معرفی سوغاتی های صربستان

در ادامه سوغاتی های صربستان را به شما معرفی خواهیم کرد.با ما همراه باشید...

قلمدان هایی به شکل اوپاناک (opanak) : شاید هزاران بار اوپاناک را دیده باشید این قلمدان ها که به شکل اوپاناک ساخته شده بسیار زیبا و جالب است . اوپاناک ها پاپوش هایی سنتی هستند که از نمادهای شناخته شده ی صربستان نیز است اما بدلیل استفاده ی کمتر از آن به دلیل سبک زندگی امروزی نوآوری کردند  قلمدان ها و گلدان هایی زیبا از آن ساختند . البته تا همین 50 سال پیش هم اوپاناک استفاده میشد و امروزه نیز در بازارهای صربستان به فروش میرسد . این قلمدان ها طرح ها و رنگ های بسیار متفاوت و متنوعی دارند که قطعا انتخاب را برای شما سخت خواهد کرد .


صندلی های نقاشی شده از روستای kavacica : از دیگر سوغاتهای خاص و منحصر به فرد در صربستان این صنایع دستی روستایی است . روستای kavacica سرشار است از هزاران هزار نقاشی که هر کدام طرح های متنوعی در ذهنشان دارند . این نقاشان هنرمند با نقاشی روی اشیا به خصوص صندلی ها طرح های خارق العاده ای را خلق میکنند .


ساز سنتی (gusle) : صربستان کشوری است که موسیقی محلی اش با فرهنگش گره خورده . یکی از سازهای محلی این ساز سنتی خوش صداست که درواقع بخش مهمی از تاریخ و فرهنگ صربستان نیز محسوب میشود . اگر قصد خرید این ساز را داشتید به چوبش بسیار دقت کنید . معتبر ترین این سازها آنهایی است که با چوب بریده شده اند . این ساز سوغات ویژه ای است که از بهترین سوغات های کشور محسوب میشود چرا که هم جنبه ی دکوری دارد و هم میتوانید نواختنش را بیاموزید .با تور صربستان مهرآباد گشت همسفر باشید...قلب های licifel : این قلب های زیبا و منحصر به فرد بهترین هدیه برای دوستان وخانواده است . قلب هایی با طرح و رنگ های بسیار متنوع . این سوغاتی های کوچک و زیبا طرفداران بسیاری دارند و در تعداد بالا معمولا خریداری میشوند . این قلب های شیرین در همه ی سوپرمارکت ها فروخته می شود.


زیور آلات دست ساز : گوشواره های زیبایی که دست ساز هستند از بهترین نوع سوغات در صربستان است . این گوشواره های منحصر به فرد به شکل آدمک هایی هستند که نماد وسمبل صربستان محسوب میشود . تنوع و زیبایی این زیورآلات دست ساز صربی به قدری زیبا است که قطعا در انتخاب آنها به مشکل خواهید خورد . این آدمک های بانمک از سوغاتی های پرطرفدار است که در صربستان خریداری میشود.شما هم می توانید به همراه تور صربستان مهرآباد گشت از سوغاتی های زیبای صربستان دیدن و خرید نمایید.

تور های مرتبط

هتل های مرتبط

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر