چین گردی

چین گردی

چین از جمله کشورهایی است که قبل از رزرو تور آن باید ویزای چین را تهیه کنید و همچنین از جاذبه‌های گردشگری آن اطلاعات کافی داشته باشید تا سفری دلچسب را تجربه نمایید.

اغلب توریستانی که به چین سفر می‌کنند می‌خواهند فرهنگ باستانی و مدرن چین را ببینند.پکن و شی آن بهترین راه برای کاوش در گذشته شاهنشاهی این کشور را نشان می‌دهد.برخی از شهرهای این کشور آنقدر زیبا هستند که اگر دفعه اولتان است به چین سفر می‌کنید به هیچ وجه نباید آنها را از دست بدهید.طبیعت دوستان در چین به بازدید استان‌های جنوبی و غربی آن می روند و عاشقان مدرنیته شهر شانگهای را انتخاب می‌کنند..تا انتهای این مقاله با مهرآباد گشت همراه باشید تا چین را بیشتر بشناسید.

چین قدیمی و باستانی؛ پکن، شی آن، پینگیائو

محبوبترین جاذبه‌های گردشگری پکن شهر ممنوعه، قصر تابستانی، عبادتگاه آسمان و میدان تیان آن من هستند.اگر قصد دیدن دیوار بزرگ چین را دارید باید به شمال آن بروید و یک روز را صرف دیدن آنجا نمایید.از جمله مکان‌های گردشگری اخیر دهکده المپیک است که با معماری خاص و منحصر به فرد خود گردشگران بسیار زیادی را به سمت خود جذب کرده است.

 جاذبه گردشگری معبد بهشت چین از جمله پارک های پرطرفداران توریستان است که اگر قبل از طلوع خورشید به آنجا بروید مردمی را می بینید که به این پارک آمده‌اند و ورزش می‌کنند و حس زندگی و شادابی را لمس می‌کنید.در این پارک می‌توانید دوچرخه هم کرایه کنید و یا اینکه پیاده کوچه‌های قدیمی و تنگ خیابان نانلوگژیانگ را دیدن نمایید.

در شهر شی آن مجسمه‌هایی از جنگجویان قدیمی چین وجود دارد که به لشکر سفالین معروف است و در این شهر پشت دیوار چین یک مکان بسیار آرام و به دور از دغدغه‌های شهر نشینی است که در آن غازهای وحشی‌ای در این عبادتگاه وجود دارند که از آن می‌توانید لذت ببرید و همچنین پارک لی آن هو یکی از پارک های قدیمی و محلی این شهر است که در درون آن کافه‌ای وجود دارد که در حوض آن گل‌های نیلوفر صورتی و سفیدی وجود دارد که مانند بهشت زیبا است.

بعد از دیدن جاذبه‌های گردشگری پکن می‌توانید با قطار سریع السیر در کمتر از چهار ساعت به شهر تایی یوآن بروید و در آنجا شهر بسیار زیبا و کوچکی به نام پینگ یائو وجود دارد که با دیوارهای قدیمی احاطه شده است که همه را محو تماشای خود کرده است.در این شهر اولین بانک چین تاسیس شده است که پر از هتل‌های قدیمی و چایخانه های کلاسیک است.شهر پینگ یائو در وسط دو شهر پکن و شی آن وجود دارد.

مثلث شانگهای، سوژو، هانگژو

شانگهای از جمله شهرهایی است که به قلب بازرگانی چین معروف است.در این شهر بهترین هتل‌ها، رستوران‌ و غذاخوری‌ها و بهترین مراکز خرید چین در آنجا قرار دارند. اما تعداد جاذبه‌های گردشگری آن به اندازه پکن نیست و توریستان اغلب در کنار رودخانه گردش می‌کنند، از محله‌های قدیمی آن بازدید می‌کنند و یا از بوتیک‌ها و کافه‌های آن دیدن می‌کنند.

هتل آستورهاوس بهترین هتل شانگهای است که از هتل‌های قدیمی چین است.در کنار شهر شانگهای چین دو شهر سوژو و هانگژو از بهترین مکان‌هایی است که باید از آنها دیدن نمایید که به راحتی با قطارهای سریع‌السیر می‌توانید به این شهرها بروید.

دلیل معروف بودن شهر سوژو باغ‌های چینی سنتی و قدیمی آن است و شهر هانگژو هم به دلیل داشتن مزرعه‌های چای آن مورد توجه توریستان قرار میگیرد که در این دریاچه می‌توانید با قایق‌های پارویی گشت و گذار کنید.


در این مقاله ما درباره چین گردی با شما صحبت کردیم.حال شما همراهان عزیز مهرآباد گشت اگر سوالی درباره ویزای چین،تور و جاذبه های گردشگری آن داشتید حتما با کارشناسان ما در میان بگذارید تا سفری لذتبخش را تجربه نمایید.

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر