قوانین و مقررات بلیط‌های رجا

قوانین و مقررات بلیط‌های رجا

۱.مفقود شدن بلیط قطار

اگر بلیط قطار مسافر مفقود شود ، او می‌تواند در ساعت ۹ الی ۱۷ هرروز به آژانس گردشگری مهرآباد گشت به آدرس:تهران،خیابان مطهری،خیابان فجر،پلاک ۴۸ واحد ۱ مراجعه نموده و بليط مجدد خود را دريافت نمايد. نکات مهم برای دریافت دوباره بلیط مفقود شده: زمان اين مراجعه نبايد كمتر از ۴۵ دقيقه مانده به حركت قطار باشد هرینه بلیط نباید استرداد شده باشد و اگر المثنی است بايد اصل آن هم ارائه شود.

۲.تاخیر حرکت قطار از مبدا

تأخير در زمان حركت قطارهایی كه مسافران آن از باجه كنترل بليط عبور و در سكو يا داخل قطار قرار گرفته‌اند جزو تاخير نهايی آنها در مقصد محاسبه می‌گردد و در مقصد پرداخت می‌شود.

۳.تاخیر در رسیدن به مقصد

اگر تاخير قطار ناشی از حوادث طبيعی نباشد و ناشی از کوتاهیی و یا ایجاد مشکل در راه‌آهن يا شركتی كه حمل مسافر را به عهده دارد باشد در صورت تاخير بيش از حد مجاز به مسافر ۵۰٪ هزینه بليط قطار، بعد از كسر خدمات (خدمات ايستگاهی و پذيرایی) حداكثر تا يك‌ماه پس از تاريخ حركت پرداخت می‌شود. ضمناً در صورت گذشتن از وعده غذايي (صبحانه: ۸صبح، نهار: ۱۳ظهر، شام: ۲۰شب) يك وعده پذيرایی رايگان هم انجام می‌شود.

۴.جا ماندن مسافر از قطار بعدی به علت تاخیر قطار

در صورت تأخير بيش از زمان معين كه باعث جاماندن مسافر از قطار بعدی شود، اگر فاصله بين ورود قطار قبلی و حركت قطار بعدی بيشتر از ۳ ساعت باشد و هر دو بليط قطار هم به نام مسافر باشد، وجه كامل بليط قطار بعدی پرداخت يا مسافر با قطارهای بعدی اعزام می‌شود. اگر هم اين تأخير باعث شود مسافر در شب اقامت داشته باشد، هزينه اقامت و غذا به عهده شركت رجا است. در صورت اعزام با قطار درجه‌ پايين‌تر تفاوت هزینه بليط قطار به مسافر پرداخت می‌شود و در صورت اعزام با قطار درجه‌ بالاتر، تفاوت هزینه از مسافر دريافت نمی‌شود.

۵.جا ماندن مسافر از هواپیما و یا دیگر وسایل حمل و نقل به علت تاخیر قطار

اگر تاخير قطار بيشتر از ۳ ساعت بوده و این تاخیر به دلیل حوادث طبیعی نباشد و طبق برنامه فاصله بين رسيدن قطار و حركت وسيله‌ی بعدی، بيشتر از ۴ ساعت بوده و هر دو بليط قطار به نام مسافر باشد، با ارائه‌ی مدرك لازم به مديريت بازاریابی و فروش شركت رجا، اقدام لازم برای پرداخت خسارت استرداد بليط و ساير وسائل مسافرتی انجام می‌شود.

۶.منصرف شدن مسافر قبل از شروع سفر به دلیل تاخیر حرکت قطار در مبدا

در صورت تاييد تاخير بيشتر از ۱ ‌ساعت و اطلاع‌رسانی به مسافران مشروط بر باز بودن باجه فروش بليط ايستگاه و عدم استفاده شدن بليط تا قبل از حركت قطار، هزینه كامل بليط قطار در همان‌ روز و در ايستگاه مبدا پرداخت می‌شود.

۷.ابطال بلیط قطار

حداكثر تا ۱ ‌ساعت بعد از صدور بليط مشروط بر عدم حركت قطار، باز بودن مركز فروش، ابطال بليط فقط در همان مركز صادر كننده با پرداخت وجه كامل آن امكان‌پذير می‌باشد.

۸.لغو برنامه حرکت قطار

وجه كامل بليط، تا ۱ ‌ماه بعد از تاريخ حركت در تمام مراكز فروش به مسافر پرداخت می‌شود يا می‌تواند با اولويت، بليط براي قطارهای بعدی تهيه نماید.

۹. لغو برنامه رفت قطار بلیط رفت و برگشت قطار

اگر بلیط رفت و برگشت يكسان باشد، تمام هزینه بلیط قطار رفت حداكثر تا ۱ ‌ماه پس از تاريخ حركت در تمام مراكز فروش به مسافر پرداخت می‌گردد و يا در صدور بليط قطارهای بعدی اولويت خواهد داشت. در صورت درخواست مسافر، هزینه كامل بليط برگشت هم پرداخت می‌شود. حداكثر زمان استرداد وجه بليط برگشت ۳ ساعت قبل از حركت قطار مي‌باشد.

 ۱۰.مشکل در تهویه قطار

اگر بليط به نام مسافر باشد، ۵۰٪ هزینه بليط پس از كسر خدمات هزينه پذيرایی و خدمات ايستگاهی به مسافر حداكثر تا ۱ ماه بعد از تاريخ حركت تحت شرايطی پرداخت می‌شود.

 ۱۱.صدور بليط قطار برای كودک

هزینه بلیط قطار برای کودکان بین ۲ تا ۱۲ سال ، با ارائه‌ی شناسنامه در مراكز فروش و يا به صورت اينترنتی، بليط نيم بها صادر می‌گردد.

۱۲. صدور بليط قطار براي نوزاد

برای نوزادان زیر ۲ سال بدون اختصاص جا،با پرداخت ۱۰٪ هزینه بلیط، صادر می‌گردد. درصورت درخواست جا برای نوزاد زیر ۲ سال، بليط آن به صورت نیم بها صادر می‌گردد.

۱۳.ابطال و استرداد بلیط قطار

 بلیط قطار تا یک بعد از صدور آن، به شرط عدم حركت قطار و بازبودن مراكز فروش، در مركز صادر كننده‌ی بليط با پرداخت كامل هیزنه‌ی آن به مسافر قابل ابطال می‌باشد.

 قوانين پرداخت بهای بليط بعد از استرداد:

  • تا ساعت ۱۲ روز قبل از حركت قطار، ۹۰٪ هزینه‌ی بليط پرداخت می‌شود.
  • از ساعت ۱۲ روز قبل از حركت تا ۳ ساعت قبل از حركت قطار، ۷۰٪ هزینه‌ی بلیط پرداخت می‌شود.
  • از ۳ ساعت مانده به حركت قطار تا لحظه‌ی حركت قطار ۵۰٪ هزینه‌ی بلیط پرداخت می‌شود.
  • استرداد بليط قطار بعد از حركت قطار امكان‌پذير نمی‌باشد.

۱۴. خدمات ويژه خانواده شهدا و جانبازان

صدور بليط نيم‌بها برای جانبازان و خانواده شهدا (با ارائه اصل كارت شناسایی معتبر بنياد مربوط) بصورت رفت و برگشت در مهرآباد گشت امكان‌پذير است.

۱۵. خدمات مخصوص معلولان

 باجه خدمات امداد در ايستگاه راه‌آهن، آماده‌ی خدمات‌دهی به جانبازان، معلولان و افراد نيازمند به خدمات پزشكی می‌باشد.

  • براي تردد ويلچرها در ايستگاه‌های اصلی قطار، آسانسور و سطح شيب دار تعبيه شده است.
  • در قطار ويلچر برای افراد نيازمند موجود می‌باشد.

نکات مهم قوانین و مقررات بلیط‌های رجا

- در رزرو قطارهای رجا به همراه هتل، نوع اتاق و مدت اقامت باید بطور دقيق برای هر بليط انتخاب شود. 

- برای پذيرش مسافر در هتل، همراه داشتن اصل كارت ملی و شناسنامه الزامی است و ملاک احراز زوجيت مطابق قوانين هتل‌های ايران، تنها ذكر نام همسر در شناسنامه می‌باشد.

- پذيرایی در بعضی از قطارهای ويژه، اختياري و طبق درخواست مسافر انجام می‌شود. لذا هنگام تهيه بليط و در صورت تمايل به پذيرایی در قطار با پرداخت هزينه مربوط بليط خود را دريافت نمايند.

 - پرداخت خسارت، با ارائه‌ی اصل شناسنامه يا كارت شناسایی معتبر به همراه يك برگ كپی آن و بليط تا ۱ ‌ماه بعد از تاريخ حركت در تمام مراكز فروش بليط امكان‌پذير است. 

  • درصورت مشاهده‌ی افراد بدون بليط در قطارهاط عادي و سريع‌السیر، رئيس قطار وظیفه دارد هزینه‌ی كامل بليط قطار را از مسافر با صدور قبض مربوط و ارايه آن به مسافر، دريافت نماید.

  • رزرو بلیط قطار

شما همراهان همیشگی ما در این مقاله از مهرآباد گشت با قوانین و مقررات بلیط‌های رجا با ما همراه بودید،مهرآبادگشت صادر کننده بلیط قطار به تمام نقاط کشور با تمام خطوط ریلی می‌باشد.کافیست برای رزرو بلیط قطار خود با شماره ۰۲۱۸۸۸۳۳۱۲۱۳ تماس حاصل بفرمایید تا با کمترین نرخ ،بلیط قطار مقصد خود را رزرو نمایید.مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر