1. صفحه اصلی
  2. وبلاگ
  3. چگونه 48 ساعت را در ازمیر، ترکیه بگذرانیم

چگونه 48 ساعت را در ازمیر، ترکیه بگذرانیم

چگونه 48 ساعت را در ازمیر، ترکیه بگذرانیم

Asansör | © Yabancı / ویکی پدیا

 

دو روز ممکن است برای بازدید از همه جاهای دیدنی ، که استان ازمیر ارائه کرده کافی نباشد ، اما 48 ساعت در شهر ازمیر برای گشت و گذار کافی است. از بازارهای شلوغ گرفته تا آثار تاریخی ، نگاهی به این مکان ها می اندازیم.

قدم زدن در کوردون

تفرجگاه معروف ازمیر از سواحل اژه (5-6 کیلومتری از اسکله کوناک تا ایستگاه قطار آلسانکاک) و یک تجربه اساسی برای دیدن شهر است. به بیرون آب نگاه کنید ، چند عکس بگیرید ، برج معروف ساعت ازمیر را در میدان کوناک ببینید و دریکی از ، کافه ها و رستوران های ماهی  توقف کنید.

جاذبه ازمیر

کردون ازمیر © Bernard Gagnon / ویکی مدیا

 

Exlpore Kemeraltı Pazarı

یکی از بازارهایی که در هوای آزاد بنا شده است . این فروشگاه نه تنها دارای مغازه های رنگارنگ بسیاری است ، بلکه دارای حیاط های پنهان و خیابان های باریک تخته سنگی نیز است. حتماً Kızlarağası Han را ببینید ، یک کاروانسرای تاریخی زیبا که به نظر می رسد به موقع یخ زده است ، همچنین مسجد حصار و هشت کنیسه که در این محله مانده اند.

Kızlarağası Hanı © Haluk Comertel / ویکیواژه Commons

 

جاذبه ازمیر

در Gazi Kadınlar Sokağı بخورید و بنوشید

این خیابان که در محله بسیار محبوب Alsancak قرار دارد ، به "Gazi Kadınlar" معروف است ، اما در واقع خیابان شماره 1453 با علائم است. در ردیف رستوران های ماهی با صندلی های رنگارنگ در خیابان ، و همچنین برخی از سرگرم کننده ترین کافه های ازمیر درست در کنار هم قرار دارند. یکی از موارد دلخواه ، بایوس بار است که میزبان برخی از بهترین موسیقی زنده از سراسر ترکیه است.

Bios Bar: Alsancak Mahallesi ، 1453. Sok. شماره: 18 ، کوناک +90 0232 463 10 68

از آگورا دیدن کنید

یکی از مهمترین  خرابه های خیره کننده در شهرستان ازمیر، تاریخ آگورا  قرن 4 پیش از میلاد، زمانی که به عنوان  سمیرنا شناخته شده بود  ، شبکه سازه های سنگی به دستور امپراتور روم ماركوس اورئلیوس بازسازی شد. هنوز هم می توانید کلنادهای باستانی ، اتاقهای طاق ، باسیلها و مخازن باستانی را در این موزه زیبا و روباز در قلب شهر مشاهده کنید.

موزه هوای آزاد آگورا: Namazgah Mah ، Skı Tarık Sarı Sk. شماره: 29 ، کوناک +90 0232 483 46 96

Agora of Smyrna © Carole Raddato / ویکی مدیا

جاذبه ازمیر

 

نمایی از Asansör

Asansör (به معنای "آسانسور") در سال 1907 برای اتصال محله Karataş به تپه شیب دار ساخته شده است که به یک مکان برجسته در ازمیر تبدیل شده و یکی از بهترین مکان ها برای لذت بردن از مناظر از شهر و دریا است. امروزه آسانسور بازدید کنندگان را به جای کالاها حمل می کند و یکی از محبوب ترین رستوران های شهر (که اصطلاحاً Asans Asr نیز نامیده می شود را در نقطه بسیار بالای خود دارد. خیابان پشت آسانسیر نیز بسیار زیبا است و به نام خواننده مشهور پلی گلو ترکیه ، داریو مورنو نامگذاری شده است.

Turgut Reis Mahallesi، Şht. سیه نیهاتبی 76 / A ، کوناک ، +90 0232 293 47 77

موزه هنر و مجسمه سازی ازمیر را ببینید

یک موزه قطعی برای علاقه مندان به تاریخ ، این موزه دارای سه غرفه است که با آثار باستانی از Smyrna باستانی ، Teos ، Miletos و Pergamon پر شده است. به غیر از سرامیک ، اشیاء گرانبها ، جواهرات ، سکه ها و گلدان ها ، غرفه مجسمه سازی به خصوص قابل توجه است.

کوناک محللی ، میتات پاشا کاد. شماره: 94 ، کوناک ، +90 0232 482 03 93


موزه هنر و مجسمه سازی ازمیر © sailko / ویکی مدیا

جاذبه های ازمیر

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر