مهاجرت به کشور چین چگونه است؟

مهاجرت به کشور چین چگونه است؟

چین از جمله کشورهای وسیع در قاره آسیا با میراث ثروتمند و آثار تاریخی و قدیمی باشکوه می‌باشد که به خاطر تنوع بالا در جاذبه‌های گردشگری تاریخی و طبیعی که دارد سالانه توریستان بسیار زیادی را به سمت خود جذب می‌کند به همین خاطر تعداد افرادی که درخواست ویزای چین و تور چین را دارند به همین نسبت روز به روز افزایش می‌یابد. در این بین افرادی هستند که چین را فقط برای تفریح انتخاب نمی‌کنند بلکه یک مقصد برای زندگی انتخاب می‌کنند.با توجه به قوانین این کشور برای مهاجران ما در این مقاله قصد داریم درباره موضوع مهاجرت به کشور چین چگونه است با شما صحبت کنیم.

برای مهاجرت به کشور چین به هدف شما برای ورود به این کشور چیست بستگی دارد،برای مهاجرت به این کشور انواع ویزای چین وجود دارد،اگر شما هم فصد دارید به این کشور مهاجرت کنید حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شرایط مهاجرت به کشور چین

با توجه به این که هدف شما از ورود به کشور چین چه چیزی است، نوع ویزای چین شما هم متفاوت است. کشور چین برای قبول کردن مهاجر چند نوع ویزای مختلف دارد؛ برای دریافت ویزای چین شما باید مراحل اداری را پشت سر بگزارید حتی اگر قصد گردشگری در چین را هم داشته باشید، نیاز به دریافت ویزای توریستی چین دارید.

جالب است بدانید که ویزای توریستی L و ویزای مسافرتی (G) چین از معدود ویزاهای کشور چین هستند که احتیاج به تصویب از طرف موسسات دولتی، تجاری یا دانشگاهی ندارند. به همین خاطر برای دریافت ویزای توریستی چین مدارک زیادی لازم است.

قوانین مهاجرت به کشور چین

افرادی که وارد کشور چین می شوند باید در زمان مشخصی از این کشور بیرون بیایند، در صورتی که فردی غیر قانونی وارد کشور چین شده باشد باید مبلغ مشخصی را به عنوان جریمه بپردازد و یا اینکه باید ۳ تا ۱۰ روز بازداشت بماند. گاهی هم ممکن است که مقامات این کشور دستور ترک فوری آن فرد را بدهند. برای دریافت تابعیت چین افراد از طریق‌های زیر می توانند اقدام کنند:

با یک فردی که شهروند چین است ازدواج کنید.

از زمان ازدواج شما حداقل ۵ سال گذشته باشد.

حداقل ۹ ماه در ۵ سال متوالی در چین اقامت داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به چین

اصل گذرنامه

عکس رنگی زمینه سفید بدون عینک

بلیط هواپیمای رفت و برگشت به کشور چین

برنامه سفرتان

واچر هتل‌تان در چین

اصل و کپی فرم درخواست دانشجویی

مهاجرت تحصیلی به چین

یکی از اصلی‌ترین دلایل مهاجرت به چین، مهاجرت تحصیلی است. شما می‌توانید برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور مهاجرت کنید. این نکته را بدانید که دانشگاه های کشور چین سطح بالایی در علم دارند و همینطور هزینه‌ی دانشگاه‌های این کشور پایین است. دانشگاه‌های کشور چین برای همه‌ی مقاطع تحصیلی در کشور دانشجو می‌پذیرد و همینطور داوطلبان زیادی هم دارد چرا که هزینه تحصیل در چین بسیار پایین است.همچنین اگر شما زبان چینی بلد باشید هزینه‌ی تحصیل شما در چین کاملا رایگان خواهد بود. از بین دانشگاه‌های دولتی و خصوصی که در کشور چین وجود دارد حدود ۱۹۰ دانشگاه این کشور مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات ایران است.

مهاجرت کاری به چین

کشور چین برای کنترل تعداد درخواستهای کاری به این کشور شرایط قوانینی را وضع کرده تا متقاضیان کار خود را بتواند به راحتی مدیریت کند.

اولین شرط این است که فرد در شانگهای  چین به طور متوالی چهار سال کار کرده باشد و سالانه بیش از ۶ ماه در این شهر اقامت داشته و درآمدش هم بیش از ۶۰۰ هزار یوان بوده باشد مالیاتی برابر ۱۲۰ هزار یوانی را بپردازد ،در این صورت می‌تواند اقامت دائم خود را از این کشور بگیرد.

دانشجویانی که بعد از فارغ التحصیلی در دانشگاه‌های چین، قصد سرمایه گذاری هم نیز داشته باشند.

فردی که برای یک شرکت با مدارک دارای اعتبار در حال فعالیت باشد و برای متخصصان خود ۵ سال اقامت درخواست کرده باشد، این فرد پس از ۳ سال که در آن شرکت کار نماید می تواند درخواست اقامت دائم کند.

ویزای نوع F برای کار در چین

این نوع از ویزا تنها با دعوت از طرف کارفرما فقط ممکن است.
ویزای نوع F برای خارجی‌هایی که به طور شخصی به تبادل تجاری، غیر تجاری، تحقیقات علمی، تبادل فرهنگی، سمینارهای آموزشی و یا ورزشی دعوت شده اند نیز صادر می‌شود.

این نوع ویزای چین برای خارجی‌هایی است که به طور شخصی برای تبادل تجاری، غیر تجاری، تحقیقات علمی، تبادل فرهنگی، سمینارهای آموزشی یا رویدادهای ورزشی دعوت شده‌اند. در حالی این ویزای کسب و کار نامیده می‌شود، که زیر نظر یک کارفرمای چینی باشید. برای داشتن شرایط ویزای F، بازدید کنندگان نیاز به دعوت نامه، تایید دعوت نامه دارند. انواع ویزاهای چین به صورت زیر می‌باشد:

ویزای  نوع  M چین:  برای خارجی‌هایی است که برای مقاصد تجاری و غیر تجاری تمایل دارند به کشور چین مهاجرت کنند.

ویزا نوع Z چین: همه افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در کشور چین هستند باید یک ویزای Z را داشته باشند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به چین

با توجه به رشد اقتصادی کشور چین در سال‌های اخیر ، اقامت از طریق سرمایه گذاری یکی از جمله راه‌هایی است که متقاضیان بتوانند اقامت چین را بگیرند. تنها با ثبت شرکت در چین می‌توانند اقامت در این کشور را بگیرند.

مهاجرت از طریق خرید ملک در چین

یکی دیگر از راه های مهاجرت به کشور چین خرید ملک و زمین در این کشور است. البته این را بدانید که تنها خرید ملک کافی نیست و شما باید بتوانید در کنار آن دیگر راه‌های لازم برای گرفتن اقامت چین را انجام دهید تا بتوانید در این کشور برای همیشه بمانید.

مهاجرت از طریق نسبت فامیلی در چین

اگر  یکی از والدین کودک تابعیت چین را داشته باشد،افراد می توانند تابعیت چین بگیرند. البته زمانی که یک کودک از پدر و مادری که تابعیت چینی دارند و مقیم کشور دیگری هستند در خاک آن کشور به دنیا بیاید اقامت در چین به او تعلق نخواهند گرفت.

مهاجرت از طریق ازدواج در چین

یکی دیگر از راه های مهاجرت به چین برای دریافت اقامت این کشور،ازدواج است. اگر شما با یک فردی که تابعیت چینی دارد ازدواج کنید، می توانید بدون هیچ مشکل و دردسری اقامت کشور چین را دریافت کنید.

ویزای توریستی چین

افرادی که قصد سفر به چین را به منزله‌ی گردشگری دارند، باید ویزای توریستی از نوع L را دریافت کنند. این افراد باید دارای پاسپورتی با حداقل ۶ ماه اعتبار باشند. اگر متقاضی برای حضور در سفارت مشکل داشته باشد، می توان یک فرد یا سازمان را به عنوان وکیل خود انتخاب کند.

ما در این مقاله درباره مهاجرت به کشور چین چگونه است؟ با شما صحبت کردیم،همچنین اگر شما همراهان همیشگی مهرآباد گشت سوالی درباره ی ویزای چین،تور و جاذبه‌های گردشگری چین داشتید حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به همه‌ی سوالات خود پاسخ دهند و سفری لذت بخشی را با ما تجربه نمایید.

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر