راهنمای سفر به کنیا

سفر به کنیا 

کنیا از لحاظ اقتصادی قدرتمند ترین کشور شرق آفریقا است. با اینکه کنیا فرهنگ های مختلفی دارد، اما مردم کنیا حس وطن پرستی زیادی نسبت به کشورشان دارند. بیشتر آن ها آینده کنیا را مثبت می‌بینند و از وجود گردشگرانی که باعث افزایش درآمد کشور می‌شوند، خرسند هستند. بیشتر گردشگران به خاطر طبیعت، حیات وحش و فرهنگ فوق العاده، به کشورکنیا سفر می کنند. پایتخت کنیا؛ نایروبی می باشد.

مواقعیت جغرافیایی

جغرافیای کنیا متنوع است. این کشور دارای خط ساحلی اقیانوس هند است و داخل آن پر از دشت های گسترده و تپه های فراوانی است. مرکز و غرب کنیا با دره ریفت کنی شناخته می شود که مرتفع ترین کوه های کشور یعنی کوه کنیا و کوه الگون نیز در مرز بین کینیا و اوگاندا قرار دارد. جنگل کاکامگا در غربی کنیا بقایایی از جنگل‌های بارانی آفریقای شرقی است. جنگل بزرگتری به نام مائو بزرگ‌ترین مجموعه جنگلی در شرق آفریقاست.

اطلاعات کلی کشور کنیا

اختلاف ساعت باتهران: نیم ساعت از تهران عقب تر است.

زبان رسمی: زبان انگلیسی و سواحلی

واحد پول: شیلینگ کنیا 

کد کشور: ۰۰۲۵۴

جهت رانندگی:  چپ

شماره های اضطراری: برای تماس با پلیس، آتش نشانی و آمبولانس باید شماره ی ۹۹۹ را بگیرید.

آب و هوای کنیا

آب و هوای کنیا معتدل و مطبوع است. در مناطق ساحلی هوای گرم اما مرطوبی را خواهید دید، درحالی که در شمال و شمال شرقی هوا نسبتا خشک و گرم است. آفتاب در این کشور بسیار سوزان است به همین دلیل در بیشتر فصول سال مردم با لباس های خنک و تابستانی در رفت و آمدند. سردترین ماه ها فوریه تا مارچ و گرم ترین ماه ها ژوئیه تا آگوست است.


بهترین زمان سفر به کنیا

حیات وحش کنیا بین تیر تا مهر بیشتر دیده می شوند و کل های یالدار و گورخرها در مهاجرتشان در ماه مرداد به ماسای می رسند و تا مهر زمانی که به سرنگتی تانزانیا می روند، آنجا می مانند. دیدن حیات وحش در تمام سال خوب است اما در پارک ملی های مختلف، زمان های خاصی گردشگر بیشتری به خود جذب می کنند.

بهترین زمان به طور کلی: ژوئن تا اکتبر، ژانویه تا فوریه (همه پارک ها)

فصل اوج گردشگری: تیر تا آبان، دی و بهمن(بعضی از پارک ها به خصوص ماسایی مره، امبوسلی و دریاچه ناکورو بسیار شلوغ هستند)

فصل افول گردشگری: اسفند تا اردیبهشت (برخی از اردوگاه ها و کمپ ها در مناطق با بارش زیاد بسته خواهند بود)

بهترین آب و هوا: تیر تا مهر (باران به ندرت می بارد)

بدترین آب و هوا: اسفند، فروردین و اردیبهشت (اوج فصل بارانی)

شکم گردی در کنیا

یکی از غذاهای محبوب در کنیا نیاما چوما یک غذای محلی است که در آن جوجه یا گوشت گاو خیلی آهسته روی زغال گریل می شود. اوگالی نا سوکاما ویکی یکی دیگر از غذاهای بسیار محبوب است که با پودر ذرت ساخته می شود و معمولا در کنار یک نوع سبزی به نام سوکاما ویکی سرو می شود. مکای پخته شده، خوراک دیگری است که در مناطق روستایی زیاد درست می شود. 

شهرهای مهم کنیا

از شهرهای مهم گردشگری کنیا می توان به نایروبی پایتخت کنیا، مومباسا و ناکورو نام برد که البته این پارک ملی های شهرها هستند که بیشتر مورد توجه اند.

جاذبه های مهم گردشگری کنیا

کنیا دارای برخی از بهترین طبیعت جهان است که در سفر به کنیا می توانید برخی از بهترین گیاهان و جانوران آفریقایی را ببینید. پارک ملی ها دارای شیر، زرافه، فیل و حیوانات زیاد دیگری هستند. عاقلانه این است که قبل از سفرتان در مورد اینکه کدام پارک ملی در آن زمان جاذبه های بیشتری را در اختیارتان می گذارد تحقیق کنید.


برای رزرو تور کنیا،اطلاع از شرایط ویزای کنیا می توانید با کارشناسان مهرآباد گشت در تماس باشید.


مشاهده نظرات

تور کنیا 11/02/2020 13:24:40

سلام وقت بخیر . برای رزرو تور کنیا اواخر آبان میشه راهنمایی کنید؟تشکر

11/02/2020 13:27:19

سلام دوست عزیز وقت بخیر برای رزرو تور کنیا می توانید با مهرآباد گشت تماس بگیرید و با کارشناسان تور ما در ارتباط باشید. 021-88833123

تور کنیا 11/11/2020 19:26:02

برای ثبت نام تور کنیا باید چه اقدامی انجام بدیم؟

11/11/2020 19:28:14

سلام دوست عزیز وقت شما بخیر با کارشناسان مهرآباد گشت در تماس باشید توضیحات لازم رو میدن خدمتتون. 02188833123


ثبت نظر