سوغات آنکارا

نظر قربانی

معروف ترین سوغات آنکارا که در همه جای ترکیه سوغاتی معروفی است و به گردشگران توصیه می شود که در سفرشان به آنکارا آن را تهیه نمایند، نظر قربانی یا همان چشم زخم خودمان است. نظر قربانی به زبان انگلیسی مترادف است با EVIL EYE. ترک ها به قدرت چشم بسیار معتقدند و اصلا هم به قشر و طبقه ای خاص از آن ها این عقیده مربوط نمی شود بلکه در سراسر آنکارا، استانبول و اصلا هر جای ترکیه که بروید، از تاکسی گرفته تا لاکچری ترین نقاط حتما یک نظر قربانی را خواهید دید.

این نظر قربانی‌ ها به شکل ‌های مختلف و در ابعاد و اندازه ‌های گوناگون و در قالب وسایلی مثل زیورآلات، جا کلیدی، بوک ‌مارک اشیای سرامیکی و اشیای تزیینی به فروش می‌ رسند. در بازار کاواکالی دره در قسمت قدیمی شهر آنکارا می توانید این نظر قربانی ها را تهیه کنید البته باز هم تاکید می کنیم که این نظر قربانی ها را در هر جایی می توان تهیه نمود.

چراغ‌ های موزاییکی ترکی

اگر به بازارهای آنکارا رفته باشید، خواهید دید که در بخش های بی شماری از بازار و مغازه هایش، چراغ ها و لوسترهابی رنگرانگی برای فروش گذاشته شده اند. این چراغ ها که از جنس سرامیک هستند معمولا، به عنوان یکی از معروف ترین اشیائی که در زمره ی سوغات آنکارا هستند جای می گیرند.

این چراغ‌ های تزئینی با شیشه و انواع فلزات مثل برنج و در نهایت ظرافت و دقت ساخته و تهیه می‌ شوند. از این چراغ‌ ها علاوه بر ایجاد روشنایی، برای تزیین منزل و ایجاد محیطی جالب و رنگارنگ نیز استفاده می‌ کنند.فقط توجه داشته باشید که وقتی این سوغات آنکارا را می خرید از فروشنده بخواهید که به خوبی آن را بسته ‌بندی کند تا در طول سفر آسیبی نبیند و بتوانید آن را سالم به مقصد برسانید تا در نهایت بتوانید از نور خیره ‌کننده‌ ی این چراغ‌ ها بهره ی کافی را ببرید.

این چراغ ها را در همه ی بازارها و فروشگاه های فروش سوغاتی آنکارا خواهید یافت و از این نظر دستتان باز است که در هر زمان و مکانی آن را خریداری نمایید. بازارچه ی قدیمی چیکریکچیلار یوکوشو یکی از این بازارهاست.


راحت الحلقوم

دیگر وقتش رسیده است که به یکی از خوشمزه ترین های سوغات آنکارا یعنی راحت الحلقوم بپردازیم. البته ما در ایران هم این شیرینی خوشمزه و بسیار سنتی را داریم اما باور کنید مزه ی این شیرینی در آنکارا جوری دیگر است. این شیرینی در همه جای آنکارا با طعم ‌های مختلف به فروش می ‌رسد.

بسته ‌بندی و حمل و نقل راحت الحلقوم به عنوان یک سوغاتی بسیار راحت و آسان است و دقیقا به همین خاطر به عنوان سوغات مورد توجه گردشگران بسیاری قرار می گیرد. به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام خرید به تاریخ تولید و انقضای این شیرینی توجه نمایید.

قهوه ترک

قهوه ی ترک را می توان حداقل در میان ایرانیان به عنوان معروف ترین سوغات آنکارا معرفی نمود. قهوه ی ترک، نوشیدنی غلیظ از قهوه و با طعمی خاص است که بسیاری از افراد و گردشگران آن را دوست دارند و خواهان خرید ان هستند.

درست کردن قهوه با جذوه بسیار آسان است. برای اندازه گیری برای هر یک نفر یک فنجان آب پیمانه کنید و آب فنجان را درون جذوه بریزید و سپس، به ازای هر نفر یک قاشق مربا خوری سر پر قهوه ترک درون جذوه بریزید و کمی تکانشان دهید.

به آرامی جذوه را بر روی حرارت ملایم قرار دهید و کمی منتظر بمانید تا قهوه جوش بیاید که ۳ الی ۴ دقیقه طول می کشد. زمانی که قهوه دم می ‌کشد کف می کند و بالا می آید. فوم تیره که بر روی سطح قهوه تشکیل می‌ شود، برای سرو قهوه ترک بسیار با اهمیت است. قهوه ی ترک را در هر جای ترکیه تهیه نمود.

برای سفر به آنکارا و خرید سوغاتی های بسیار زیبایش از تور آنکار مهرآباد گشت استفاده نمایید زیرا در سفر با مهرآباد گشت تنها دغدغه شما این خواهد بود که چطور بیشتر به شما خوش بگذرد!تور های مرتبط

هتل های مرتبط

مشاهده نظرات

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.


ثبت نظر