یادمان شهید در بغداد

درباره کشور عراق

عراق یکی از قدیمی‌ترین کشورهای دنیا است. کشور عراق در غرب ایران و در خاورمیانه قرار دارد. در این کشور آرامگاه تعداد زیادی از امامان معصوم ما قرار دارد ،که به دلیل مرقد امامان معصوممان به یکی از قطب‌های گردشگری مذهبی در خاورمیانه تبدیل شده است. وجود مرقدهای امامان شیعیان در شهر‌های نجف، کربلا، کاظمین و سامرا شیعیان فراوانی را از تمام نقاط ایران و جهان برای زیارت به این سرزمین می‌کشاند. لازم به ذکر است که اگر قصد سفر به این کشور را دارید،قبل از هر کاری اقدام به دریافت ویزای عراق نمایید.

ما در این مقاله قصد داریم یادمان شهید در بغداد که یکی از جاذبه‌های مذهبی عراق محسوب می‌شود را به شما معرفی کنیم،با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

یادمان شهید در بغداد

بغداد پایتخت عراق و بزرگترین شهر آن است که دارای جاذبه‌های گردشگری تاریخی و مذهبی فراوانی می‌باشد.

در پارک زورا ۳ بنای یادبود از هنرمندان عراقی وجود دارد که هدف آن یادآوری تحمل سختی مردم عراق در طی ۸ سال جنگ ساخته شده‌اند.

بنای اول را با نام بنای یادبود سرباز گمنام در سال ۱۹۸۲ میلادی ساختند. بنای دوم یادمان شهید نام داشت که در سال ۱۹۸۳ میلادی ساخته شد. سپس بنای سوم را با نام طاق پیروزی در سال ۱۹۸۹ میلادی در پارک زورا افتتاح شد.

تاریخچه یادمان شهید در بغداد

یادمان شهید، بنای یادبود گنبدی شکلی است که در بغداد و در کرانه رود دجله به دست معمار عراقی به نام سامان کمال ساخته شده است. 
این بنا دارای ۴۰ متر ارتفاع و شعاع ۹۵ متر در دریاچه‌ای مصنوعی قرار دارد. این بنا به دست اسماعیل فتاح الترک ساخته شد که شباهت بسیار زیادی با گنبدهای دوران عباسیان داشته است.

بنای یادمان شهید در بغداد مانند گنبدی است که از وسط نصف شده باشد و در وسط آن پرچم عراق قرار دارد. در تزئین این بنا از سرامیک‌های فیروزه‌ای استفاده کرده‌اند که زیبایی خاصی به بنا بخشیده است. در زیر سکوی بنای یادمان شهدا موزه، کتابخانه، کافه تریا، سالن سخنرانی و نمایشگاه قرار دارد. از دیگر قسمت‌های پارک زورا می‌توان به زمین بازی، پارکینگ، پل‌ها، دریاچه و مسیرهای پیاده‌روی اشاره کرد. 
برای دیدن جاذبه‌های مذهبی ‏کربلا، دیدنی‌های کاظمین، سامرا، نجف،بغداد و دیگر شهرهای عراق را می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و قبل از ‏سفر، اطلاعات خود را در خصوص سفر تکمیل کنید، در خصوص ‏چگونه ویزای عراق بگیریم؟، چگونه به کربلا سفر کنیم؟ و توصیه‌هایی درباره سفر به عراق می‌توانید به وبلاگ مهرآباد گشت مراجعه نمایید. ‏

التماس دعا

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر