی مثل موزه ی ملی،تئاتر ملی و ده ها ساختمان دیگر.در وسط میدان بنای باشکوه شاهزاده ی صربی ساخته شده که سوار بر اسبش است.در قرن 19 این مجسمه را به منظور روز بزرگداشت آن شاهزاده ساختند.از همه ی این بحث ها که بگذریم رستوران ها و کافه های بینظیر اطراف میدان نقش به سزایی در معروف شدنش داشته.رستوران ها و کافه هایی با خوردنی و نوشیدنی هایی متنوع و منحصر به فرد.همین امر باعث شده سیل عظیمی از جمعیت چه به بهانه ی میل کردن غذا و چه برای بازدید از میدان روانه ی این مکان شوند.


برج آوالما بلگراد (avala tawer) :


آوالما نام کوهی در صربستان است که اگر به بالای آن برسید به کل شهر بلگراد تسلط خواهید داشت.کوه آوالما با ارتفاع 510 متر از سطح دریا در قیمت جنوب شرقی شهر بلگراد قرار گرفته.زمین های سبز کم ارتفاع در اطراف کوه منظره ای خیره کننده را به وجود آورده که افرادی را ساعت ها به تماشا مشغول میکند.


برجی در این کوه ساخته شد که به دلیل نام این کوه نامش را آوالما نهادند.این برج 200 متری در جریان بمباران های سال 1991 آسیب هایی را متحمل شد اما نهایتا در سال 2010 رسما دوباره افتتاح شد.برج آوالما امروزه از بلندترین برج های شبه جزیره ی بالکان است و همین امر باعث جذب افراد بسیاری به این منطقه شده.در سفر به بلگراد از بازدید این شهر زیبا غافل نمانید ، شما میتوانید توسط آسانسور برج 38 طبقه بالا بروید و از آن بالا مناظرزیبای اطراف را تماشا کنید .

موزه قومی بلگراد :


از قدیمی ترین موزه های بلگراد موزه قومی است که در سال 1901 بنا شد و در سال 1904 برای اولین بار نمایشگاه دائمی ای درش ایجاد شد . اشیای بسیاری در موزه نگهداری میشد اما در جنگ جهانی اول بسیاری از آنها نابود شد .در سال 1920 کتابخانه ای در موزه ساخته شد که دارای 6000 نشریه است . در جنگ جهانی دوم تمامی اشیای موزه را بسته بندی کردند و پس از جنگ محل موزه را به ساختمان بورس انتقال دادند . این موزه امروزه مورد توجه بسیاری قرار گرفته همچنین 8 نمایشگاه دائمی و نزدیک به 300 نمایشگاه قومی در این موزه برگزار شده است . در سفر به بلگراد حتما سری به این موزه بزنید .


تور های مرتبط

هتل های مرتبط

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر