بهترین بازارهای محلی باکو

بهترین بازارهای محلی باکو

یکی از راه‌های آشنا شدن با فرهنگ و نوع زندگی محلی و بومی هر شهر و کشوری،بازارهای محلی آن است.این نوع بازارها در مقایسه با بازارهای مدرن و امروزی،دارای حال و هوایی سنتی هستند که با خرید کردن در آنها می‌توانید تجربه‌ای از فرهنگ مردم بومی و محلی را داشتته باشید.به همین خاطر ما در این مقاله از مهرآباد گشت قصد داریم درباره بهترین بازارهای محلی باکو با شما عزیزان صحبت کنیم.

این شهر جاذبه های گردشگری فراوانی دارد،که هر فردی با هر سلیقه ای را ارضا می‌کند.اگر شما تور باکو را رزرو کردید و قصد دارید به این شهر جذاب سفر کنید،حتما از مکان‌های گردشگری ان هم بازدید نمایید.اما اگر شما دوست دارید که بیشتر با فرهنگ و سبک زندگی مردم باکو آشنا شوید،در کنار بازدید از جاذبه‌های گردشگری آن به بازارهای محلی باکو هم سری بزنید.

نکاتی درباره خرید در باکو

قبل از پرداختن به موضوع معرفی بهترین بازارهای محلی باکو،بهتر است شما نکاتی درباره خرید در باکو را بدانید.بازارهای محلی باکو انواع مختلف و متفاوتی دارد:بازار خرده فروشان و دست فروشان،غرفه‌های صنایع دستی و سوغاتی،فروش میوه و سبزیجات تازه،انواع لباس که در راستای خیابان های معروف باکو قرار دارند.بازارهای تازه بازار و یاسیل بازار دو بازار معروف باکو هستند که اغلب گردشگران از این دو بازار حتما بازدید می‌کنند.

در هنگام خرید در باکو این موضوع را بدانید،که همه‌ی فروشندگان انجا انگلیسی بلد نیستند،پس بهتر است قبل از سفر به باکو کمی ترکی هم بلد باشید تا در ارتباط‌تان دچار مشکل نشوید.البته از آنجایی آذربایجان زمانی قسمتی از شوروی بوده،مردم انجا کمی با زبان روسی آشناییت دارند.

۱.تازه بازار باکو

تازه بازار باکو از مشهورترین بازارهای محلی باکو است که اگر شما قصد دارید با فرهنگ مردم بومی و محی این شهر آشنا شوید حتما از آن دیدن نمایید.این بازار همانطور که از اسمش هم پیداست،بازاری برای فروش مواد غذایی و سبزیجات تازه است.این بازار به عنوان بزرگترین و بهترین بازارهای محلی باکو است که بین ایستگاه مترو ۲۸ می و نظامی قرار دارد که دسترسی آن بسیار آسان است.قدمت این بازار به بیش از ۷۰ سال قبل از دوران شوروی سابق باز مانده است.

حال مردم برای خرید انواع خشکبار تازه،سبزیجات و ادویه‌های خاص باکو،خاویار بلوگا از سوغات مهم باکو،ماهی‌های تازه به این بازار می‌روند.همچنین این نکته را هم بدانید که این بازار مکانی مناسب برای عکسای و دیدن فرهنگ مردم باکو از نزدیک مکانی بسیار مناسب است.

ساعات کارتازه بازار باکو: همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۹ بعدازظهر می‌باشد.

۲.یاسیل بازار باکو

یاسیل بازار که به بازار سبز معروف است از بهترین و معروفترین بازارهای محلی باکو است.در این بازار انواع محصولات طبیعی و کشاورزی به عرضه می‌شود و اسم این بازار هم به همین خاطر است. اگر در مرکز شهر یعنی ایچهری شهر،یا مراکز خرید مشهور باکو باشید غرفه‌های سنتی و محلی کمتری پیدا خواهید کرد. اما کافیست کمی از مناطق توریستی باکو دور شوید و به ایستگاه قطار بروید تا با یکی از بهترین بازارهای محلی باکو روبرو شوید. مردم محلی باکو از نقاط مختلف برای فروش سبزیجات و میوه‌های طبیعی و تازه مانند انگور و بادمجان به یاسیل بازار می آیند. قیمت پایین محصولات و خرید مستقیم از تولیدکننده و کمک به اقتصاد محلی از جمله دلایل اصلی هستند که هرکس را ترغیب به خرید از این بازار می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم حتی اگر قصد خرید هم ندارید حتما از این بازار بازدید کنید و از حال و هوای باصفا و سنتی و محلی این بازار لذت ببرید.

ساعات کاریاسیل بازار باکو : همه روزه از ساعت ۶ صبح الی ۲۲ شب می باشد.

3.بازار روس‌های باکو

از دیگر بازارهای محلی که بازار خرده فروشان است،بازار روس هاست که در منطقه سانبونچو قرار دارد.

با بازدید از این بازار تجربه‌ای نزدیک از زندگی روزمره مردم باکو آشنا می شوید. در این بازار محصولات مختلف با قیمت ارزان به فروش می‌رسد و بسیاری از ساکنین باکو برای خرید الزامات خود به این بازار می‌آیند. خرده فروشان محصولاتی مانند وسایل دست دو، عتیقه، لباس های ارزان و وسایل الکترونیکی دست دو را می فروشند. این بازار در روزهای شنبه و یکشنبه یعنی اخر هفته‌ها دایر است و مردم محلی از قدیم برای کسب درآمدشان، محصولاتشان را به این بازار می آورده‌اند و از آن زمان تا به حال این بازار باقی مانده است. برای رفتن به این بازار محلی باکو حتما با کمک راهنمای تور خود بروید و یا از کسی که قبلا به این بازار رفته است کمک بگیرید.

ساعات کاربازار روس های باکو : شنبه و یکشنبه از ساعت ۹ صبح الی ۱۶ بعدازظهر می‌باشد.

دیگر بازارهای محلی باکو

علاوه بر بازارهای محلی دایمی و معروف که در یک مکان قرار دارند در خیابان‌ها و مناطق مختلف باکو  مغازه‌ها و بازارهای کوچکی وجود دارند که انواع محصولات را می‌فروشند. اغلب فروشندگانی را میبینید که محصولاتشان در کنار خیابان‌ها،پشت ماشینشان می‌فروشند .

ما در این مقاله از مهرآباد گشت درباره بهترین بازارهای محلی باکو با شما صحبت و معرفی کردیم،همچنین شما عزیزان و همراهان همیشگی مهرآباد گشت اگر سوالی درباره تور باکو،ویزا و جاذبه های گردشگری آن داشتید حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید تا سفری لذتبخش را به باکو با ما تجربه نمایید.


مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر