فرودگاه بین المللی مسقط در عمان

فرودگاه بین المللی مسقط در عمان

آشنایی با فرودگاه مسقط

مسقط ، پایتخت عمان هر ساله پذیرای مسافران و گردشگران زیادی است که به قصد تجارت،تفریح و ... به عمان سفر می کنند.در این مقاله قصد داریم فرودگاه بین المللی مسقط در عمان را معرفی کنیم.با مهرآباد گشت همراه باشید.

تاریخچه فرودگاه مسقط

فرودگاه بین المللی مسقط با کد یاتای MCT و کد ایکائو OOMS اصلی ترین فرودگاه کشور عمان محسوب می شود و در فاصله ۳۲ کیلومتری منطقه قدیم مسقط قرار گرفته است.این فرودگاه در سال ۱۹۷۳ و با نام فرودگاه بین المللی سیب (Seeb International Airport) کار خود را آغاز کرد و جایگزین فرودگاه کوچکی شد که در آن زمان در روستای بیت الفلج قرار داشت. با این حال، از سال ۲۰۰۸ نام این فرودگاه رسما به فرودگاه بین المللی مسقط تغییر پیدا کرد

نام رسمی: فرودگاه بین المللی مسقط

کد یاتا: MCT

کد ایکائو: OOMS

تعداد ترمینال: ۲

وبسایت: www.omanairports.co.om

گزینه های حمل و نقل فرودگاه

اتوبوس: اکثر هتل های بزرگ و مشهور سرویس اتوبوس ویژه ای به و از فرودگاه مسقط دارند و میهمانان خود را بین این هتل و فرودگاه جابجا می کنند. با این حال، اتوبوس های عمومی هم از خیابان سلطان قابوس حرکت می کنند و در فاصله کوتاهی از ترمینال های فرودگاه، توقف می کنند. با استفاده از اتوبوس در مدت زمان ۲۰ الی ۲۵ دقیقه می توانید از فرودگاه به مرکز شهر برسید. اگر وسایل و چمدان های زیادی ندارید و دوست دارید با هزینه ای مقرون به صرفه به هتل و مرکز شهر برسید می توانید از اتوبوس استفاده کنید.

شاتل هتل: همان طور که در بالا هم اشاره کردیم بسیاری از هتل های بزرگ و مشهور مسقط سرویس شاتل ویژه ای را برای میهمانان خود ارائه می کنند. برای این که مطمئن شوید که هتل محل اقامتتان هم چنین سرویسی را ارائه می کند حتما قبل از رسیدن با پذیرش هتل تماس گرفته و هماهنگی های لازم در این مورد را انجام دهید. برخی از معروف ترین هتل ها که سرویس شاتل هم ارائه می کنند عبارتند از: The Chedi Muscat، Eastin Residences Muscat، Majan Continental Hotel و Remas Hotel Suites.

تاکسی: برای مسافرانی که چمدان های زیاد و سنگین دارند و دوست دارند به راحت ترین شکل ممکن به هتل برسند تاکسی گزینه ای محبوب و پرطرفدار است. تاکسی اگرچه هزینه بیشتری از اتوبوس دارد، اما به دلیل آسایش و رفاهی که برایتان به ارمغان می آورد در بین گردشگران خارجی پرطرفدار است. در هر دو ترمینال میز سفارش تاکسی فرودگاه وجود دارد و با مراجعه به آن جا می توانید تاکسی بگیرید. اگر همراه با کودکانتان به مسقط سفر کرده اید، اگر نگران گم شدن در شهر هستید و اگر دوست دارید سریع و راحت به هتل بروید از تاکسی استفاده کنید. با استفاده از تاکسی در مدت زمان ۲۵ دقیقه می توانید خود را از فرودگاه مسقط به هتل و مرکز شهر برسانید. 

تور های مرتبط

هتل های مرتبط

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر