1. صفحه اصلی
  2. وبلاگ
  3. بلوار ساحلی، دیدنی ترین جای باکو در شب

بلوار ساحلی، دیدنی ترین جای باکو در شب

بلوار ساحلی، دیدنی ترین جای باکو در شب

بلوار ساحلی، دیدنی ترین جای باکو در شب

باکو پایتخت آذربایجان است . اگر قصد سفر به باکو را دارید حتما قدم زدن در بلوار ساحلی  را دربرنامه سفر خود قرار دهید.این بلوار بسیار زیبا یکی از جاذبه های معروف و پر رفت و آمد شهر باکو است.در این مقاله همراه ما باشید تا بیشتر در خصوص بلوار ساحلی باکو بدانید.

این بلوار یکی از معروفترین پارک های اطراف دریای خزر است که بسیار معروف است.اگر قصد رزرو تور باکو را دارید دیدن از این بلوار ساحلی خصوصا در شب خالی از لطف نیست.این بلوار طولی حدود 3 کیلومتر دارد.

یکی از نکات جالبی که درباره ی بلوار باکو وجود دارد این است که مسئولان شهر باکو برنامه ریزی های دقیقی درباره ی آن و همسایگیش با دریای خزر دارند که بیشتر آن ها در این فاز هستند که این بلوار کمترین آسیب و آلودگی را به دریای خزر وارد سازد. البته این تنها اقدام مسئولان شهر باکو در مورد بلوار باکو نیست بلکه آن ها برنامه هایی را برای گسترش بیش از پیش بلوار در دست انجام دارند و می خواهند که از بلوار باکو، بالاتر از استانداردهای جهانی نگهداری کنند. از جمله برنامه هایی که در این راستا در حال انجام است می توانیم به؛ کاشت درخت های بسیار در این بلوار و گیاهانی اشاره نماییم که معمولا کمیاب هستند و در همه جا نمی رویند. این بلوار یکی از بهترین جاهایی است که می توانید در سفر خود به باکو به آن بروید. چون بسیاری از مکان ها و تجهیزاتی که در نقاط مختلف این شهر باید پیدا کنید را می توانید به صورت یک جا در این بلوار داشته باشید.

بلوار باکو امروزه به یکی از توریستی ترین مکان های پایتخت کشور آذربایجان شده است. از جمله مراکز مختلفی که در این بلوار بوجود دارد می توانیم به وجود انواع کافی شاپ های مختلف، رستوران های مختلف، مراکز خرید متنوع، چایخانه های سنتی البته با حفظ شاخصه های استاندارد بلوار باکو، سالن تئاتر و سالن سینما و زمین بازی اشاره نماییم. البته از فعالیت هایی که بسیار مورد علاقه ی مردم باکو است می توانیم به دوچرخه سواری و پیاده روی در مسیر مخصوص این بلوار اشاره نماییم. درباره ی دوچرخه سواری در محوطه ی این بلوار صحبت کردیم و باید در تکمیل آن به شما خوانندگان محترم بگوییم که امکان اجاره ی دوچرخه در این بلوار برای شما وجود دارد.

نگاهی به تاریخچه ی بلوار ساحلی باکو

با توجه به اسناد تاریخی موجود، در سال ۱۹۰۹ میلادی بود که به دستور رئیس اداره ی ساخت و ساز وقت شهرداری باکو و در کنار ساحل دریای خزر، این پارک که قرار بود محل تفریحی برای مردم باکو باشد؛ افتتاح گردید. البته در آن سال ها جنبش های زیادی در سراسر کشور آذربایجان برای ساخت و ساز و تغییر در فضای ساختمانی این کشور مخصوصا در شهرهای بزرگ آغاز شده بود. از نمونه ی این ساختمان ها که اتفاقا ساخت آن ها همزمان با ساختن عمارت ها و ساختمان های مختلف در صنایع مختلف آذربایجان و علی الخصوص در صنایع نفتی و در همسایگی دریای خزر بود راه افتاده بود، مصادف گردید. گفتنی است که شکل و ظاهر فعلی بلوار باکو با ظاهری که قبل ترها داشت کاملا فرق می کند و نسبت به گذشته توسعه ی بسیار زیادی پیدا کرده است. بلوار باکو زمانی که ساخته شد، یک مکان بسیار کوچک بود که نه تنها با یک مکان تفریحی بودن خیلی فرق داشت بلکه اصلا حتی به آن به قدری که باید رسیدگی شود، نمی شد.

جاذبه های اطراف بلوار ساحلی باکو

در اطراف بلوار ساحلی باکو جاذبه های دیدنی بسیاری وجود دارد که می توانند مقصدهای بعدی شما بعد از پیاده روی در بلوار باکو باشند. این جاذبه ها ترکیبی از جاذبه های تاریخی و یا جاذبه های مدرن در این شهر هستند و دست شما را برای یک باکو گردی درست و حسابی باز می گذارند.

برج های شعله ی باکو | Flame Towers in Baku

یکی از معروف ترین سازه های شهر باکو که در فاصله ی بسیار کمی از بلوار باکو قرار گرفته است، مجموعه برج های ۳ گانه ی شعله است. برج های شعله که هر کدام دارای ارتفاع های مختلف می باشند، این روزها تبدیل به یکی از مهم ترین نمادهای شهر باکو شده اند. برج های شعله از بالای سر به شکل یک مثلث در می آیند.

مینی ونیز باکو | Mini Venice in Baku

یکی از جاذبه های بسیار زیبای باکو که در نزدیکی بلوار باکو قرار گرفته است، مینی ونیز است. این منطقه یکی از جاذبه های شهر باکو است که اتفاقا فاصله اش با موزه ی فرش باکو هم تقریبا کم است. ونیز کوچک در سال ۱۹۶۰ میلادی ساخته شد و تا سالیان سال، بار تفریح و سرگرمی مسافران و مردم باکو را بر دوش می کشید. مینی ونیز باکو دارای مساحتی برابر با ۱۰ هزار متر مربع است و در اطراف آن، کانال های آبی که مصنوعی هم هستند بسیار وجود دارند. شباهت این منطقه به ونیز باعث شده است که به آن ونیز کوچک بگویند.

موزه ی فرش باکو | Azerbaijan Carpet Museum

موزه ی فرش باکو بعد از مینی ونیز قرار گرفته است و بعد از مینی ونیز می توانید از آن هم بازدید نمایید. این موزه، عنوان اولین مکان با کاربری موضوع فرش را در سراسر جهان دارد. در این مکان؛ بزرگ ترین مجموعه از فرش و قالیچه های بافت آذربایجان در انواع و اقسام مختلف را می توانید به صورت یک جا و در کنار یکذدیگر ببینید. به هر حال موزه ی فرش باکو، با این که در سال ۱۹۶۷ میلادی افتتاح شد اما در سال ۱۹۹۸ میلادی ساختمانش به موزه ی سابق لنین در باکو منتقل شد. این موزه علاوه بر جذابیت های داخلی، ساختمان زیبایی دارد. شکل سازه ی این موزه به شکل یک فرش لوله شده است. پیشنهاد می کنیم که حتما بازدید از این جاذبه را در برنامه ی گشت و گذارها و جاذبه گردی های خود در باکو بگنجانید زیرا این موزه بسیار زیبا است.

ایچری شهر | Icherisheher

جاذبه ی دیگری که در نزدیکی شما و بلوار باکو قرار دارد، ایچری شهر یا شهر قدیمس باکو است که در واقع هسته ی اصلی به وجود آمدن شهر باکو در قرون ۹ تا ۱۱ میلادی است. البته این نکته درباره ی شهر قدیمی باکو قابل ذکر است که در این منطقه اثر و آثاری از زندگی در دوره ی پارینه سنگی نیز به دست آمده است! ایچری شهر یکی از جاذبه های شهر باکو است که در سال ۲۰۰۰ میلادی به ثبت رسمی سازمان بین المللی یونسکو در آمد. ایچری شهر امروزه در بین دیواره هایی بلند محاصره شده است.

قصر شیروان شاه | Palace of The Shirvanshah

قصر شیروان شاه با این که در ایچری شهر قرار گرفته است اما یکی از جاذبه های تاریخی در اطراف بلوار ساحلی باکو است که ما آن را به صورت مختصر به شما معرفی خواهیم کرد. زمان ساخت این قلعه به قرن ۱۵ میلادی باز می گردد و در طول سال هایی که از عمر آن می گذرد و با آمدن زلزله های مختلف در این شهر، همچنان سالم و سر پا باقی مانده است. این قصر تاریخی در باکو از یاختمان اصلی، مقبره ی سید یحیی، دیوان خانه، مسجد و حمام تشکیل شده است.


اگر قصد سفر به باکو را دارید،برای اطلاع از نرخ تور باکو و رزرو تور باکو می توانید با کارشناسان مهرآباد گشت در تماس باشید.


مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر